Προς το περιεχόμενο

Η απαντηση του τεχνικου!


imni

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να σας πω..

Ο υπολογιστης δεν ειναι δικος μου ειναι ενος φιλου..

Αναβε αλαεβγαζε αυτο το παραθυρο..λεει.....κατι δεν ειναι κουμπωμενο σωστα..και ανοιξε το Pc να δει τι τρεχει..εβαλε εβγαλε κατι καρτες μου ειπε και κατι καλωδια(αλλα τα ξαναεβαλε στην θεση τους)(δεν το πολυ πιστευω,ολο και καποιο λαθος θα εχει κανει)και μετα δεν αναβε καν..εε λεει να το παμε στον τεχνικο να μας πει..και μας ειπε αυτα που σας λεω

 

Ε συγγνώμη ρε φίλε, πλακα μας κάνεις; ένα ένα μας τα λες. (δεν το λέω με κακή διάθεση).

Αμα κάνατε τέτοια χωρίς να ξέρετε, δε θέλει πολύ. Ανάποδα ίσως να μην μπήκε κάτι, αλλά στραβά και βίαια μπορεί να μπήκε χαλαρά.

Τα 300 ευρώ είναι περίπου το σετ μητρική-επεξεργαστή-μνήμες, το κάτω όριο. Άμα τα κάψατε όλα, λογικό είναι να αλλαχτούν όλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ειναι δυνατόν να ανοιξει άνθρωπος Η/Υ που ειναι ανοιχτος και λειτουργει και να βάλει βγάλει εξαρτήματα...; ειναι σα να λεμε παω στο κινητήρα να αλλαξω λαδια ξερω γώ ή ακομα καλύτερα ιμαντες ενω δουλευει...

 

τι σου ειπε ακριβως φίλε...; γιατι και εγω στην αρχή με αυτα που μας ειπες καταλαβα οτι πηγε να σε φάει αλλα αν με ανοιχτο υπολογιστή αρχισατε να σκαλίζετε δε μου κανει παραξενο να τα κανατε τσερνομπιλ εκει μεσα ολα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πω..

Ο υπολογιστης δεν ειναι δικος μου ειναι ενος φιλου..

Αναβε αλαεβγαζε αυτο το παραθυρο..λεει.....κατι δεν ειναι κουμπωμενο σωστα..και ανοιξε το Pc να δει τι τρεχει..εβαλε εβγαλε κατι καρτες μου ειπε και κατι καλωδια(αλλα τα ξαναεβαλε στην θεση τους)(δεν το πολυ πιστευω,ολο και καποιο λαθος θα εχει κανει)και μετα δεν αναβε καν..εε λεει να το παμε στον τεχνικο να μας πει..και μας ειπε αυτα που σας λεω

Aυτο το ποστ φτανει για να βγαλετε συμπερασματα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε πες ετσι αγορι μου....γιατι οι φιλοι πιο πανω αλλα καταλαβαν σε αντιθεση με εμενα που το καταλαβα οτι δεν ηταν ανοιχτος οταν τον πειραζε  :) (ντουγανια τι να πεις).σε καθε περιπτωση παντως,μου βρωμαει αρκετα αυτο που λεει ο τεχνικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι , αν η μνήμη είναι μισοβαλμένη , μπορεί να του κάνει ζημιά. Και αν το μηχάνημα ήταν παλιό , με ddr1-2 , με λίγη παραπάνω δύναμη , μπορεί να μην κούμπωνε τελείως στην υποδοχή , αλλά τα πλαϊνά αυτάκια μια χαρά κουμπώνουν και καίγεται η μητρική. Μιλάω από προσωπική εμπειρία όταν ξεκινούσα.

Πολύ βιαστήκατε να κατηγορήσετε τον τεχνικό νομίζω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην,για μια ακομη φορα δεν μπορουμε να προδικαζουμε γιατι δεν ειμαστε μπροστα,και φυσικα δεν γνωριζουμε την κατασταση,την οποια προσπαθει να περιγραψει ο ts και καθε φορα γραφει αλλα ντ'αλλα.

Φιλε ts ,αν το ποσο σε μια επισκευη μας φαινεται υπερβολικο,και οι εξηγησεις του τεχνικου αβασιμες και μπαρουφες,του λεμε δυστυχως δεν θα παρω ,το παιρνουμε και φευγουμε για να το παμε σε αλλον τεχνικο.

Αν το σκαλισατε χωρις να γνωριζετε το παραμικρο,ΜΠΟΡΕΙ να εχετε κανει μεγαλη ζημια,ισως οχι τριακοσιων ευρω ,αλλα παντως μεγαλη.

Μπορει ομως να θελει και ενα απλο κουμπωμα η μνημη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επεσες σε απατεωνα. βασικα ουτε αναποδα τα καλωδια του τροφοδοτικου μπορεις να βαλεις. αφου εχουν συγκεκριμενα σχηματα τα πινακια του.

νομιζεις!

αν ειναι σαπιο το τροφοδοτικο μια χαρα γινεται.

το εχω κανει σε 4 pin molex! και εκαψα σκληρο δισκο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ κι εγώ με τον guardianx71. Δεν χρειάζεται να τοποθετηθεί  ανάποδα η μνήμη για να κάνει ζημιά. Και μόνο η προσπάθεια και η παραπάνω δύναμη που θα χρησιμοποιήσεις μέχρι να καταλάβεις ότι πας να τη βάλεις ανάποδα αρκεί για να γίνει η ζημιά (το έχω δει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμη που βαλατε χερι στο μηχανημα χωρις να πολυξερετε, κακως ηρθες εδω να ποσταρεις μετα για να κατηγορησεις τον τεχνικο.

 

Το πολυ που μπορουμε να σου πουμε ειναι να μας πεις απο τι αποτελειται το μηχανημα για να σου πουμε αν δικαολογουντε τα 300 ευρα, υπολογιζοντας τα ανταλλακτικα και την εργασια του.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο υπολογιστης ειναι αρκετα παλιος..δεν τον εχω μπροστα μου να σου πω τι φοραει αλλα ειναιπαλιος..δεν τον λες καινουγγιο..να φανταστεις εχει ακομα τα xp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε το πιθανοτερο ειναι να μην βρισκει, ή και να βρισκει να μην αξιζει τον κοπο και να θελει να βαλει καινουργιο σετ πανω. Οποτε δικαιολογουνται τα 300

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κράτα ό,τι μπορείς (κουτί αν είναι οκ, dvd) και στήσε ένα καινούργιο σύστημα με κομμάτια που θα σου προτείνουν πιο έμπειροι ανάλογα με το μπάτζετ σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...