Προς το περιεχόμενο

Πρώτη επαφή με το iPhone 6 της Apple (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άκλαφτο θα πάει κι αυτό. Το βλέπω να σκονίζει στα ράφια των καταστημάτων. Η κατηφόρα της Apple ξεκίνησε. Θα τρίζουν τα κόκκαλα του Steve Jobs. Σε 3-4 χρόνια άμα το συνεχίσουν έτσι θα το κλείσουν το μαγαζάκι. Apple is doomed

 

Τι εννοείς? Ποια σειρά iphone πήγε άκλαυτη? Και αυτό όπως το βλέπω καλά πάει. Αν και η παρακμή κάποια στιγμή θα έρθει. Η apple πατάει πάνω στη μόδα, στο στυλ/prestige πες το όπως θες και όχι τόσο στην τεχνολογία και εξέλιξη. Αυτό όπως είναι λογικό κάποτε θα καταρρεύσει, το ξέρουν βέβαια και ίδιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι εννοείς? Ποια σειρά iphone πήγε άκλαυτη? Και αυτό όπως το βλέπω καλά πάει. Αν και η παρακμή κάποια στιγμή θα έρθει. Η apple πατάει πάνω στη μόδα, στο στυλ/prestige πες το όπως θες και όχι τόσο στην τεχνολογία και εξέλιξη. Αυτό όπως είναι λογικό κάποτε θα καταρρεύσει, το ξέρουν βέβαια και ίδιοι.

Το κλειδί είναι η προσαρμοστικότητα. Έχασε πολλά από το χαμό του S.J., φαίνεται ότι κερδίζει κάποια άλλα στοιχεία. Αυτό που δεν πρέπει να χάσει είναι ο χαρακτήρας της. Συμφωνώ στο να μη γίνει ξαφνικά εταιρεία των πολλών, διαφωνώ στο να διατηρήσει ορισμένες από τις εμμονές του συγχωρεμένου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι βλέπω η μπαταρία κρατάει πολύ περισσότερο σε σχέση με το πέντε που είχα.

Γενικά μέχρι στιγμής είμαι αρκετά ευχαριστημένος

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Το εχεις στα χερια σου και το δουλευεις ηδη και εβγαλες τα συμπερασματα σου....?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>ακομα και τωρα η μπαταρια ειναι χαμηλη ..!! χαχαχαχα!</p>

Υποθέτω ότι το έχεις και το χρησιμοποιείς για να το λες.

Γιατί εγώ το χρησιμοποιώ από το πρωί σήμερα, κάνοντας ότι κάνω πάντοτε, και η μπαταρία είναι ακόμη στο 78%...

Αν θες να κρατάει περισσότερο η μπαταρία, μπορείς πάντοτε να πάρεις ένα Samsung σαν κι αυτό που έχω για την ελληνική sim.

Μπορεί να μην είναι smartphone, αλλά έχει έγχρωμη οθόνη, και η μπαταρία του κρατάει πάνω από βδομάδα.

Και επιπλέον, έχει και ένα παιχνίδι στυλ φιδάκι, για να παίζεις και να ξεχνιέσαι τις κρύες νύχτες του χειμώνα.

Άντε, ποιος τη χάρη σου...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα γουστάρεις κάτι σε στυλ 930.

 

από android μόνο η sony δίνει αυτό που περιγράφει 

το 930 έχει αυτές τις "χαρούμενες" πλάτες και δεν είναι τόσο αυστηρό 

τα lg έχουν καμπύλες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από android μόνο η sony δίνει αυτό που περιγράφει 

το 930 έχει αυτές τις "χαρούμενες" πλάτες και δεν είναι τόσο αυστηρό 

τα lg έχουν καμπύλες 

 

Το μαύρο είχα στο μυαλό μου. Το 930 είναι για μένα, αν όχι το ομορφότερο, στα 2 πιο όμορφα smartphones της αγοράς. Η δε αίσθησή του στο χέρι είναι απίστευτη.

003.jpgf0d0e69b-a3a7-4610-8eba-e99563edd

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ το είχα δει και δουλέψει λίγο σε χρωματιστό για αυτό μου είχε αφήσει αυτή την εντύπωση συγκριτικά με τα μαύρα Z που είναι σαν κεραμικές εστίες :lol: (αλλά μου αρέσουν περίσσοτερο) 

 

θα ήθελα πάντως να δω και το iphone από κοντά, από τα video όσο το βλέπω με προβληματίζει... δε μου μοιάζει πλέον με iphone... και οι πλαστικές γραμμές που καλύπτουν τη κεραία ή δε ξέρω κι εγώ τι μου φαίνονται λίγο παράξενες 

 

το σχέδιο γενικά είναι λίγο τυχαίο στα μάτια μου, τα προηγούμενα τουλάχιστον είχαν μια σχεδιαστική ταυτότητα 

τα νέα έχουν στοιχεία από πολλά πράγματα (με εξαίρεση το εμπρός μέρος, όπου παραμένει σχεδόν ίδιο)

 

επίσης για να τρολλάρω και λίγο.. η samsung ΑΚΟΜΑ να τραβήξει μυνηση για το power button στον αντίχειρα;;;;;  τι πράγματα ειναι αυτά να κλέβονται τέτοιες πρωτοποριακές  ιδέες; να σταματήσει η κυκλοφορία της συσκευής και να μπει το power button ξανά πάνω και τότε να κυκλοφορήσει πάλι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>θα ήθελα πάντως να δω και το iphone από κοντά, από τα video όσο το βλέπω με προβληματίζει... δε μου μοιάζει πλέον με iphone... και οι πλαστικές γραμμές που καλύπτουν τη κεραία ή δε ξέρω κι εγώ τι μου φαίνονται λίγο παράξενες </p> <p> </p> <p>το σχέδιο γενικά είναι λίγο τυχαίο στα μάτια μου, τα προηγούμενα τουλάχιστον είχαν μια σχεδιαστική ταυτότητα </p> <p>τα νέα έχουν στοιχεία από πολλά πράγματα (με εξαίρεση το εμπρός μέρος, όπου παραμένει σχεδόν ίδιο)</p>

 

Κι εμένα η σχεδίαση στο καινούργιο δε μου άρεσε ιδιαίτερα σε σχέση με το 5/5s.

Το πίσω μέρος δε θα έλεγα ότι βλέπεται ιδιαίτερα...

Το μπροστά είναι μια χαρά.

Ειδικά η μεγάλη οθόνη λέει.

 

Αλλά γενικά, ενώ στο 5 έλεγα ότι η θήκη το έκανε πιο άσχημο και ήταν αναγκαίο κακό προκειμένου να μη πάθει τίποτε το κινητό, στο 6 η θήκη το δείχνει πολύ πιο όμορφο, γιατί καλύπτει το πίσω μέρος και δε το βλέπω...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο φαίνεται στο χέρι, και το μέγεθος καλό αν και λίγο μακρύ!

Το άσπρο χρώμα που είναι στην παρουσίαση δεν μου άρεσε, προτιμώ προσωπικά το space gray.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως πάντα άλλωστε υπερβολική  η apple, στα προιόντα της!!! Ολοι πληρώνουμε το όνομα πρώτα και μετά τα υπόλοιπα...Δεν λέω, μπορεί να είναι και η καλύτερη συσκευή, αν και κρατώ επιφυλάξεις...Ολα αυτά μένουν στον αέρα αφού πρώτα πρέπει να δοκιμάσουμε τη συσκευή. Πιστεύω πως αν κινητά της apple, ήταν πιο φθηνά, τότε οι περσσότεροι χρήστες θα το έπαιρναν και αυτό γιατί το android, μένει νομίζω 'στάσιμο'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στάσιμο το android? Δε θα το λεγα...

Όσο για την τιμή δε νομίζω να παίζει ρόλο, αυτός που θέλει iphone θα το πάρει είτε κάνει 400 είτε 700 είτε 1000€. Αν το δίναν 400 ανάθεμά με αν θα αύξαναν τις πωλήσεις τους 5% και σαφώς θα χαν λιγότερο κέρδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκλαφτο θα πάει κι αυτό. Το βλέπω να σκονίζει στα ράφια των καταστημάτων. Η κατηφόρα της Apple ξεκίνησε. Θα τρίζουν τα κόκκαλα του Steve Jobs. Σε 3-4 χρόνια άμα το συνεχίσουν έτσι θα το κλείσουν το μαγαζάκι. Apple is doomed

xaaxaxa  θεος οπως παντα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε καν full hd οθονη? 1gm ram? και 750€? ρε ειμαστε σοβαροι? εχω το LG G2 κοντα στο χρονο τωρα με full hd 5.2" οθονη με 2 ram και βαλε και βαλε!!!! και τιμη τωρα κοντα στα 300€.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω να σας πω το εξης...

Ο εξαχρονος γιος μου ειπε καθε φορα που ειμαι μαζι του :

Μπαμπα δεν θελω να κρατας το κινητο σου γιατι οταν δεν το κρατας μονο τοτε με κοιταζεις στα ματια...

Βγαλτε τωρα συμπερασμα με ολες αυτες τις ανοησιες που λετε... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...