Προς το περιεχόμενο

Dell UltraSharp 32 Ultra HD 4K Monitor - UP3214Q Review


crmaris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κι αν κρίνουμε από τα stats του steam για τις αναλύσεις (μεγάλο ποσοστό ακόμα σε 1366Χ768), οι επαγγελματίες είναι αυτοί που θα πάρουν περισσότερες, όχι οι gamers :P

 

Εντάξει laptop users που παίζουν minecraft θα είναι.  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λίγα λόγια και να στη χαρίσουν δεν την παίρνεις.

1) Πώς θα ξέρω την έκδοση του dp της κάρτας μου;

2) Τα προβλήματα με το πρωτο Revision είναι πάρα πολλά. Το ότι την αλλάζουν δεν μου λέει κάτι. Αυτό έλειπε να μην την άλλαζαν. Να λέμε μπράβο όταν η εταιρία κάνει κάτι παραπάνω από αυτό που πρέπει, όπως το να αλλάζει προϊόντα εκτός εγγύησης, να κάνει αλλαγή χωρίς να ζητήσει Serial Number ή χωρίς να υπάρχει απόδειξη αγοράς.

 

Στην περίπτωση της Dell πρόκειται για μια χαλασμένη οθόνη που ο αγοραστής ζητάει να γίνει αλλαγή σε λιγότερο από έναν μήνα.

Μπράβο θα λέγαμε αν έψαχναν να δώσουν νεότερο Revision.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

DP1.3 δεν έχει γίνει finalized ακόμα αν δεν κάνω λάθος, οπότε λογικά δεν θα το δούμε ούτε στις νέες GeForce που θα βγουν σε λίγο, πόσο μάλλον σε οθόνες...

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή θα είναι ωραία για double-triple monitor setup :-D  βέβαια δεν ξέρω μετά αν θα θέλει κανείς quad-sli με titan και αν θα επαρκεί και αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε παιδιά είναι δυνατόν να ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΣΟΙ ΑΦΕΛΕΙΣ στη παρέα ..... ????
Τόσο εύκολα τα βγάζετε τα χρήματα που απο τον ενθουσιασμό σας τα πετάτε απο το παράθυρο ????
Δεν υπάρχει ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ άνθρωπος να αναρωτηθεί γιατί η MSYSTEMS πουλάει 700 φθηνότερα απο Ο Λ Α τα μαγαζιά του πλανήτη ?????????????
Δεν βλέπει κανείς ότι σε ΟΛΑ τα forums υπάρχει καταιγισμός απο παράπονα και γκρίνιες για παρα πολλά BUGS που φέρει το συγκεκριμένο Monitor στη κατηγορία RevisionA00 (Μέχρι σήμερα μόνο τα μοντέλα A02 εμφανίζουν απόλυτα σωστή λειτουργική συμπεριφορά) , που είναι έτος παραγωγής 2013 ???!!!!!!!
Ένα τηλεφωνάκι στην MSYSTEMS θα σας πείσει ότι ΟΛΑ τα κομμάτια που διαθέτουν στην αποθήκη είναι Revision A00 !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δηλαδή 95% πιθανότητα να φέρουν ελαττωματικό firmware.
Υποτίθεται ότι εδω μέσα βρισκόμαστε για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο και όχι για να βγάζουμε τα μάτια μας, εθελοτυφλώντας!

ΥΓ.
Να δώσω θερμά συγχαρητήρια στον αρθρογράφο του REVIEW που όχι μόνο επισήμανε το πρόβλημα , αλλά επέμεινε σε αυτό και το ΤΟΝΙΣΕ με κάθε δυνατό τρόπο, κάτι που απέφυγε επειδικτικά να κάνει σχεδόν το σύνολο των αναγνωστών, παρασυρόμενοι απο τη κάθετη πτώση της τιμής στο συγκεκριμένο κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δεν διαφωνώ, αλλά είτε μπορείς να πεις στο msystems ότι δεν θες revision A00, είτε αν είσαι διατεθιμένος να αρχίσεις τα RMA μέχρι να σου δώσουν νέο revision...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ! ΦΤΩΧΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ! Εγω κουμπώνω πανω στην μητρική μου 3 R9 290 gpu και αγοράζω την καλύτερη Turbo-x ΙΡS 40 ίντσες  οθονη και τα μυαλά στα καγκελα. Λυπαμαι αυτους που τωρα ανακαλύπτουν το 1080i και δεν εχουν καταλάβει τι σημαινει 4Κ  η αλλιως ΥΨΗΛΗ ΕΥΚΡΙΝΕΙΑ! ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΠΙΑ.Σταματηστε να συμβιβαζόσαστε με κατώτερες μορφές διασκέδασης και απόλαυσης ταινιών.

Που την ειδες εσυ την ταινια 4Κ? Δεν νομιζω οτι εχει βγει ακομα καμια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν διαφωνώ, αλλά είτε μπορείς να πεις στο msystems ότι δεν θες revision A00, είτε αν είσαι διατεθιμένος να αρχίσεις τα RMA μέχρι να σου δώσουν νέο revision...

Τονίζει στον τίτλο του προϊόντος ότι είναι Α00. Μόνο αν έχει διάθεση κανείς για απανωτά RMA...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που την ειδες εσυ την ταινια 4Κ? Δεν νομιζω οτι εχει βγει ακομα καμια

Είσαι φτωχός Έλληνας γι ´ αυτο δεν έχεις δει 4Κ ταινία ακόμα.Φτωχέ ε Φτωχέ.Ασε που δεν έχεις κ τη τελευταία λέξη της τεχνολογίας τη turboχ οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε οτι αφορά την antiglare επίστρωση ειδικά σε λευκό φόντο, είναι κουραστική η ανάγνωση όπως σε προηγούμενα μοντέλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...