Προς το περιεχόμενο

Area-51. H Alienware ανακοίνωσε τον... Mac Pro των gaming PCs


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το έχουμε ξαναπεί, η αλιενγουεαρ μετά την εξαγορά από τη Dell έγινε τα ίδια σκατά με τη Dell. φραμπαλάζ και φρουφρου και πάρε μια τιμή 400-500 δολλάρια πάνω από τον ανταγωνισμό σε high end συστηματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης δεν ξέρω πόσο καλή ιδέα ειναι να είναι ακριβώς κάτω απο μια κάρτα γραφικών το κουτί η οποία θα ειναι σε 3 way sli και άρα θα ανεβάζει ακόμη μεγαλύτερες θερμοκρασίες...

 

Στείλε τους ενα mail.

Μπορεί να μην το έχουν σκεφτεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Dell σκατά; Τα laptop της δεν θεωρούνται από τα καλύτερα; Do I miss something?

θεωρουνται απο τα καλύτερα από τους ίδιους που θεωρούν τα μακμπουκ από τα καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης δεν ξέρω πόσο καλή ιδέα ειναι να είναι ακριβώς κάτω απο μια κάρτα γραφικών το κουτί η οποία θα ειναι σε 3 way sli και άρα θα ανεβάζει ακόμη μεγαλύτερες θερμοκρασίες...

Πες τα σε έναν θερμομηχανικό να δεις την αντίδρασή του.

πάμε μια, Α, Β...

η θερμοκρασία πάει από κάτω προς τα πάνω η το αντίθετο;

Η διάταξη καρτών έγινε έτσι ώστε να υπάρχει όντως χαμηλότερη θερμοκρασία. Όχι έτσι όπως το νομίζεις. Είχε βγεί και στο παρελθόν τέτοιο κουτί που είχε τις κάρτες ακριβώς κάθετα.

 

Αν θα το είχα στο ατελιέ μου αυτό το κουτί. Δεν θα με χάλαγε. Ούτως η άλλως τα alienware πάντα είχαν ότι ποιο τελευταίο υπάρχει και ήταν προσεγμένα πολύ καλά στο εσωτερικό τους. Αρκετά ποιο αθόρυβα από το εργοστάσιο.

 

Υ.Γ. Σε Χ99, μια mobo και ένας CPU πάει εύκολα χιλιάρικο, δεν μέτρησα ακόμη μνήμες και οτιδήποτε άλλο. Από τιμή σίγουρα θα είναι πάνω από 2 χιλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορώ να πω οτι μου αρέσει το κουτί. Αλλά είναι σίγουρα κάτι πρωτότυπο.

 

ακουγεσαι σαν αυτους που βλεπουν βιντεο με ferrari και σχολιαζουν "σιγα, εγω με ενα μεγαλυτερο τουρμπο και με ιντερκουλερ και με μεγαλυτερα μπεκ και με σλικ λαστιχα την παταω την ferrari με το punto μου"

 

Δεν είναι έτσι. Αυτοκίνητο (της προκοπής) δε φτιάχνεις μόνος σου. PC όμως φτιάχνεις μια χαρά αν ξέρεις κάποια πράγματα. Καμία σχέση το ένα με το άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό τους σωστότερους παραλληρισμούς...

 

Φυσικά και η Alienware με το Doritos-Υπολογιστή που σου πασάρει κουμπώνοντας 3 reference cooled GPU συγκρίνεται με την Ferrari ιδιώς σε σημαντικά σημεία όπως το....

 

(Α) Το γούστο

 

(Β) Την ιστοριά/τεχνογνωσία και συμβόλη στον κλάδο 

 

(Γ) Την ποιότητα κατασκευής 

 

 

Όοοοχι πως είναι ένα υπερτιμημένο σαπάκι και στην ουσία αυτό που λέω είναι πως την έβγαλαν τσίπηδες για τα λεφτά που το κοστολογούν έπρεπε να είχε πολύ ανώτέρο σχεδιασμό...όοοοχι...

 

Τέλος δεν έγινε παραλληρησμός με άλλο custom σύστημα έτσι ώστε να σου δώσει αυτήν την ιδέα...αλλά εάν γινόταν θα ανέφερα υλοποιήσεις που για να υποστηρίξουν επάξια το hardware που φέρει το alienware. Άρα δεν κατακρίνω με γνώμονα το καγκουροσάξο αλλά με γνώμονα την Veyron ;) .

 

 

 

Οπότε με αυτοκινηστικούς όρους όπως εσύ επέλεξες να το συκγρίνεις κατακρίνω ένα έκτρομα που φοράει V12 κινητήρα αλλά οι αναρήσεις/κιβώτιο ταχυτήτων είναι παρμένο από το Prius (βλ. WD Green) ... 

 

δεν παυει ο ορος "σαπιδι" να αδικει αυτο το συστημα κατα τη γνωμη μου, και γιαυτο και εκανα αυτη την συγκριση μιας και ειναι ακριβως ο ορος που χρησιμοποιειται σε αυτοκινητιστικεςκες συζητησεις απο "γρηγορους"

 

κατωτερο απο το ιδανικο? σιγουρα

υπερτιμημενο? σιγουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την άποψη πως επενδύεις σε κάτι που θα σου κάνει απόσβεση το λέω.

το design καφετιερας και σκουπιδοντενεκε θα σου φερει λεφτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το έχουμε ξαναπεί, η αλιενγουεαρ μετά την εξαγορά από τη Dell έγινε τα ίδια σκατά με τη Dell.

και πιο πριν τίγκα στην πλαστικούρα δεν ήταν τα κουτιά τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικες επιλογες για gamers ψαχνομουν και εγω να παρω ενα οταν  επαιζα games sto pc ,δυστυχως στην Ελλαδα ερχοταν τοτε μονο to entry level σε  απαραδεκτη υψηλη τιμη  σε σχεση με το εξωτερικο  και δεν το πηρα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...