Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, θα απαντήσεις σε αυτό που θα σου στείλουν και θα τους πεις το ΟΚ αν συμφωνείς.

Στο ίδιο θα γράψεις και για την αντικαταβολή, cash on delivery.

Ευχαριστώ πολύ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παρελήφθη σήμερα μετά από ακριβώς 10 ημέρες. Γερμανική ακρίβεια. 

 

 

post-195909-0-57703500-1439402555_thumb.png

post-195909-0-23488100-1439402565_thumb.png

 

Δεν δοκιμάστηκε σε βαρύ παιχνίδι ακόμα, θα επανέλθω με μετρήσεις, 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το Samsung το 275Τ 27 ιντσών, μια χαρά με εξυπηρέτησε εδώ και χρόνια πάντως. Το πήρα οταν πρωτοβγήκε και δε το μετάνοιωσαν καθόλου. VA panel.

Δε κάνει για ταινίες αλλα για παιχνίδια, χρώματα και φωτεινότητα σκίζει. Και αρκετά καλό respinse time θα έλεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελήφθη σήμερα μετά από ακριβώς 10 ημέρες. Γερμανική ακρίβεια. 

 

 

attachicon.gifΚαταγραφή.PNG

attachicon.gifΚαταγραφή 1.PNG

 

Δεν δοκιμάστηκε σε βαρύ παιχνίδι ακόμα, θα επανέλθω με μετρήσεις, 

 

Αν θες stressαρε την σε κάτι βαρύ να δούμε πώς τα πάει, να συγκρίνω και εγώ με τη δική μου :-D

 

Στη δικιά σου δουλεύει συνεχόμενα ο ανεμιστήρας ή μετά απο κάποια θερμοκρασία παίρνει μπρός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έβαλα να δουλεύει συνεχώς σε idle 55% και σε full load 85% από το Afterburner  .Θα δώ τι θερμοκρασίες ανεβάζει και ανάλογα. Πάντως σε idle έχει σταθερά 42-43 C . Αυτό το προγραμματάκι που την συνοδεύει που σταματά ο ανεμιστήρας τελείως δεν το εμπιστεύομαι.

 

Ποιό είναι το πιό βαρύ bench αυτή την στιγμή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έβαλα να δουλεύει συνεχώς σε idle 55% και σε full load 85% από το Afterburner  .Θα δώ τι θερμοκρασίες ανεβάζει και ανάλογα. Πάντως σε idle έχει σταθερά 42-43 C . Αυτό το προγραμματάκι που την συνοδεύει που σταματά ο ανεμιστήρας τελείως δεν το εμπιστεύομαι.

 

Ποιό είναι το πιό βαρύ bench αυτή την στιγμή; 

 

Δεν έχει κάποιο πρόγραμμα, απο τους drivers μαλλον είναι ρυθμισμένη έτσι.

Και εμένα 42-43oC είναι σε idle.

 

Δεν ξέρω, εγώ έβαλα witcher 3 όλα ultra.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω. Προς το παρών παίζω bioshock inf. που δεν το λες και βαρύ. Έλεγα για κάποιο μετροπρόγραμμα που τεστάρει την gpu αν και να σου πω, λίγο με ενδιαφέρουν τα νούμερα. Το game να τρέχει ομαλά. Έχω για αργότερα βέβαια το τελευταίο COD και το GTA V, αλλά μου αρέσει να τελειώνω ένα ένα τα παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να ερθει η Φρεσκαδουρα! Το Maxwell μπαγιατεψε, πυρήνας που ειναι 10 μηνες στην αγορα :fear:  !

 

http://wccftech.com/tsmc-begins-volume-production-16nm-finfet-nvidia-pascal-gp100-gpu/

 

Ποιος ο λογος να παρεις 980ti στα 800 ευρω ? οταν σε 6 μηνες θα σε πετσώνει το Pascal τον 350 ευρω...? + oτι  θα εχεις και δευτερατζα drivers!  

 

Τα ειδαμε με την 780ti και την 970gtx που οταν τα Nvidia gameworks sets ενεργοποιουνται το kepler το ψαχνεις στα πατωματα  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν κανεις και λιγο παραπανω υπομονη μεχρι την επομενη Ολυμπιαδα και παραπερα τοτε να δεις επιδοσεις. Ρε παιδια ωρες ωρες μιλατε λες και πιασατε pc πρωτη φορα στα χερια σας εχθες.

1. Πως ξερεις οτι θα με πετσωνει το μικρο Πασκαλ; Εχεις white paper στα χερια σου ή εστω καποιες πληροφοριες εκ των εσω;

2. Ποιος σου ειπε οτι ολοι που εχουν την 980ti περιμενουν το μικρο Πασκαλ και οχι το μεγαλο;

3. 6 μηνες ειναι σημαντικο διαστημα στις καρτες γραφικων. Και καποιοι εχουν ηδη 980ti δεν περνουν τωρα. Kαι καποιοι αλλοι δεν εχουν διαθεση να περιμενουν καθολου αν θελουν μια καρτα γραφικων τωρα. 

 

Για να σου απαντησω λοιπον στο ερωτημα σου, ο λογος να παρεις 980ti ή Fury X τωρα ειναι οτι απλα ειναι οι καλυτερες καρτες γραφικων σε επιδοσεις και με την καλυτερη διαχειριση/ποσοτητα μνημης στις πιο υψηλες αναλυσεις που παιζει μια μεριδα χρηστων.Απλα, λιτα και κατανοητα αυτες πετσωνουν τωρα για να χρησιμοποιησω τα λογια σου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, και μετά το pascal θα το πετσώνει το volta και ούτω καθεξής.

Μετά απο τουλάχιστον 2 γενιές έχει νόημα η αλλαγή κάρτας γραφικών ή τουλάχιστον έτσι πιστεύω εγώ και αυτό θα ακολουθήσω. Οπότε αγορά ξανά κάρτας όταν θα βγεί η 1180 ti.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσεις λέγατε για καλο Σεπτεμβριο για Pascal. 

Το Pascal θα ειναι εδω πριν το επομενο καλοκαιρι. Λογικα Μαρτιο...

 

...δυο μικρα σε SLI και Nvlink θα σφαζουν σε 4Κ που θα ειμαι τοτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να ερθει η Φρεσκαδουρα! Το Maxwell μπαγιατεψε, πυρήνας που ειναι 10 μηνες στην αγορα :fear:  !

 

http://wccftech.com/tsmc-begins-volume-production-16nm-finfet-nvidia-pascal-gp100-gpu/

 

Ποιος ο λογος να παρεις 980ti στα 800 ευρω ? οταν σε 6 μηνες θα σε πετσώνει το Pascal τον 350 ευρω...? + oτι  θα εχεις και δευτερατζα drivers!  

 

Τα ειδαμε με την 780ti και την 970gtx που οταν τα Nvidia gameworks sets ενεργοποιουνται το kepler το ψαχνεις στα πατωματα  :-D

Ναι το βλέπουμε καθαρά εδώ ότι η 780ti ψάχνει πάτωμα με gameworks. :-)  Είναι πιο γρήγορη από την 970 :P

 

http://www.techspot.com/review/1022-batman-arkham-knight-benchmarks/page2.html

 

Εξω από την πλάκα, υπερβάλλεις λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...