Προς το περιεχόμενο

[USB 3.0 FLASH] Sandisk Extreme 32GB 19.99€ @Κωτσόβολος [ΤΕΛΟΣ]


panagob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

... Η εξυπηρέτηση του Κωτσόβολου άθλια, σε έχουνε γραμμένο εκεί μέσα και κάνουν τους χαζούς. Βαρέθηκα αναμονή μέχρι να καταλάβουν για τι πράγμα μιλάμε και μετά μέχρι να το φέρουν (μόνο στην είσπραξη ήταν ταχύτατοι)...

 

την ίδια συμπεριφορά βίωσα κι εγώ και μάλιστα δεν ήταν και η πρώτη φορά !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 127
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

:-D στα windows 7 το αναγνωρίζει σαν Device with Removable Storage, οπότε δεν θα χρειαστώ τα μαγικά του rnd για να περάσω windows με το συγκεκριμένο φλασάκι (να θυμίσω ότι το μοντέλο των 16gb που πήρα πέρσι το βλέπει σαν Hard Disk Drive και δεν κατάφερα να κάνω κάτι γι αυτό)

 

Aρα αν το βλεπει σαν removable drive μπορουμε να περασουμε κανονικα windows χωρις θεματα. Σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@chicken,

Το 16αρι πάντως που είχα πάρει προ μηνών από το mymemory, δεν είχε κορδονάκι.

εγώ το πήρα πέρσι τον οκτώβρη από getitnow και είχε - χαλάλι το κορδονάκι αν είναι να τα κάνουν removable

 

Aρα αν το βλεπει σαν removable drive μπορουμε να περασουμε κανονικα windows χωρις θεματα. Σωστα;

έτσι φαίνεται...μια δοκιμή θα μας πείσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aρα αν το βλεπει σαν removable drive μπορουμε να περασουμε κανονικα windows χωρις θεματα. Σωστα;

 

Σε σχέση με μηχανικό δίσκο(και μάλιστα 6-7 χρόνων) θα είναι πολύ πιο γρήγορο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!

 

Αν και ξέρω ότι οι πιθανότητες είναι ελάχιστες, αν κάποιος πήρε δεύτερο φλασάκι ή έκανε παραγγελία κ άλλαξε γνώμη, ας μου στείλει ένα μήνυμα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!

 

Αν και ξέρω ότι οι πιθανότητες είναι ελάχιστες, αν κάποιος πήρε δεύτερο φλασάκι ή έκανε παραγγελία κ άλλαξε γνώμη, ας μου στείλει ένα μήνυμα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

 

Παρέλαβα ευχαριστώ τον ts απλα δεν υπήρχε η παραγγελίες μου μου ειπαν και μου το έδωσαν απο το ράφι στον κωτσο Ηλιούπολης βουλιαγμένης. Είχε άλλο 1 στο ράφι. Σημείωση οτι η τιμή καταστήματος ηταν ιδια στο ταμπελακι.

 

Μπορείς να κάνεις και τηλέφωνα στα καταστήματα να δείς αν τους έχει ξεμείνει κανένα που δεν είναι απίθανο.Εγώ στο Avenue δεν είχα πρόβλημα με την εξυπηρέτηση πήγα ταμείο το έιχε δίπλα της σε ένα ραφάκι η ταμίας και μου το έδωσε.Το μόνο αρνητικό είναι οτι μου έφαγε ένα λεπτό γιατί όταν μου είπε την τιμή δεν μου είπε 19,99 αλλά 20,00  :mad:   είπα όμως ας μην κάνω φασαρία μπορεί να μαζεύει λεφτά το κορίτσι για να πάρει τσίχλα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ κάποιο παιδί έγραψε οτι υπάρχουν δύο εκδόσεις μια νεότερη και μια παλαιότερη με διαφορές στην ταχύτητα έχετε ακούσει κάτι σχετικό; ίσως πρέπει να αρχίσουμε να κοιτάμε τα X και τα G

 

http://www.hotukdeals.com/deals/32gb-sandisk-cruzer-extreme-usb-3-0-stick-19-99-7dayshop-1999622?page=2#post22820411

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ. Ο μηχανισμός slider δείχνει αρκετά στιβαρός. Φαίνεται στα windows σαν usb drive και όχι σαν external hdd οπότε δεν θα υπάρχει πρόβλημα με εγκαταστάσεις windows κλπ. 

 

Το δοκίμασα σε usb 2 υπολογιστή και πάει σφαίρα. Να δούμε και στο usb3. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά είδα οτι είναι το X όχι οτι είναι άσχημο και αυτό απλώς μάλλον θέλανε να ξεστοκάρουν και να μην τα τρώνε οι αράχνες.Και ένα άλλο που είχα πάρει απο το ebw είναι το G οπότε είμαι σε καλό δρόμο για να συμπληρώσω την αλφάβητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενω να παραλαβω το δικο μου αλλα δεν θα το κρατησω..

 

οποιος θελει ενα και δεν προλαβε , ας μου στειλει pm...

 

το flash δε θα ανοιχτει καν απο εμενα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες και χονδρικά που βρίσκεσαι θα χρειαστεί αεροπλάνο; ο φίλος @dreamer είχε εκφράσει πρώτος επιθυμία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέτυχα και εγώ σήμερα ένα κομμάτι σε κατάστημα του Κωτσόβολου. Το ταμπελάκι έγραφε 45€ αλλά στο ταμείο το χτυπούσε 19.99€ οπότε το πήρα. Τώρα πρέπει να πάρω και καινούργιο Laptop με θύρα USB3.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ κάποιο παιδί έγραψε οτι υπάρχουν δύο εκδόσεις μια νεότερη και μια παλαιότερη με διαφορές στην ταχύτητα έχετε ακούσει κάτι σχετικό; ίσως πρέπει να αρχίσουμε να κοιτάμε τα X και τα G

 

Έχει αλλάξει και η συσκευασία. Σύμφωνα με τις φωτογραφίες των συσκευασιών:

 

Το παλιό 16GB έχει ταχύτητες read/write 190/55 και το καινούριο 245/50, δηλαδή +30%/-10%.

Το παλιό 32GB έχει ταχύτητες read/write 190/110 και το καινούριο 245/100, δηλαδή +30%/-10%.

Το παλιό 64GB έχει ταχύτητες read/write 190/170 και το καινούριο 245/190, δηλαδή +30%/+10%.

 

Ανάλογα με τις απαιτήσεις, τα καινούρια μοντέλα 16GB και 32GB μπορεί να θεωρηθούν ως χειρότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...