Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οτι επιτυχια και να εχει στα desktop,που παιζει μονη της,λιγη σημασια εχει,φτανει να ειναι καλο και να σταματησει η κλαψα για το start menu.

Το στοιχημα,για μενα,ειναι τα 9αρια,να βοηθησουν στις πωλησεις των υβριδικων και των windows tablets,γιατι η mobile πλατφορμα(ios/android) απορροφουν ενα τεραστιο κομματι του pc developing!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Internet Explorer 12 UI overhaul is a blend of Chrome and Firefox, adds extension support

 

Νέος IE μαζί με νέα Win κλασικά..

 

Windows 9 Builds 9835 and 9836 has appeared

 

Windows%2B9%2BBuilds%2B9835%2Band%2B9836

 

 

Άντε να δούμε και το ''leak'' της technical preview σε λίγες μέρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το βίντεο σε κάποιο σημείο δείχνει την επιλογή που επιθυμεί ο χρήστης να έχει: Start Menu ή Start Screen. Πολύ βολική επιλογή. Ό,τι θέλει ο καθένας βάζει.

 

Εκτός από τα Interactive tiles αν τελικά υοθετηθούν, ενδιαφέρον πιστεύω θα έχει και το Notification center. Ενδιαφέρουσες αλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτάσαμε 2014 για να πανηγυρίζουν (κάποιοι) χρήστες win για την ικανότητα επιλογής ανάμεσα σε 2UI.

Μεγάλη καινοτομία τα 9,πάλι πολύ μπροστά η ΜS.

Aντί να κοιτάξουμε αν όντως έχουν κάτι να προσφέρουν,αν αλλάζουν/βελτιστοποιούν έστω και λίγο ,έστω και μόνο σε ένα τομέα,τον τρόπο που σχεδιάζονται τα OS,καθόμαστε και σχολιάζουμε την "φάτσα" τους.

 

Τάισε μας σκατά ,θείε Μπιλ,και σκάσε και πάρε τα λεφτά μας.

 

 

Τη στιγμή που γράφεται αυτό:

 

Πρόσφατα posts

 

Windows BSOD...και μετά τι;

Linux       Debian σε rasp

Mac         Πως να εγκαταστήσω δεύτερο σκληρό δίσκο

 

Eίμαι και εγώ που πιστεύω πως κάτι λέει αυτό για το μέσο χρήστη κάθε λειτουργικού,είναι και κάποιοι που δεν τους νοιάζει αρκεί να μπορούν να το κατεβάσουν σπασμένο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ κανείς δεν πανηγύρισε. Απλώς λέω. Και πραγμάτι αξίζει να αποδίδεις τα τω Καίσαρος τω Καίσαρι, όταν πράγματι κάτι βαίνει προς τη σωστή κατεύθυνση.

 

Έχεις δίκιο όσον αφορά ότι δεν πρέπει να επηρεαζόμαστε από την "εξωτερική εμφάνιση" αλλά από τις αλλαγές under the hood.

 

Τι περίμενες όμως; Να δεις αλλαγές από μια prewiew; Μία γεύση πρόκειται να πάρεις από αυτά που σκέφτεται να κάνει η Microsoft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τη στιγμή που γράφεται αυτό:

 

Πρόσφατα posts

 

Windows BSOD...και μετά τι;

Linux       Debian σε rasp

Mac         Πως να εγκαταστήσω δεύτερο σκληρό δίσκο

 

Eίμαι και εγώ που πιστεύω πως κάτι λέει αυτό για το μέσο χρήστη κάθε λειτουργικού,είναι και κάποιοι που δεν τους νοιάζει αρκεί να μπορούν να το κατεβάσουν σπασμένο..

Tι σχεση εχουν ολα αυτα,με το θεμα της νεας εκδοσης του λογισμικου και του παροντος θεματος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μόνα preview που έχω δει όμως,αφορούν τι θα γίνει με το metro,και αν θα υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξουμε UI.

Ένας να βγει να πει ρε παιδί μου.χεστήκαμε για τα DE,έχουμε linux να βάλουμε,κάτι της προκοπής επανασχεδιάσατε/αλλάξατε/προσθέσατε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μόνα preview που έχω δει όμως,αφορούν τι θα γίνει με το metro,και αν θα υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξουμε UI.

Ένας να βγει να πει ρε παιδί μου.χεστήκαμε για τα DE,έχουμε linux να βάλουμε,κάτι της προκοπής επανασχεδιάσατε/αλλάξατε/προσθέσατε;

E και...?

Που ειναι το προβλημα?

Σε εμποδιζει το peview των windows 9,να κανεις την δουλεια σου?

 

Αν θες να σχολιασεις,καντο στο τελικο προιον και οχι σε ενα δοκιμαστικο,που ΑΚΟΜΗ δε κυκλοφορισε!

Και αν θες να βοηθησεις προς την "σωστη" κατευθηνση feedback στην ms!

 

Το λινουξ ειναι ενα θεμα πιο κατω και οι διανομες ειναι δωρεαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...