Προς το περιεχόμενο

H Nintendo ανακοίνωσε τα νέα 3DS και 3DS XL


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Japan

 

3DS - 16,121,372

PS VITA - 3,148,136

 

Aπο vgchartz.com

κοιτα να δεις δε συγρινα τις κονσολες στις πωλησεις.ειπα οτι πουλαει πολυ απλα.σε συγριση με αλλες χωρες στην ιαπωνια τα παει καλυτερα.αλλωστε εκει βγαινουν και παιχνιδια που δεν προκειται να κυκλοφορισουν ευρωπη και αμερικη.αν θελεις να μου πεις τωρα οτι πουλαει πιο πολυ το 3ds δε διαφωνησα.αλλα δε πιστευω οτι θα κατσει ο τριανταρης να παιξει στο φορητο μαριο λουιτσι και ποκεμον.ρεσιντεντ οκ.το vita ειναι καλυτερη κονσολα απλα η σονυ εχει τη κακη συνηθεια να μην υποστηριζει τα φορητα της.αντιθετα στις οικιακες κανει παρτυ.εχω και τα 2 μηχανηματα μη παρεξηγηθω απλα με το bita  ασχολουμαι περισσοτερο.μου αρεσουν πιο πολυ τα παιχνιδια του.phra to  3δσ  mono  για το  re revelation και το  castlevania. μαλακια μου.δεν ηξερα οτι θα εβγαινε στις κονσολες μετα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε λίγα είναι 3εκ κομμάτια? :P  (πέρα από την πλάκα και γω αν έπαιρνα φορητό vita θα έπαιρνα, τα παιχνίδια του είναι πιο κοντά στα γούστα μου. Αυτό όμως είναι άσχετο με το γεγονός ότι η Nintendo ήταν και είναι ο βασιλιάς της κατηγορίας χωρίς ποτέ να απειληθεί σοβαρά!)

 

ΥΓ τον χρήστη nicoc89 τι τον έχεις? :D

εχεις δικιο οτι ποτε δεν απειληθηκε.και δε νομιζω να χασει εδαφος οσο αφορα το φορητό κομμάτι γιατί βγάζει ποιοτικά παιχνίδια.απλσ πρέπει να προσέξει τους πελάτες τις σε 1 2 πραγματάκια παραπάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης:

 

Platform N. America    Europe   Japan     Global

PS4-logo.png    57,628          65,983    5,669     159,285

3DS-logo.png    29,791          37,231    34,036   109,581

WiiU-logo.png    23,132          18,742    8,136      54,254

XOne-logo.png    35,953          12,016    N/A         53,207

PS3-logo.png    9,616            21,431    2,499      40,860

PSV-logo.png    2,442            4,376      16,647    28,210

X360-logo.png    14,957          7,747      146         26,681

Wii-logo.png    2,922            3,595      176         7,487

PSP-logo.png    389               2,683      223         4,069

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ο λόγος που τα καινούρια παιχνίδια δεν αρέσουν  σε παλιούς είναι γιατί παλιά είχαν σαν στόχο την διασκέδαση ενώ τώρα τον ρεαλισμό,θυμάμαι κάτι φλιπεράκια που έπαιζα(κανονικά) που ήταν εθιστικά και είχαν φάση,κάτι που δεν βλέπεις σε κανένα ηλεκτρονικό παιχνίδι.

 

προσωπικά άν ήμουν γονέας δεν ήθελα να παίζει γενικά παιχνίδια αλλά να ασχολείται με άλλα πράγματα.

ο λόγος που τα καινούρια παιχνίδια δεν αρέσουν σε παλιούς είναι γιατί μεγάλωσαν και άρχισαν να σκέφτονται σα μπαρμπάδες, πράγμα που ευτυχώς δεν ισχύει για όλους

 

επίσης πού τον είδες το ρεαλισμό στα καινούρια παιχνίδια; στα γραφικά μόνο βλέπεις,  επειδή αυξήθηκαν οι τεχνικές δυνατότητες

τα πολύ ρεαλιστικά παιχνίδια (εξομοιωτές) ποτέ δεν ήταν πολύ εμπορικά, απλά  είχαν και έχουν το κοινό τους 

εκτός αν θεωρείς ρεαλιστικά το lol και το battlefield 

 

τώρα το ότι στα πιτσιρίκια τους δίνουν από 5 χρονών ένα τάμπλετ να παίζουν (οι γονείς τους) και τη βγάζουν φθηνά με τα τσάμπα χαζοπαίχνιδα του play store & appstore είναι δυστυχώς ένα μίζερο φαινόμενο της εποχής, έτσι μαθαίνουν έτσι συνεχίζουν.

 

αυτό δε σημαίνει ότι παλιότερα παίζαμε μόνο ποιοτικά παιχνίδια, υπήρχαν πάντα σκουπίδια, αλλά τελοσπάντων υπήρχαν και τα καλά παιχνίδια, όπως υπάρχουν και σήμερα για όποιον ενδιαφέρεται πραγματικά 

 

τέλος η nintendo είναι η nintendo με τα κακά της, αλλά και τα καλά της. είναι πλέον ξεχωριστή κατηγορία στο gaming, αυτό όμως δε σημαίνει ότι δεν έχει παιχνιδάρες και ας φαίνονται σε μερικούς παιδικά.

πολύ περισσότερο challenge έχει να σου προσφέρει ένα οποιοδήποτε mario από τα περισσότερα single player παιχνίδια που απευθύνονται σε πιο "ώριμο" κοινό μόνο και μόνο επειδή έχουν σκοτωμούς.

δε λέω, καλοί και οι σκοτωμοί, όμως μερικές φορές θες και κάτι διαφορετικό, ακόμη κι αν είσαι μαντράχαλος 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο λόγος που τα καινούρια παιχνίδια δεν αρέσουν σε παλιούς είναι γιατί μεγάλωσαν και άρχισαν να σκέφτονται σα μπαρμπάδες, πράγμα που ευτυχώς δεν ισχύει για όλους

 

επίσης πού τον είδες το ρεαλισμό στα καινούρια παιχνίδια; στα γραφικά μόνο βλέπεις,  επειδή αυξήθηκαν οι τεχνικές δυνατότητες

τα πολύ ρεαλιστικά παιχνίδια (εξομοιωτές) ποτέ δεν ήταν πολύ εμπορικά, απλά  είχαν και έχουν το κοινό τους 

εκτός αν θεωρείς ρεαλιστικά το lol και το battlefield 

 

τώρα το ότι στα πιτσιρίκια τους δίνουν από 5 χρονών ένα τάμπλετ να παίζουν (οι γονείς τους) και τη βγάζουν φθηνά με τα τσάμπα χαζοπαίχνιδα του play store & appstore είναι δυστυχώς ένα μίζερο φαινόμενο της εποχής, έτσι μαθαίνουν έτσι συνεχίζουν.

 

αυτό δε σημαίνει ότι παλιότερα παίζαμε μόνο ποιοτικά παιχνίδια, υπήρχαν πάντα σκουπίδια, αλλά τελοσπάντων υπήρχαν και τα καλά παιχνίδια, όπως υπάρχουν και σήμερα για όποιον ενδιαφέρεται πραγματικά 

 

τέλος η nintendo είναι η nintendo με τα κακά της, αλλά και τα καλά της. είναι πλέον ξεχωριστή κατηγορία στο gaming, αυτό όμως δε σημαίνει ότι δεν έχει παιχνιδάρες και ας φαίνονται σε μερικούς παιδικά.

πολύ περισσότερο challenge έχει να σου προσφέρει ένα οποιοδήποτε mario από τα περισσότερα single player παιχνίδια που απευθύνονται σε πιο "ώριμο" κοινό μόνο και μόνο επειδή έχουν σκοτωμούς.

δε λέω, καλοί και οι σκοτωμοί, όμως μερικές φορές θες και κάτι διαφορετικό, ακόμη κι αν είσαι μαντράχαλος 

ρεαλιστικά τελείως δεν είναι τα καινούρια παιχνίδια αλλά είναι πολύ πιο ρεαλιστικά απο τα παλιά μόνο και μόνο λόγω των γραφικών ,και ρεαλισμό εγώ βλέπω σε παιχνίδια εξομοίωσης οδήγησης/αγώνων και σε συγκεκριμένα πράγματα.

και τα παιχνίδια για tablet και κινητά δεν είναι μίζερο φαινόμενο,είναι πρόοδος γιατί πλέον αντί να δώσεις ένα σορό λεφτά την βγάζεις πολύ πιο φτηνά και αν θες πας σε καλύτερη φορητή κονσόλα για να παίξεις καλά παιχνίδια.

προσωπικά δεν είμαι του φορητού gaming αλλά του pc που εκεί όλα είναι τσάμπα πλέον,αυτό επιβιώνει το τσάμπα η το σχεδόν τσάμπα.....έχουν αρχίσει τα πράγματα να αποκτούν την πραγματική τους τιμολογιακή αξία και όχι να παίρνεις ένα παιχνίδι ένα τσουβάλι λεφτά.

 

Τα καινούρια παιχνίδια οι μεγάλοι τα θεωρούν περίπλοκα,είμαι φοιτητής και έχω δει άτομο 35 ετών που όταν του δείχνω κανά παιχνίδι σαν το stalker μου λέει ότι του φαίνεται περίπλοκο και πρέπει να χαλάσει τόσες ώρες για να το μάθει ενώ τα παλιά ήταν απλά με 2-3 κουμπάκια τα έκανες όλα και δεν χρειαζόταν τίποτα παραπάνω απο αντανακλαστικά κλπ ........ε όταν ακούς τέτοια λες εντάξει τα έφαγε τα ψωμιά του ώρα για απόσυρση σε αυτό το άθλημα,δηλαδή σαν τον παππού με το lada που θα σου πει και που να αλλάξω σταθμό στο ράδιο,πως ανάβουν τα φώτα εδώ και γιατί να πατάω αμπραγιάζ για να πάρει μπρός και γιατί σβύνει στα φανάρια και ξαναπαίρνει μόνο του κλπ αμα του πας κανένα αμάξι του 21ου αιώνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το βλέπεις λάθος το πράγμα και γιατί το free to play πολύ σπάνια σου εγγυάται ποιοτικούς τίτλους (αυτό βέβαια δε δικαιολογεί τις υψηλές τιμές σε πολλά κάτω του μετρίου παιχνίδια) και στο τρόπο που βλέπεις τους μεγαλύτερους gamers

 

Η άποψή μου διαχρονικά για τα παιχνίδια είναι ότι ξεκίνησαν απλοϊκά και δύσκολα (από άποψη αντανακλαστικών κυρίως), στη δεκαετία του 90 έγιναν πολύπλοκα και παρέμειναν δύσκολα και από ένα σημείο και μετά στη προηγούμενη δεκαετία άρχισαν να σε παίρνουν από το χεράκι λες και είσαι προβληματικός. Οπότε αν και θεωρητικά πιο πολύπλοκα ίσως είναι πιο εύκολα από ποτέ

 

Η μόνη πραγματική πρόκληση που μπορείς να βρεις σήμερα είναι εναντίον άλλων ανθρώπων, γιατί αυτό και πήραν τα πάνω τους τα mmo.

 

Η Nintendo πάντως που είναι και το θέμα μας θεωρώ ότι απλά παραμένει πιστή στις ρίζες της. Ίσως το παρακάνει βέβαια, όμως είναι η μόνη που προσφέρει κάτι ουσιαστικά διαφορετικό.

 

Πάντως η συγκεκριμένη της επιλογή με το 3ds που είναι και δεν είναι νέο είναι τελείως λάθος. Ας έλεγε ότι απλά έβγαζε νέα κονσόλα με backwards compatibility, αυτό που κάνει τώρα είναι μαλακία και θα προκαλέσει σύγχυση

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καινούρια παιχνίδια οι μεγάλοι τα θεωρούν περίπλοκα,είμαι φοιτητής και έχω δει άτομο 35 ετών που όταν του δείχνω κανά παιχνίδι σαν το stalker μου λέει ότι του φαίνεται περίπλοκο και πρέπει να χαλάσει τόσες ώρες για να το μάθει ενώ τα παλιά ήταν απλά με 2-3 κουμπάκια τα έκανες όλα και δεν χρειαζόταν τίποτα παραπάνω απο αντανακλαστικά κλπ ........ε όταν ακούς τέτοια λες εντάξει τα έφαγε τα ψωμιά του ώρα για απόσυρση σε αυτό το άθλημα,δηλαδή σαν τον παππού με το lada που θα σου πει και που να αλλάξω σταθμό στο ράδιο,πως ανάβουν τα φώτα εδώ και γιατί να πατάω αμπραγιάζ για να πάρει μπρός και γιατί σβύνει στα φανάρια και ξαναπαίρνει μόνο του κλπ αμα του πας κανένα αμάξι του 21ου αιώνα. 

dude...seriously? no i mean...SERIOUSLY?

34 χρονων μπαρμπας εδω...

θα ερθεις να με μαθεις να παιζω το πολυπλοκο pew pew stalker?

εγω θα ελεγα να αφισεις τα pew pew και να παιξεις κανα σοβαροτερο genre...

βοηθανε να "πηξει" και το μυαλο ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dude...seriously? no i mean...SERIOUSLY?

34 χρονων μπαρμπας εδω...

θα ερθεις να με μαθεις να παιζω το πολυπλοκο pew pew stalker?

εγω θα ελεγα να αφισεις τα pew pew και να παιξεις κανα σοβαροτερο genre...

βοηθανε να "πηξει" και το μυαλο ;)

δεν ξέρω για σένα αλλά η πλειοψηφία σε αυτή την ηλικία τα θεωρεί πολύπλοκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καινούρια παιχνίδια οι μεγάλοι τα θεωρούν περίπλοκα.....

 

Όταν λές μεγάλοι, εννοείς από 60 και πάνω?

 

Και εμένα ο παππούς μου δυσκολεύεται λίγο με τα games, αλλά είναι 94.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω για σένα αλλά η πλειοψηφία σε αυτή την ηλικία τα θεωρεί πολύπλοκα.

Η πλειοψηφία σε ποια χώρα?

Κάνα link για αυτό έχεις?

Ενα διάγραμμα που έχω βάλει παραπάνω το είδες καθόλου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα να δεις δε συγρινα τις κονσολες στις πωλησεις.ειπα οτι πουλαει πολυ απλα.σε συγριση με αλλες χωρες στην ιαπωνια τα παει καλυτερα.αλλωστε εκει βγαινουν και παιχνιδια που δεν προκειται να κυκλοφορισουν ευρωπη και αμερικη.αν θελεις να μου πεις τωρα οτι πουλαει πιο πολυ το 3ds δε διαφωνησα.αλλα δε πιστευω οτι θα κατσει ο τριανταρης να παιξει στο φορητο μαριο λουιτσι και ποκεμον.ρεσιντεντ οκ.το vita ειναι καλυτερη κονσολα απλα η σονυ εχει τη κακη συνηθεια να μην υποστηριζει τα φορητα της.αντιθετα στις οικιακες κανει παρτυ.εχω και τα 2 μηχανηματα μη παρεξηγηθω απλα με το bita  ασχολουμαι περισσοτερο.μου αρεσουν πιο πολυ τα παιχνιδια του.phra to  3δσ  mono  για το  re revelation και το  castlevania. μαλακια μου.δεν ηξερα οτι θα εβγαινε στις κονσολες μετα...

 

Ειμαι 33 και παιζω Mario, Pokemon, Luigi και οτι αλλο "λουλουδιστικο" παιχνιδι μπορεις να φανταστεις στο 3ds μου (και οχι μονο). Παιζω επισης Tearaway, flower και αλλα στο Vita μου. Να σου κανω λιστα με παιχνιδια που παιζω και στο PC μου και στις οικιακες μου κονσολες επισης να τρελαθεις? 

 

Ορισμενοι εχετε μπερδεψει τα μπουτια σας με το τι εστι πραγματικα παιχνιδι. Αφου ειπαμε μονο μπαμ-μπουμ και αιμα και παιχνιδια που ξεστομιζουν τη λεξη fuck 15 φορες σε μια προταση ειναι για "μεγαλους", ολα τα αλλα ειναι για "πιτσιρικαδες". Η διαφορα ειναι οτι εγω δεν αποριπτω παιχνιδια βαση του look τους. Υπαρχει λογος που σχεδον ολα τα "σοβαρα" παιχνιδια (κατα τα δικα σου δεδομενα) εχουν μεσο ορο ηλικιας 17 ετων (13-21 ετων). Γιατι μονο αυτες οι ηλικιες αναρωτιουνται "τι θα πει καποιος αν με δει να παιζω Mario? Ας παιξω λοιπον κολοντιουτι να μας χαρακτηρισει "αντρες" και "σοβαρους"".

 

Κατι ακομα, γελαω με τα "σοβαρα" και "ρεαλιστικα" παιχνιδια. Ρεαλισμο θες? Παιξε καποιο κανονικο simulation και εκει δεν θα σου πω τιποτα. Αλλα οχι και "ρεαλιστικο" το Resident Evil, Call of duty και δεν ξερω και εγω τι αλλο που με πιανει μια αισθηση του να θελω να μεινω τυφλος και κουφος απο το να ανεχτω τον "ρεαλισμο"  και "σοβαροτητα" τους.  

 

Εδιτ: Για να ειμαι και ον-τοπικ, διαβαζω γυρω γυρω οτι η επεξεργαστικη εξτρα δυναμη μπηκε βασικα λογο της καμερας που θα προσπαθει να σε βλεπει για να ριχνει και το σημα στην καταλληλη πλευρα για να μην σπαει το 3d καθως και να μπορει να προσφερει ιδια εμπειρια με και χωρις 3d ανοιχτο (γιατι αρκετοι τιτλοι ριχνουν framerate με ανοιχτο 3d). Κατι σαν το kinect δηλαδη που χρησιμοποιει εξτρα πορους απο το Xbox ενα πραγμα. Οπως ειναι φυσικο ομως μονο η nintendo θα μπορεσει να αξιοποιησει αυτην την εξτρα δυναμη και για κατι παραπανω στα παιχνιδια. Ετσι τουλαχιστον λεγεται προς το παρον στα διαφορα φορα. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξεκαθαρίσουμε ότι το παγκόσμιο μο ηλικίας είναι 31 χρονών, δεν το λέω εγώ το λένε έρευνες πανεπιστημίων και εφημερίδων με ένα search θα το βρείτε αμέσως. 

 

Δεύτερον παλιά ήταν εύκολα τα παιχνίδια και απλά; ΤΙ λέτε ρε παιδιά; 21 χρονών είμαι και μπορώ να καταλάβω τη πολυπλοκότητα του πρώτου (και των μεταγενέστερων) Ninja Gaiden. Του Warrio στο πρώτο Gameboy του Super Mario World 2 κλπ κλπ. Ακόμα και τα παιχνίδια της LJN ήταν πολύπλοκα κάποιες φορές. 

 

Και τα μοντέρνα είναι πολύπλοκα ίσως όχι τόσο δύσκολα, αλλά όταν έχεις να κάνεις με shooters - που τα λατρεύω - είναι όμως στυλ arcade τι πολύπλοκο θέλετε; Το House of the Dead είναι πολύπλοκο δηλαδή; Ε γιατί ας πούμε το Killzone να είναι; Το Killzone όμως σου έχει Elite και έναν Radec να σου στέλνει ορδές. Και ου το κάθε εξής παιχνίδι. 

 

Για ρεαλιστικότητα ναι είναι ρεαλιστικό το Killzone μας αρέσει δεν μας αρέσει, εξομοιώνει όσο καλύτερα μπορεί ένα φαντασιακό συμπαντικό πόλεμο μέσα από τα μάτια ενός στρατιώτη. Εντάξει αυτό έχει. Γιατί τα shoot em ups παλιά ήταν ρεαλιστικά; Ε δεν ήταν, ή ο Sonic (τον λατρεύω) είναι ρεαλιστικός; Όχι. Και στη τελική το παιχνίδι δεν πρέπει να είναι ρεαλιστικό. Αν ήταν να είναι ρεαλιστικό θα έβαζα την τηλεόραση να δω τον πόλεμο στη Μέση Ανατολή. 

 

Το πρόβλημα έγκειται στο γεγονός πως οι μοντέρνοι ίσως gamers της γενιάς μου οι καμμένοι, συγγνώμη ρε παιδιά, νομίζουν πως το να παίζουν όλη μέρα και να φτιάχνουν ένα χαρακτήρα στο WoW κάνουν κάτι της προκοπής, κάτι ποιοτικό με την άποψη που έχουν άλλα πράγματα, όπως αθλήματα, διάβασμα λογοτεχνίας, μάθηση ξένης γλώσσας, επιτυχία στην καριέρα σου κλπ. Με λίγα λόγια, χρυσώνουν το χάπι τους, και ίσως για αυτό δεν φταίνε οι ίδιοι αλλά οι εταιρείες που μυρίστηκαν χρήμα και εύκολη χαλιναγώγηση καταναλωτών. Και το λέω εγώ που παίζει Oblivion, όμως με μέτρο και παίζω μόνο για πλάκα και για να περνάω καλά να ζω ας πούμε σε μια άλλη περίοδο που μοιάζει αρκετά με τη Ρώμη και το Μεσαίωνα (έστω σαν προσέγγιση), γιατί εντάξει διαβάζω αρκετά βιβλία (έως πάρα πολλά περίπου 3 τη βδομάδα στα καλά μου αλλιώς 2 των 300-500 σελίδων το καθένα) όμως θέλω που και που να παίζω, και ξέρετε γιατί; γιατί το ζω με όλη μου τη ψυχή, το χαίρομαι το αγαπάω και περνάω καλά. 

 

Ναι τα παιχνίδια παίδες δυστυχώς δεν είναι πια όπως το 90' μόνο fun games, αλλά τι fun game να νιώσεις όταν πια ακόμα το Spiderman προσπαθούν να στο εξομοιώσουν; Βέβαια, εγώ πέρασα επίσης ωραία με τα Killzone 2-3 στο Elite με τα single player trophies (δεν νιώθω την ανάγκη να παίξει online πραγματικά). Απλά έχει αλλάξει λίγο η βιομηχανία και είναι λογικό. Πέφτουν περισσότερα χρήματα τώρα, οπότε ο κάθε developer θέλει να φτιάξει όσο το δυνατόν πιο ποιοτικά παιχνίδια και πιο κοντά στην πραγματικότητα, πιο αληθινά, να τα ζεις! Φυσικά, το Rayman το τελευταίο δεν μπορείς να πεις πως δεν είναι όπως τα παλιά games; Ή τα Ratchet and Clank ή το Klank; Έχουν αυτό το feel. Αυτό που λείπει είναι παιδιά το πρωτότυπο, όμως εντάξει. Θα συνεχίσει να περνάω καλά με το Doom 3 στο Ps3 με το Dragonage 2 και τόσα άλλα στον ελεύθερο χρόνο μου, όπως θα συνεχίσω να διαβάζω popular fiction (π.χ. Hunger Games, Harry Potter, etc). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλειοψηφία σε ποια χώρα?

Κάνα link για αυτό έχεις?

Ενα διάγραμμα που έχω βάλει παραπάνω το είδες καθόλου?

αναφέρομαι σε κόσμο που βλέπω έξω και όχι σε στατιστικές και αφού ζούμε στην ελλάδα για την ελλάδα θα μιλάω δεν ξέρω τι κάνουν έξω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...