Προς το περιεχόμενο

[Ακουστικα] Xiaomi Piston V.2.0, 13,25€ @ pandawill


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλλον κάπου έχεις μπερδευτεί. :rolleyes:

 

Το pandawill δεν δίνει tracking number για τα ακουστικά με απλή αποστολή ("Airmal By China Post $0.00"), προφανώς διότι είναι χαμηλής αξίας.

 

Μόνο αν επέλεγες στον τρόπο αποστολής να τα στείλουν με συστημένο ("Reg Airmail By China Post $1.50" ή "Reg Airmail By Singapore Post $2.57") θα σου έδιναν tracking number.

 

screenkxk.jpg

 

Αυτό λοιπόν που δίνουν στις περιπτώσεις που δεν υπάρχει tracking number εξαιτίας του απλού (μη συστημένου) δέματος που επιλέγει ο πελάτης (εσύ) είναι το νούμερο της παραγγελίας, γιατί μόνο αυτό μπορούν να δώσουν.

 

Είναι λοιπόν λογικό το Paypal να μη μπορεί να σε "δικαιώσει" για τη -φυσιολογική- έλλειψη tracking number στη συγκεκριμένη παραγγελία.

 

Πέρα όμως από αυτό, μπορείς να το "κυνηγήσεις" λόγω μη παράδοσης μετά τις 45 μέρες.

Αυτό το Order Id το έδωσαν στο Paypal σαν Tracking Id και προφανώς όπως λες και όπως έχω αναφέρει ΔΕΝ είναι για Tracking. Δεν ανάφερα ποτέ έλλειψη Tracking, έκανα dispute και claim στο Paypal λόγω μη παράδοσης μετά από 45 μέρες και το Paypal λέει κοίτα έχουν Tracking Id και το έστειλαν και σε εμένα (Paypal).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 853
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό το Order Id το έδωσαν στο Paypal σαν Tracking Id και προφανώς όπως λες και όπως έχω αναφέρει ΔΕΝ είναι για Tracking. Δεν ανάφερα ποτέ έλλειψη Tracking, έκανα dispute και claim στο Paypal λόγω μη παράδοσης μετά από 45 μέρες και το Paypal λέει κοίτα έχουν Tracking Id και το έστειλαν και σε εμένα (Paypal).

 

oops!... προφανώς μπερδεύτηκα, διότι είδα σε πολλά post σου να γράφεις για tracking number. Anyway, τουλάχιστον από το post μου πιστεύω ότι ξεκαθάρισε πότε έχει & πότε όχι tracking number μια οικονομική παραγγελία από το pandawill. Το πρόβλημα βέβαια με τα μη συστημένα, πέρα από το ότι δεν υπάρχει tracking number, είναι πως δεν υπάρχει & απόδειξη παράδοσης/παραλαβής, με αποτέλεσμα να μπορεί να αμφισβητήσει ο αποστολέας (π.χ. κινεζομάγαζο όπως το pandawill) την αλήθεια των λεγομένων του παραλήπτη (π.χ. εσού).

 

Εύχομαι να μπορέσεις να βγάλεις άκρη, πιστεύω ότι αν τους εξήγησες καλά τι έγινε θα καταλάβει το paypal & θα σε δικαιώσει. Δεν νομίζω να το συμφέρει να δικαιώσει τον... κινέζο! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, μετά από το κράξιμο που έριξα στο Paypal μου έκαναν Refund τα χρήματα. Η αρχική του απάντηση ήταν:

 

Status

After careful consideration, we're unable to decide this claim in your favor at this time.

 

Και αφού τους έστειλα mail όπως αναφέρω σε προηγούμενο post, ένιωσαν και έβαλαν τα χρήματα στην τράπεζα. Απαράδεκτοι από εμένα από την στιγμή που είδαν οτι είχα διάθεση και περίμενα 2 μήνες μπας και έρθουν.

 

P.S Τσίμπησε και 70cents το Paypal έτσι για το γαμώτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το Order Id το έδωσαν στο Paypal σαν Tracking Id και προφανώς όπως λες και όπως έχω αναφέρει ΔΕΝ είναι για Tracking. Δεν ανάφερα ποτέ έλλειψη Tracking, έκανα dispute και claim στο Paypal λόγω μη παράδοσης μετά από 45 μέρες και το Paypal λέει κοίτα έχουν Tracking Id και το έστειλαν και σε εμένα (Paypal).

σε ίδια περίπτωση δική μου από merimobiles, απάντησε στο claim στέλνοντας για tracking ένα εσωτερικό number id

το paypal μετά από ημέρες, όταν τελείωσε το review της υπόθεσης, τελικά αποφάσισε υπέρ εμού και μου έδωσε τα λεφτά μου πίσω

Σ'εσένα δεν κατάλαβα, τελείωσε το review; πήρε την τελική απόφαση το paypal; έκλεισε το case;

 

 

 

EDIT:

 

 

Λοιπόν, μετά από το κράξιμο που έριξα στο Paypal μου έκαναν Refund τα χρήματα. Η αρχική του απάντηση ήταν:

 

Status

After careful consideration, we're unable to decide this claim in your favor at this time.

 

Και αφού τους έστειλα mail όπως αναφέρω σε προηγούμενο post, ένιωσαν και έβαλαν τα χρήματα στην τράπεζα. Απαράδεκτοι από εμένα από την στιγμή που είδαν οτι είχα διάθεση και περίμενα 2 μήνες μπας και έρθουν.

 

P.S Τσίμπησε και 70cents το Paypal έτσι για το γαμώτο.

όντως απαράδεκτη η απάντηση στο status, χωρίς να τσεκάρουν το tracking..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, μετά από το κράξιμο που έριξα στο Paypal μου έκαναν Refund τα χρήματα.

 

Ασχέτως ταλαιπωρίας, θετική κατάληξη λοιπόν! :D Δεν κάναν τον κινέζο!!! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 μερες εκλεισα σημερα,απο βδομαδα ανοιγω το dispute να μαθω κιολας πως γινεται.ααα πρωτα να τους στειλω μειλ στο panda να τους πω τι θα κανω η οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εκανα dispute, και εμεινε ανοιχτο 20 μερες χωρις να κανω claim και εχασα και τα χρηματα απ οτι φαινεται. ανταλλαξαμε κατι μυνηματα που μου παν να περμενω τους ξαναστειλα και δεν απαντησαν. εκτος αν τελικα εμφανιστει προιον απο το πουθενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθαν και μένα από το panda ή παραγγελία είχε γίνει 8/10 όλα μια χαρά μυρίζουν σοκολάτα και είναι τα 2.1, έχουν δυνατό μπάσο σε σχέση με τα mh-1 που είχα,απλά δεν παίζουν με το star s1 θέλουν τον ανταπτορα που είχα πάρει για τα mh-1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα κι 'γω. Παραγγελία από Panda στις 13/10 & αποστολή 14/10 (Airmail - Reg Airmail By China Post). Μυρωδιά σοκολάτας δεν μου ήρθε αλλά σύμφωνα με τις υπόλοιπες ενδείξεις είναι τα αυθεντικά.

 

Σε Note 3 που τα δοκίμασα, λειτουργούν όλα τα πλήκτρα και η απόδοσή τους ήταν πάνω από τις προσδοκίες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, παρέλαβα και εγώ σήμερα την νέα έκδοση των 100 γραμμαρίων

 

002791_EDEC4E.jpg?itok=RBqx_YGx

 

Από μυρωδιά σοκολάτας,δεν λέω,γ@μ@ει.Αλλά όσο κι αν πασάλειψα στο αυτί,μπάσα δεν έχω καθόλου!!Δεν είναι αυθεντική ή θέλει ανταπτορακι;

 

 

Συγνώμη,απλά μου φάνηκε αστείο όλο αυτό το "κόλλημα" και ο συσχετισμός μυρωδιάς σοκολάτας/αυθεντικότητας.:)

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...