Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά ποιες είναι οι καλύτερες υλοποιήσεις για 970 και 980;

 

Διαβάζω για evga αλλά θέλω να είμαι σίγουρος για ν' αναζητήσω την καλύτερη.

Βασικά όποια από τις Gigabyte , MSI και EVGA να πάρεις θα μείνεις ευχαριστημένος , αλλά να ξέρεις η EVGA έχει και πολύ καλή πολιτική σε περίπτωση βλάβης για τις υπόλοιπες δεν γνωρίζω γι'αυτό το θέμα  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια έχει καλύτερο o/c και γενικά έρχεται με ποιο ψηλά ρολόγια;

και η Asus Strix έχει ψηλά ρολόγια, και η KFA2/GalaX, και η EVGA και η MSI :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο site είναι το Link.png Site: alternate.de.

Το μαγαζί έχει 2 τρόπους πληρωμής, paypal και C.O.D. (αντικαταβολή).

Η κάρτα μου βγήκε στα 820€ γιατί βιάζομαι και έβαλα express courrier. Με κανονικό ήταν στα 781€.

 

Αρχικά φτιάχνεις την παραγγελία και μετά σου στέλνουν ένα email με την προσφορά τους. Αν την αποδέχεσαι προχωράνε. Για παράδειγμα:

 

 

Το δικό μου:

 

attachicon.gifups.PNG

Kαλησπέρα 
σκέπτομαι να αγοράσω μια 980Ti από συγκεκριμένο το μαγαζί, όταν θα μου στείλουν την προσφορά για να την κάνω αποδεκτή θα πρέπει να τους στείλω το email πίσω;
επίσης αν είναι εύκολο που βρίσκετε η επιλογή πληρωμής, η αντικαταβολή;
και τελειώνοντας είμαι ανάμεσα σε αυτές τις 2 
GIGABYTE GeForce GTX 980 Ti G1 Gaming kai EVGA GeForce GTX 980 Ti Superclocked ACX 2.0+
κάθε συμβουλή είναι καλοδεχούμενη.
Eυχαριστώ.
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Kαλησπέρα 
σκέπτομαι να αγοράσω μια 980Ti από συγκεκριμένο το μαγαζί, όταν θα μου στείλουν την προσφορά για να την κάνω αποδεκτή θα πρέπει να τους στείλω το email πίσω;
επίσης αν είναι εύκολο που βρίσκετε η επιλογή πληρωμής, η αντικαταβολή;
και τελειώνοντας είμαι ανάμεσα σε αυτές τις 2 
GIGABYTE GeForce GTX 980 Ti G1 Gaming kai EVGA GeForce GTX 980 Ti Superclocked ACX 2.0+
κάθε συμβουλή είναι καλοδεχούμενη.
Eυχαριστώ.
 

 

Ναι, θα απαντήσεις σε αυτό που θα σου στείλουν και θα τους πεις το ΟΚ αν συμφωνείς.

Στο ίδιο θα γράψεις και για την αντικαταβολή, cash on delivery.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα εχθές το witcher 3 αλλά μετά έπεσα κατευθείαν για ύπνο.

 

Λοιπόν η κάρτα πήγαινε μέχρι τα 1352MHz.

Η μέγιστη θερμοκρασία 77°C αλλά τα ανεμιστηράκια έπιασαν τις 5500 RPM και ήταν ενοχλητικό χωρίς ακουστικά.

 

Στο witcher ξεκίνησα new game. Όλα ultra, vsync 60, AAx4, Hairworks με AA. Δεν το είδα να κολώσει πουθενά έτσι που έκανα βόλτες μεσα στα λιβάδεια. Δεν ξέρω σε πιο απαιτητικές περιοχές βέβαια αλλά μέχρι τώρα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

 

Έβαλα για την πλάκα και λίγο WoW, όλα ultra, 100-120 fps μέσα στη πόλη με κάμποσο κόσμο και σπάνια έπεφτε στα 90.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα εχθές το witcher 3 αλλά μετά έπεσα κατευθείαν για ύπνο.

 

Λοιπόν η κάρτα πήγαινε μέχρι τα 1352MHz.

Η μέγιστη θερμοκρασία 77°C αλλά τα ανεμιστηράκια έπιασαν τις 5500 RPM και ήταν ενοχλητικό χωρίς ακουστικά.

 

Στο witcher ξεκίνησα new game. Όλα ultra, vsync 60, AAx4, Hairworks με AA. Δεν το είδα να κολώσει πουθενά έτσι που έκανα βόλτες μεσα στα λιβάδεια. Δεν ξέρω σε πιο απαιτητικές περιοχές βέβαια αλλά μέχρι τώρα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

 

Έβαλα για την πλάκα και λίγο WoW, όλα ultra, 100-120 fps μέσα στη πόλη με κάμποσο κόσμο και σπάνια έπεφτε στα 90.

Η καρτα αυτη για την αναλυση που εισαι δεν ειναι για Vsync στο witcher για να δεις ποσα Fps βγαζεις.....

Οσο για το Wow ασχολιαστο γιατι ειναι πιο πολυ Cpu heavy παιχνιδι.

Επισης τα Fps που βγαζεις στην πολυ δεν λενε κατι στο παιχνιδι αυτο. Δοκιμασε καποιο βαρυ 30ρι Raid με ολα στα Ultra και θα δεις ποσο ωραια θα πεσουν τα frames :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί εννοείς δεν είναι για vsync;Δεν το καταλαβαίνω.

 

Καλά στο wow ξέρω οτι στα raid τον παίζει αλλά με την 670 στην πόλη έπεφτε σε 30αρια.

Ναι γιατι ειναι σχεδιαστικα ετσι το παιχνιδι και σου εχει frame limit οταν εχει παρα πολυ κοσμο στην Ogrimmar πχ για να ειναι stable.....

Θα σου πω το πιο απλο παραδειγμα που εκανα εγω στο συστημα της υπογραφης ημερα Τεταρτη(μετα reset των raids που μαζευεται και ο περισσοτερος κοσμος) με 970 και i7 4770. Σε ολα Ultra παω στο AH σε Valley Of Honor βλεπω τα Fps στα 110-130,με το που κανω 2 βηματα και βγαινω απο το AH στο κεντρο της πολης που γινοταν ο κακος χαμος απο κοσμος,κατευθειαν πεσανε στα 30ρια.

 

 

 

 Αν δεν σου σηκωνε η 670 το παιχνιδι με τον I5 3570k τοτε η μαζα των ατομων που εχουν πολυ χειροτερα συστηματα δεν θα μπορουσε καν να τρεξει το παιχνιδι και το παιχνιδι θα ειχε πεθανει.... 

 

 

Οσο για το Vsync benchmark υποτιθεται οτι τρεχεις και με το να κλειδωσεις στα 60 δεν μπορεις να δεις τα μεγιστα fps που πιανεις στο παιχνιδι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, εννοούσα δεν το σήκωνε στα ultra, σε high με 2-3 medium ήταν μια χαρά.

 

Θα το δω και χωρίς vsync. Πάντως κρατάει το 60αρι γιατί αλλιώς θα είχα tearing.

Σε High παιζω ομως και με την 970 σε 2560x1440 και χτυπαω ανετα 60ρια αυτο ειναι το θεμα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...