Προς το περιεχόμενο

Driveclub [PS4]


mtzs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποσο ομορφο παιχνιδι και να ειναι.. αυτο που ειναι.. well.. μην ξαναρχισουμε..

Αν υπονοείς ότι σαν παιχνίδι δεν είναι καλο (sorry αν δεν σε κατάλαβα σωστά γιατί το έγραψες κάπως περίεργα) για εμενα προσωπικά, μην έχοντας παίξει έκδοση κάτω από την 1.08 που είναι τώρα, το παιχνίδι σαν gameplay είναι ίσως καλύτερο από τα γραφικά του.

 

Θα το ξανα επαναλαβω, για εμενα είναι το current gen PGR. ΠΑΡΑ πολύ καλά tracks, ωραία ισορροπία μεταξύ sim και arcade, και πάνω απ' όλα, ευχαριστιέμαι να παίζω.

 

Χτες ξόδεψα μιάμιση ώρα για να περάσω ένα παιδί από το oc.net που ενώ του έστειλα challenge με κατέστρεψε αρχικά (-7 δευτερόλεπτα απο τον χρόνο μου) και πάλευα να τον περάσω, μόλις κατάλαβα από που έχανε σε χρόνο και σε ποίες στροφές απλά σιγά σιγά βελτίωνα τον χρόνο μου μέχρι να τον περάσω για περίπου μισό δευτερόλεπτο, η αίσθηση όταν επιτέλους το πέτυχα ήταν απίστευτη.

 

Αυτά ξαναλέω χωρίς να έχω παίξει προηγούμενες εκδόσεις του Driveclub, το αγόρασα αφού βγάλανε το weather patch.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ(!!!) ένα racing παιχνίδι χωρίς αυτή την εκνευριστική γραμμή που σου δείχνει πως να στρίψεις, που να φρενάρεις, που να σταματήσεις να κατουρήσεις... Έλεος πια. Ματια έχω, τον δρόμο τον βλέπω. Άσε με να κάνω λάθη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, όλα τα Forza είχαν επιλογή να την απενεργοποιήσεις τη γραμμή. Το ίδιο και τα F1. Δεν ήταν και τόσο τραγική η φάση  :P

Ναι αλλα άμα το κανεις είσαι αυτόματα πίσω από όλους τους άλλους στα leaderboard που την έχουν ανοιχτή. Και το rewind θεωρητικά μπορείς να μην το χρησιμοποιήσεις, απλά δεν μου αρέσει που είναι εκεί εξ αρχής. Και αυτά τα λέω έχοντας λιώσει ώρες ολόκληρες στο Forza στο 360. Νομίζω και τα τελευταία Gran Turismo την είχαν την γραμμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι νταξει αυτα βγαινουν και η γραμμη στο Forza και στο GT ηταν για χαλαρη οδηγηση, δε μπορουσες να κανεις χρονους με τη γραμμη, αλλα εχει ενα Point ο σπαρταν.

 

Επισης δεν εχει και βοηθηματα.

 

Γενικα το μοντελο οδηγησης για τετοιο ειδους παιχνιδι ειναι εξαιρετικο, αυτο τα γραφικα και ο ηχος. Παιζει να ειναι το πρωτο "ραλλακι" με τοσο ρεαλιστικο ηχο αυτοκινητων.

Εβγαλα και γω καποιες εικονες:

 

10846307_10205491881121309_8583708287349

 

10392367_10205491878441242_2690567643385

 

10401499_10205488981408818_6509276196664

 

10806210_10205491884001381_6921274956788

 

10846280_10205491886961455_9114644003413

 

1013853_10205491882081333_40401425389943

 

1505640_10205488979608773_83779252141763

 

10294273_10205491875961180_8895109649885

 

10366008_10205491885361415_1081080529670

 

Eχουν κακη συμπιεση γιατι τις ειχα κανει upload στο FB και τις τραβηξα απο κει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπονοείς ότι σαν παιχνίδι δεν είναι καλο (sorry αν δεν σε κατάλαβα σωστά γιατί το έγραψες κάπως περίεργα) για εμενα προσωπικά, μην έχοντας παίξει έκδοση κάτω από την 1.08 που είναι τώρα, το παιχνίδι σαν gameplay είναι ίσως καλύτερο από τα γραφικά του.

 

Θα το ξανα επαναλαβω, για εμενα είναι το current gen PGR. ΠΑΡΑ πολύ καλά tracks, ωραία ισορροπία μεταξύ sim και arcade, και πάνω απ' όλα, ευχαριστιέμαι να παίζω.

 

Χτες ξόδεψα μιάμιση ώρα για να περάσω ένα παιδί από το oc.net που ενώ του έστειλα challenge με κατέστρεψε αρχικά (-7 δευτερόλεπτα απο τον χρόνο μου) και πάλευα να τον περάσω, μόλις κατάλαβα από που έχανε σε χρόνο και σε ποίες στροφές απλά σιγά σιγά βελτίωνα τον χρόνο μου μέχρι να τον περάσω για περίπου μισό δευτερόλεπτο, η αίσθηση όταν επιτέλους το πέτυχα ήταν απίστευτη.

 

Αυτά ξαναλέω χωρίς να έχω παίξει προηγούμενες εκδόσεις του Driveclub, το αγόρασα αφού βγάλανε το weather patch.

 

Sorry δεν εχει καμια τυχη προσωπικα σε συγκριση με το Forza (Motorsport) στο XB1.. Φοβερα γραφικα, αλλα για εμενα που το επαιξα σε ενα φιλο ειναι no go..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry δεν εχει καμια τυχη προσωπικα σε συγκριση με το Forza (Motorsport) στο XB1.. Φοβερα γραφικα, αλλα για εμενα που το επαιξα σε ενα φιλο ειναι no go..

 

 

Δε μπορει να συγκριθει με το Forza.

 

Ειναι αλλου ειδους παιχνιδια.

 

Το καθενα ειναι διασκεδαστικο στην κατηγορια του, και προφανως αν παει καποιος να παιξει το ενα θελοντας να παιξει το στυλ του αλλου θα ξενερωσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry δεν εχει καμια τυχη προσωπικα σε συγκριση με το Forza (Motorsport) στο XB1.. Φοβερα γραφικα, αλλα για εμενα που το επαιξα σε ενα φιλο ειναι no go..

Συγκρίνεις διαφορετικά παιχνίδια. Το Forza Motorsport είναι sim τύπου Gran Turismo, άμα προτιμάς αυτού του είδους τα racing είναι δικό σου θέμα. Εγώ απολαμβάνω και τα δυο. Το μονο που μπορείς να το συγκρίνεις είναι με το PGR που αλλου τέτοιου τύπου racing έχουμε να δούμε χρονια, αυτός και ο λόγος που μου αρέσει τόσο το Driveclub.

 

Και εμενα πχ δεν μου αρέσουν τα war simulators, δεν σημαίνει ότι θα κάνω σύγκριση μεταξύ Battlefield και ARMA όμως :P (κάτι τέτοιο έκανες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκρίνεις διαφορετικά παιχνίδια. Το Forza Motorsport είναι sim τύπου Gran Turismo, άμα προτιμάς αυτού του είδους τα racing είναι δικό σου θέμα. Εγώ απολαμβάνω και τα δυο. Το μονο που μπορείς να το συγκρίνεις είναι με το PGR που αλλου τέτοιου τύπου racing έχουμε να δούμε χρονια, αυτός και ο λόγος που μου αρέσει τόσο το Driveclub.

 

Και εμενα πχ δεν μου αρέσουν τα war simulators, δεν σημαίνει ότι θα κάνω σύγκριση μεταξύ Battlefield και ARMA όμως :P (κάτι τέτοιο έκανες)

 

Δεν νομιζω οτι ειπα πουθενα οτι ανηκουν στην ιδια κατηγορια..  Δεν χρειαζεται να γραφεις ολα αυτα τα κατεβατα πανω κατω ολοι ξερουμε τι ειναι το καθενα..Η συγκριση εγινε για να τονισω αυτο που ειπα. Kριμα που ενα τοσο ομορφο παιχνιδι πηγαινει στραφι για arcadeιλες τετοιου τυπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς που υπάρχουν και οι arcadeιλες τέτοιου τύπου τότε γιατί αλλιώς ούτε Battlefield θα είχαμε, ούτε CS ούτε PGR ούτε και το Driveclub. Δεν χρειάζεται οτιδήποτε να είναι full sim για να είναι διασκεδαστικό, τα παιχνίδια για διασκέδαση είναι όχι για να γίνω ο επόμενος Vettel :)

 

Και το Forza/GT arcade είναι σε σύγκριση με το iRacing/Assetto Corsa/rFactor. PC για να τα παίξεις έχεις, ρίξτα μια ματια αν δεν το έχεις κάνει ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...