Προς το περιεχόμενο

[Ακουστικα] Xiaomi Piston V.2.0, 13,25€ @ pandawill


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά, παρέλαβα και εγώ σήμερα την νέα έκδοση των 100 γραμμαρίων

 

002791_EDEC4E.jpg?itok=RBqx_YGx

 

Από μυρωδιά σοκολάτας,δεν λέω,γ@μ@ει.Αλλά όσο κι αν πασάλειψα στο αυτί,μπάσα δεν έχω καθόλου!!Δεν είναι αυθεντική ή θέλει ανταπτορακι;

 

 

Συγνώμη,απλά μου φάνηκε αστείο όλο αυτό το "κόλλημα" και ο συσχετισμός μυρωδιάς σοκολάτας/αυθεντικότητας. :)

 

Παράξενο, ίσως είναι αυτά που δίνει και το flipkart....

Δοκίμασε πάντως κάποια άλλη συσκευή να δεις αν υπάρχουν αλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 853
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παράξενο, ίσως είναι αυτά που δίνει και το flipkart....

Δοκίμασε πάντως κάποια άλλη συσκευή να δεις αν υπάρχουν αλλαγές.

Συγνώμη αλλα καθεσαι και απαντάς σοβαρά σε αυτό το άτομο?Δεν βλέπεις οτι κάνει πλάκα? :-D :devil: Σοκολάτα ΙΟΝ έχει βάλει  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αλλα καθεσαι και απαντάς σοβαρά σε αυτό το άτομο?Δεν βλέπεις οτι κάνει πλάκα? :-D :devil: Σοκολάτα ΙΟΝ έχει βάλει  :P

Wooot, δεν είδα καν τα spoilers lol

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δική μου περίπτωση πάντως παιδιά, με το μεγάλο νούμερο στις ανταλλακτικές σιλικόνες, παίζει αρκετά καλύτερα το μπάσο. Στα small πχ παίζει σαν τρανζιστοράκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραγγελεια απο meri 9/9 πηρα τα χρηματα πισω σημερα απο paypal.

Το dispute δεν το έκανες σημερα έτσι ? Μέχρι 45 μέρες είναι το όριο για dispute αν θυμάμαι καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το dispute δεν το έκανες σημερα έτσι ? Μέχρι 45 μέρες είναι το όριο για dispute αν θυμάμαι καλά...

 

Λιγη υπομονή μέχρι 29 Ιανουαρίου 2015 :

 

https://www.paypal.com/gr/webapps/mpp/ua/upcoming-policies-full?locale.x=GB

 

  • increasing the time allowed for buyers to raise a Dispute from 45 days to 180 days from the date on which payment was made (UK resident PayPal users already benefit from this improvement); and
  • extending the range of eligible purchases to cover custom made items that are claimed to be Not Received.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη εγω που σημερα ειμαι 44 μερες να μην ανοιξω?ισχυει αυτο που δινεις?

 

Δεν ισχύει ακόμη.Εγώ που πήρα 2ο ζευγάρι (λευκά) στις 28/10 στο Payment Details μου λέει τα παρακάτω.

 

"Have a problem with this transaction? We strongly recommend that you get in touch directly with your seller to resolve this.Otherwise, you can file a report in the Resolution Centre within 45 days of the transaction."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημέρα σε όλους,

παρέλαβα κι εγώ την Παρασκευή 07-11-2014 και ημερομηνία αποστολής 18-09-2014.

Ξέρει κανείς τη διαφορά μεταξύ των

http://www.pandawill.com/original-xiaomi-brand-inear-earphone-35mm-stereo-earphone-with-mic-control-talk-p88021.html

και αυτών που παρέλαβα;

http://www.pandawill.com/original-xiaomi-brand-new-version-inear-earphone-35mm-stereo-earphone-with-mic-control-talk-p84667.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει κι εσείς, αλλά πιστεύω ότι υπάρχουν τρομερές διακυμάνσεις στην ποιότητα του ήχου, ανάλογα με το πώς θα κουμπώσουν τα ακουστικά στο αυτί σου. Πχ αν τα πατήσεις πολύ μέσα, μπορεί να παίζουν χάλια, αν τα στρίψεις λίγο μπορεί να παίζουν καλύτερα. Θέλει να βρεις ένα "sweet spot" στο οποίο τα Piston ακούγονται όπως πρέπει και αυτό είναι ίσως ένα από τα αρνητικά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρετε φαντάζομαι ότι παίζει σημαντικό ρόλο και η ποιότητα του μουσικού κομματιού, καθώς επίσης και ο τρόπος που βγάζει την μουσική ο player.Πχ στο δικό μου κινητό που έχει η μαμά ρομ 6 presets ήχου υπάρχουν αρκετά μεγάλες διαφορές στα ίδια ακριβώς αρχεία μουσικής. Επίσης παίζει ρόλο και αύριο που είπε ο αποπάνω, βρείτε ποια σιλικόνη σας βολεύει και πήγα θέση μέσα στο αυτί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει κι εσείς, αλλά πιστεύω ότι υπάρχουν τρομερές διακυμάνσεις στην ποιότητα του ήχου, ανάλογα με το πώς θα κουμπώσουν τα ακουστικά στο αυτί σου. Πχ αν τα πατήσεις πολύ μέσα, μπορεί να παίζουν χάλια, αν τα στρίψεις λίγο μπορεί να παίζουν καλύτερα. Θέλει να βρεις ένα "sweet spot" στο οποίο τα Piston ακούγονται όπως πρέπει και αυτό είναι ίσως ένα από τα αρνητικά τους.

 

Αυτό είναι αρνητικό για όλα τα in-ear ακουστικά. Η μορφολογία του ανθρώπινου αυτιού δεν είναι ίδια σε κάθε άνθρωπο. Για αυτό σε κάποιον μπορεί να κάθεται κατευθείαν καλά χωρίς να χρειάζεται να τα προσαρμόσει, αλλά σε κάποιον άλλον να θέλει να τα αλλάξει αρκετές φορές θέση μέχρι "κάτσουν" καλά. Εγώ ας πούμε ανήκω στη δεύτερη κατηγορία. Παίζει μεγάλο ρόλο στο πως θα ακούγεται ο ήχος, άμα είναι ή δεν είναι σωστά τοποθετημένα στα αυτιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...