Προς το περιεχόμενο

[Ακουστικα] Xiaomi Piston V.2.0, 13,25€ @ pandawill


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 853
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν  ξέρω αν φταίει το Panda αυτή την φορά.
Δύο παραγγελίες στις 9/9 από διαφορετικούς κορυφαίους/έμπιστους πωλητές του eBay δεν μου ήρθαν ακόμη. Στο μεταξύ μου έχουν έρθει μεταγενέστερες παραγγελίες. Οπότε υποψιάζομαι τα κινεζικά ταχυδρομεία ότι κάνανε κάποια χαζομάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ μπορώ να βγάλω άκρη με τα κινέζικα ταχυδρομεία. Παραγγελία από Merimobiles στις 10/9 ακόμη να έρθει. Παραγγελία από άλλο κινέζο στις 20/10 ήρθε εχθές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία απο Pandawill στις 30/9 αποστολή στις 2/10.Έφτασαν σπίτι μου 3/11.Ακριβώς ένας μήνας.Είναι τα γνήσια ακουστικά η  καινούργια έκδοση.Το πρώτο πράγμα που έκανα μόλις άνοιξα το κουτί πιστεύω όλοι ότι ξέρετε τι ήταν..το μύρισα!  :P  Έχει όντως μια ιδιαίτερη γεύση..δεν ξέρω αν είναι σοκολάτα πάντως μυρίζει ωραία. Γενικά είμαι ευχαριστημένος με τα ακουστικά,κάθονται καλά στο αυτί με τα μικρά μαξιλαράκια,βγάζουν ωραίο ήχο και στο κινητό που χρησιμοποιώ εγώ (coolpad f1) παίζουν όλα τα πλήκτρα!Καλή αναμονή στους υπόλοιπους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα http://www.pandawill.com/original-xiaomi-new-version-inear-earphone-35mm-stereo-earphone-with-mic-control-talk-p93814.htmlτα silver τα εχετε παρει; 2.1 ειναι; sorry αν εχει ξαναρωτηθει.

Σύμφωνα με τα όσα γράφουν στο pandawill είναι τα γνήσια 2.1, η μόνη διαφορά τους είναι το χρώμα.

Σε αυτά δουλεύει το κουπόνι PANDA2014 (-5$), στα μαύρα/χρυσά δεν δουλεύει.

Το κουπόνι thanks δεν δουλεύει σε κανένα.

 

 

Το πρώτο πράγμα που έκανα μόλις άνοιξα το κουτί πιστεύω όλοι ότι ξέρετε τι ήταν..το μύρισα!  :P  Έχει όντως μια ιδιαίτερη γεύση..δεν ξέρω αν είναι σοκολάτα πάντως μυρίζει ωραία.

Εμένα μου θύμισε σβήστρα με μυρωδιά σοκολάτας! :P

 

info:

  1. Σε 2 παλιά οικονομικά κινητά Samsung (Galaxy Y GT-S5360 & Galaxy Y Pro duos GT-B5512) που δοκίμασα τα μαύρα Piston 2.1 που παρέλαβα πριν λίγες μέρες, λειτουργούν & τα 3 κουμπιά που έχουν (τα 2 για ένταση & το 1 για απάντηση/τερματισμό κλήσης). Σε Nexus 7 δεν δουλεύουν σωστά. Θα δοκιμάσω & στο ASUS Zenfone 5 & θα ενημερώσω (παρήγγειλα 10/10 από το pandawill, το παρέλαβα πριν λίγο :D  & το φορτίζω τώρα - οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι πως πρόκειται για πάρα πολύ καλό & vfm κινητό στα 194$ με 5$ NEWBUYERCOUPON).
  2. Όσον αφορά το πώς καταλαβαίνουμε αν είναι v.2 ή 2.1, παραθέτω από εδώ:

difference between 2 and 2.1 quoted from online seller

 

smlwm.jpg

 

LRwm.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν. Μόλις είχα ενημέρωση από το Paypal σχετικά με το Dispute μου. Επειδή ο πωλητής έστειλε αυτό το υποτυπώδες Tracking Number, αυτοί θεωρούν οτι είναι εντάξει και άρα συνέχισαν την χρέωση κανονικά. Υπέρ του πωλητή λοιπόν το Paypal. Σκεφτομαι να τους στείλω ένα mail και να τους πω οτι δνε μπήκαν καν στον κόπο να τσεκάρουν αν είναι valid το tracking number που έστειλε το Pandawil. Αυτά από εμένα.

 

P.S Τώρα που το τσέκαρα στέλνουν ως Tracking Number το Order Id.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

info:

  • [...] Θα δοκιμάσω & στο ASUS Zenfone 5 & θα ενημερώσω [...]

Δεν λειτουργούν σωστά τα κουμπιά στο συγκεκριμένο τηλέφωνο. Φαίνεται πως προτιμάνε τις παλιατζούρες! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάλλιο αργά παρά ποτέ.

 

Παραγγελία 10/9 από merimobilies, παραλαβή 5/11!!! :D

 

Τα ακουστικά πολύ καλά, αν και με μια δοκιμή που έκανα, έχω την εντύπωση πως τα κουμπιά αυξομείωσης έντασης δεν λειτουργούν στο Moto G.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dispute ανοίγουμε σε 45εργάσιμες από την μέρα που γράφουν ότι το έστειλαν ή ημερολογιακές ;

 

45 ημερολογιακές μέρες απο τη μέρα που σου έστειλε το paypal ότι έγινε πληρωμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή γιατί στο Paypal δίνουν το Order Number ως Tracking Number και το Paypal δεν μας καλύπτει. Εγώ την πάτησα και έστειλα στο Paypal mail διαμαρτυρίας.

 

Δεν παίζει να μη σε καλύψει

Τους εξήγησες τι παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζει να μη σε καλύψει

Τους εξήγησες τι παίζει?

Κοίτα. Το Pandawill έστειλε το  Order Id ως Tracking Number και το Paypal με χρέωσε κανονικότατα. Τους έστειλα mail λέγοντας τους οτι μόνο από το οτι η Tracking company είναι other έπρεπε να το υποψιαστούνε οτι κάτι παίζει. Και ξαναέστειλα λέγοντάς τους αναλυτικά και στέλνοντας την υποσημείωση που έχει στην παραγγελία από το Pandawill οτι ο αριθμός που δίνουν είναι το order id και δεν έχει tracking number η παραγγελία. Περιμένω απάντηση από το Paypal (θεωρητικά μέχρι της 9 το βράδυ αφού λέει οτι απαντάνε μέσα σε ένα 24ωρο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον κάπου έχεις μπερδευτεί. :rolleyes:

 

Το pandawill δεν δίνει tracking number για τα ακουστικά με απλή αποστολή ("Airmal By China Post $0.00"), προφανώς διότι είναι χαμηλής αξίας.

 

Μόνο αν επέλεγες στον τρόπο αποστολής να τα στείλουν με συστημένο ("Reg Airmail By China Post $1.50" ή "Reg Airmail By Singapore Post $2.57") θα σου έδιναν tracking number.

 

screenkxk.jpg

 

Αυτό λοιπόν που δίνουν στις περιπτώσεις που δεν υπάρχει tracking number εξαιτίας του απλού (μη συστημένου) δέματος που επιλέγει ο πελάτης (εσύ) είναι το νούμερο της παραγγελίας, γιατί μόνο αυτό μπορούν να δώσουν.

 

Είναι λοιπόν λογικό το Paypal να μη μπορεί να σε "δικαιώσει" για τη -φυσιολογική- έλλειψη tracking number στη συγκεκριμένη παραγγελία.

 

Πέρα όμως από αυτό, μπορείς να το "κυνηγήσεις" λόγω μη παράδοσης μετά τις 45 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...