Προς το περιεχόμενο

Driveclub [PS4]


mtzs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξερω τη βαθμολογια θα του εβαζα την πρωτη μερα ..λογο των  προβλημάτων με τους σερβερς, αλλα σιγουρα δεν θα ηταν κατω από 7  σε καμια περιπτωση. 

 

ε φυσικά...τελείως άδικο να βαθμολογήσεις κάτω του 7 ένα game που για μέρες δεν έπαιζε online

Εγω οσον αφορα τα περι AI και physics εγω λεω οτι γιναμε ολοι ειδημονες και στα αμαξια μιας και ξερουμε τις συμπεριφορες των διαφορων Ferrari, Bentley, Aston Martin κλπ. Απο τα γενοφασκια μας τις οδηγαμε καθε χρονο αλλαζουμε αμαξι και ξερουμε πως συμπεριφερονται στο δρομο ωστε να μπορουμε να συγκρινουμε αν ειναι οντως οπως την πραγματικοτητα.

 

σίγουρα δεν μπορούμε να ξέρουμε πως μοιάζουν οι συμπεριφορές τους στην πραγματικότητα στον δρόμο, αλλά μπορούμε να ξεχωρίσουμε και την διαφορά του οδηγώ ένα αυτοκίνητο ή ένα κούτσουρο σε ρόδες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω οσον αφορα τα περι AI και physics εγω λεω οτι γιναμε ολοι ειδημονες και στα αμαξια μιας και ξερουμε τις συμπεριφορες των διαφορων Ferrari, Bentley, Aston Martin κλπ. Απο τα γενοφασκια μας τις οδηγαμε καθε χρονο αλλαζουμε αμαξι και ξερουμε πως συμπεριφερονται στο δρομο ωστε να μπορουμε να συγκρινουμε αν ειναι οντως οπως την πραγματικοτητα.

 

 Στοιχειωδη αντιληψη και κατανοηση της φυσικης σε οδηγει στο συμπερασμα οτι ενα πισωκινητο 600 ιππων δεν μπορει να παραμενει κολλημενο στο δρομο οταν εσυ στριβεις με 2ρα σε επαρχιακο δρομακι με τερμα γκαζι,ειναι απλη λογικη,δεν χρειαζεται να το εχεις οδηγησει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ,καλά τα λέτε όλοι & έχει ο κάθε ένας μας την γνώμη του αλλά για να χαλαρώσουμε λιγάκι, ΤΙΠΟΤΑ δεν οδηγάμε. Ένα video game παιζουμε.Στο gamepad πατάμε κουμπιά & οπιοι έχουν τιμόνι απλώς νιώθουν πολύ πιο διαφορετικά προς το πιο ωραίο όταν αντί για δεξιά αριστερά στο pad στρίβουν το τιμόνι & αυτό έχει και feedback.Τα pixel & τα sprites (όπως τα λέγαμε κάποτε) κούνιουνται στην οθόνη μας.Απλως έχουν πλέον ανεβάσει τόσο πολύ τα games σε μηχανές γραφικών ,animation ,ήχο κλπ που πλέον παίζεις ραλλακι & ξεχνιέμαι ότι & καλά "οδηγαω".Σεβαστο ότι ο καθένας θέλει το αμαξάκι (αυτό που βλέπει για αμαξάκι δηλαδή) να στρίβει έτσι ή αλλιώς ή να πετάξει  ο πισινός του στις στροφές ή να έχει την τάδε συμπεριφορά ανάλογα με τα γούστα του.Αλλα δεν οδηγάμε τίποτα ούτε ποδόσφαιρο ή μπάσκετ παίζουμε στα ανάλογα παιχνιδια.Το gamepad κουνάμε. :-)

 

 

Τώρα αν κάποιες εταιρείες αναφέρουν ότι προσπαθούν να φτιάξουν ένα παιχνίδι που να είναι το όσο πιο ρεαλιστικό γίνεται (στα μέτρα του gaming)αυτό ειναι άλλο θεμα.Και το συγκεκριμένο παιχνίδι δεν το έφτιαξαν για ρεαλισμό όσον αφορά τον χειρισμό αλλά για να το ευχαριστιούνται οι gamers στον καναπέ τους,οπως το ευχαριστήθηκε το παιδί από πάνω που έγραψε όταν το δοκίμασε παίζοντας μέχρι αργά βράδυ.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχτες το απόγευμα με ζαλησε ο πιτσιρικας μου μετα το σχολειο να του παρω το Driveclub...τοσο καιρο του ελεγα περιμενε μεχρι να φτιαξουν το online και γενικα τα οποια προβλήματα μπορει να εχει????...Τελικα το αγορασα σε digital και κατά τις 10μμ ειχε κατεβει..κατά τις 11μμ που πηγε η οικογενεια για υπνο ειπα να το βαλω να δω τη παιζει...και πολύ απλα ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ..πρωτα με τα γραφικα και μετα με τα driving physics..για έναν μεσο παιχτη(...σαν εμενα) που ψαχνει κατι μεταξυ Arcade και racing simulation το Driveclub είναι ότι καλητερο αυτή την στιγμη.Οσον αφορα το online κοματι του παιχνιδιού δεν ειχα ΚΑΝΕΝΑ μα ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα να μπω και να το δοκημασω και τελικα  να με κρατησει πανω από τρεις υπεροχες ωρες μεχρι τις 2.30πμ(...εχω ρεπο σημερα).....παρα ταυτα  τις ωρες που επαιζα προσπαθουσα να εντοπίσω τα μελανα σημεια του παιχνιδιού(...ως μεσος παιχτης) και δεν μπορουσα να βρω,να δω κατι για να δικαιολογησω ΚΑΠΟΙΟΥΣ που το βαθμολογισαν από 5 και κατω...μεχρι και 0...αν είναι δυνατον!!!Δεν ξερω τη βαθμολογια θα του εβαζα την πρωτη μερα ..λογο των  προβλημάτων με τους σερβερς, αλλα σιγουρα δεν θα ηταν κατω από 7  σε καμια περιπτωση. Από μενα παιρνει ένα 8/10 αξιοκρατικοτατο ;) .....

 

ggramenos καλά κάνεις και απολαμβάνεις το παιχνίδι και δεν θα σε πείσω εγώ για το αντίθετο, αλλά άλλο το "εμένα μου αρέσει" και άλλο το είναι αντικειμενικά καλό. 

 

Αυτοί που το βαθμολόγισαν από 5 και κάτω ίσως τυχαίνει να έχουν παίξει και κάτι παραπάνω στο συγκεκριμένο είδος. Και δεν μιλώ για κάψιμο με simulation, τιμονιέρες και εξοπλισμούς αλλά για μέσους παίχτες σαν εσένα. 

 

Κι εγώ μέσος παίχτης είμαι αλλά συγκριτικά με όλα τα υπόλοιπα arcade racers που έχω παίξει, το Diveclub (pun intended) είναι άνετα στο top 5 των χειρότερων. Καλύτερα να έβαζα το NFS Underground 2 που είναι παιχνίδι δεκαετίας σήμερα να το ξαναπαίξω από την αρχή παρά αυτό. Μου άφησε την χειρότερη εμπειρία από άποψη χειρισμού (το online το αφήνω εντελώς απ' έξω).

 

 

Όπως είπα καλά κάνεις και ειλικρινά μακάρι να συνεχίσεις να το απολαμβάνεις, αλλά μην αναρωτιέσαι για τις βαθμολογίες ή για την αρνητικότητα από άλλα παιδιά εδώ μέσα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτοί που το βαθμολόγισαν από 5 και κάτω ίσως τυχαίνει να έχουν παίξει και κάτι παραπάνω στο συγκεκριμένο είδος. Και δεν μιλώ για κάψιμο με simulation, τιμονιέρες και εξοπλισμούς αλλά για μέσους παίχτες σαν εσένα. 

 

Κι εγώ μέσος παίχτης είμαι αλλά συγκριτικά με όλα τα υπόλοιπα arcade racers που έχω παίξει, το Diveclub (pun intended) είναι άνετα στο top 5 των χειρότερων. Καλύτερα να έβαζα το NFS Underground 2 που είναι παιχνίδι δεκαετίας σήμερα να το ξαναπαίξω από την αρχή παρά αυτό. Μου άφησε την χειρότερη εμπειρία από άποψη χειρισμού (το online το αφήνω εντελώς απ' έξω).

 

 

Όπως είπα καλά κάνεις και ειλικρινά μακάρι να συνεχίσεις να το απολαμβάνεις, αλλά μην αναρωτιέσαι για τις βαθμολογίες ή για την αρνητικότητα από άλλα παιδιά εδώ μέσα.

....D.Luffy......αυτοι που το βαθμολογισαν με 5 και κατω,πιθανότατα ΚΑΙ να είναι ποιο <<επαγγελματιες>> παιχτες και με ένα χειριστήριο στο χερι 24ωρες το 24ωρο....εγω παιζω  παιχνίδια από το 1999 και εχουν περασει δεκάδες από τα χερια μου αλλα παρα τ'αυτα δεν μπορω να θεωρησω τον εαυτο μου κατι παραπανω από εναν μεσο παιχτη....μ'αρεσει...το παιζω....δεν μ'αρεσει,πολύ απλα το αφηνω στην ακρη και δεν θα κατσω να το ψαξω...  το Driveclub ΕΜΕΝΑ προσωπικα μου αρεσει...προς το παρον(γιατι δεν ξερω τη θα βγει αυριο,μεθαυριο),επεισης δεν μου αρεσει να κανω συγκρισεις , το κάθε παιχνιδι είναι διαφορετικο και ετσι πρεπει να ειναι και τελος  ναι εχω  τα ιδια συναισθήματα  στο Driveclub με αυτά που ειχα όταν πρωτο έπαιξα NFS,DIRT,GRID...κ.ο.κ.....αμεσως να με φατε!!!!  :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....D.Luffy......αυτοι που το βαθμολογισαν με 5 και κατω,πιθανότατα ΚΑΙ να είναι ποιο <<επαγγελματιες>> παιχτες και με ένα χειριστήριο στο χερι 24ωρες το 24ωρο....εγω παιζω  παιχνίδια από το 1999 και εχουν περασει δεκάδες από τα χερια μου αλλα παρα τ'αυτα δεν μπορω να θεωρησω τον εαυτο μου κατι παραπανω από εναν μεσο παιχτη....μ'αρεσει...το παιζω....δεν μ'αρεσει,πολύ απλα το αφηνω στην ακρη και δεν θα κατσω να το ψαξω...  το Driveclub ΕΜΕΝΑ προσωπικα μου αρεσει...προς το παρον(γιατι δεν ξερω τη θα βγει αυριο,μεθαυριο) και τελος  ναι εχω  τα ιδια συναισθήματα  στο Driveclub με αυτά που ειχα όταν πρωτο έπαιξα NFS,DIRT,GRID...κ.ο.κ :-D  :-D

 

Κανένα πρόβλημα με αυτά που λες. Σου αρέσει και είναι απολύτως δεκτό.

Εγώ στάθηκα στο ότι φένεται να απόρησες για την αρνητική αποδοχή του κόσμου και των βαθμολογιών και γι αυτό προσπάθησα να σου εξηγήσω γιατί. 

 

Δεν το κατηγορούν μόνο όσοι είναι επαγγελματίες που κλείνουν 24ωρα και έχουν παίξει εκατομμύρια παιχνίδια. Τρώει κράξιμο και από τους μέσους παίκτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν καταλαβαίνω τα physics τι ρόλο βαράνε? Δεν καταλαβαίνω γιατι πρέπει να τρακάρεις και να έχεις μια ρεαλιστική τούμπα. Δεν καταλαβαίνω γιατι να μην μπαίνεις με τις μπάντες σε στροφή στα 150 χλμ. Αφού είναι διασκεδαστικό.

Οι Reviewers καλά κάνουν και κοιτάζουν την κάθε λεπτομέρεια γιατι είναι η δουλειά τους... Πολλές φορές όμως βλέπουμε reviews απο άτομα που δεν ασχολούνται με κάποιο είδος. Πολλοί παίζουν racing. Πόσοι γουστάρουνε και πορώνονται γενικότερα με την όλη racing σκηνή είναι το θέμα. Μπορεί σε αυτούς να τους τη σπάει που τρώνε ban (άδικο) για τον τράκο που θα ρίξουν ή που θα κόψουν δρόμο ή που θα τους πιέσει η AI αλλά σε κάποιον που του αρέσει ο μηχανοκίνητος αθλητισμός θα το ευχαριστηθεί. Σε βάζει σε διαδικασία να πάρεις σωστές γραμμές και να κλείνεις χώρους. Δεν έχω παίξει τα πάντα όλα απο racing αλλά ο,τι έχω παίξει το έχω λιώσει και αυτό το πράγμα, στο βαθμό του Driveclub δεν το έχω δει πάλι. 

Τέλος πάντων το σημαντικότερο που έχει το driveclub, to A και το Ω για ένα racing παιχνίδι είναι η απόδοση της ταχύτητας και η αίσθηση του ανταγωνισμού. Κάτι που λίγοι reviewrs αναγνώρισαν ή το θεώρησαν τόσο σημαντικό.

 

Πολύ πιθανό να παρεξηγηθώ και να θεωρηθώ καραfanboy της sony τώρα αλλά cool. Αυτό που βλέπω λέω και το πιστεύω οτι το driveclub έχει φάει πολύ λάσπη σε τομείς που δεν το αξιζε. Και το τονίζω αυτό το "τομείς που δεν άξιζε" γιατι κατηγορήθηκε και για άλλα πράγματα δικαίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

I said Goddayummm

https://www.facebook.com/video.php?v=737415383009491
To update βγαίνει αύριο

 

ΤΕΤΟΙΑ γραφικά περιμένω απο next-gen τίτλο ρε πστ...

Μπράβο τους πάντως που συνεχίζουν να το βελτιώνουν - και τα θέματα του online λυθηκαν απ'οτι διαβάζω...

Δε μου λέτε, πως λειτουργεί το Online ? Θέλει Plus για τα πάντα ή τα challenges λειτουργούν και χωρίς Plus ?

 

YΓ : μουσική έχει το παιχνίδι ή... ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Brace Yourself, Extreme Weather Update Comes to DriveClub December 8th

https://www.youtube.com/watch?v=xNBG9H2lKPA

....το Update είναι 2.43Gb

 

http://www.dualshockers.com/2014/12/07/brace-yourself-extreme-weather-update-comes-to-driveclub-december-8th/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυκολα τα τα καλυτερα γραφικα σε Racing game.Eιδικα με αυτα τα εφε.

Πανω σε ενα μετριο παιχνιδι βεβαια.Kριμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα γραφικά...Θεέ μου...Προσέξτε την φυσική του νερού στις άκρες του παρμπρίζ/παραθύρων...
Θεϊκό patch

 

Επεξ/σία από red1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το αγόρασα από το αμερικανικο store, διάβασα από παντού πως τώρα είναι όπως θα έπρεπε να είναι όταν είχε βγει. Υπάρχουν ακόμα προβληματάκια;

 

Επίτηδες περίμενα να βγει το weather update/photomode για να το παίξω. Αν κρίνω με το λέγανε όλοι για το day 1 Driveclub καλά έκανα μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φωτιά ! το είχα πάρει απο εδώ απο ενα παλικάρι που το έδινε τζάμπα, ήταν σφραγισμένο απο bundle. 1-2 λεπτά το έβαλα για να το δω. οκ δε μουγκάθηκα κιολλας. Δεν ξέρω αν αυτό το τελευταίο update έκανε την τόσο μεγάλη διαφορά!

 

πάντως μπράβο στην εταιρία που μετά απο τόσο κράξιμο και αρνητικές που φάγανε, δεν το βάλανε κάτω και συνεχίζουν και το βελτιώνουν!

 

φένεται πολύ αρρώστια!!

 

LateWhimsicalAnchovy.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...