Προς το περιεχόμενο

Το τεράστιο iPhone 6 Plus με την οθόνη των 5.5 ιντσών, στην κυκλοφορία (hands-on video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι εγώ πάντως είμαι στο κλασικό δίλημμα 6 ή 6plus. Τα υπέρ του 6plus έναντι του 6 είναι

  • μεγαλύτερη μπαταρία
  • optical stabilization 
  • μεγαλύτερη οθόνη

Από την άλλη το 6 είναι πιο μικρό, μεταφέρεται εύκολα, χωράει σε τσέπες κτλ, μπορείς να το χρησιμοποιείς και με το ένα χέρι.

Αν είχα tablet δε θα το σκεφτόμουν καν, θα έπαιρνα το 6.

Καλα δεν εχει να κανει και εγω εχω tablet και δεν το κουβαλαω οπου παω  ,το 6 plus  με βολευει γιατι  θα αντικαταστησει με μια συσκευη  δυο :To mini  που θα επαιρνα και το κινητο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κι εγώ πάντως είμαι στο κλασικό δίλημμα 6 ή 6plus. Τα υπέρ του 6plus έναντι του 6 είναι

  • μεγαλύτερη μπαταρία
  • optical stabilization 
  • μεγαλύτερη οθόνη

Από την άλλη το 6 είναι πιο μικρό, μεταφέρεται εύκολα, χωράει σε τσέπες κτλ, μπορείς να το χρησιμοποιείς και με το ένα χέρι.

Αν είχα tablet δε θα το σκεφτόμουν καν, θα έπαιρνα το 6.

Πηγαινε για το plus.Αν πας σε μεγαλη οθονη,πολυ δυσκολα γυρνας πισω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εδώ από γραφικότητες και σεξισμό καλά πάμε. Προσωπικά πάντως τα Phablets δεν μπορω να τα θεωρήσω καθημερινά κινητά τηλέφωνα. Εδώ με το Nexus 5 που χρησιμοποιώ αυτή τη στιγμή σκέφτομαι συνέχεια την ευκολία χειρισμού ενός τηλεφώνου των 3.8 ιντσων που είχα πριν όταν είσαι σε κίνηση και ελπίζω η apple να μην φτάσει το μικρότερο της τηλέφωνο να είναι 4.7 ιντσες και να διατηρήσει και μια μικρότερη φόρμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

H Apple απ' ότι φαίνεται αντέγραψε το LG G Flex χωρίς να το θέλει. :P

 

http://www.macrumors.com/2014/09/23/iphone-6-plus-bending-pockets/

 

Ναι σωστά, φταίει η apple που κάποιοι κάθονται πάνω στα μεταλικά κινητά τους και αυτά στραβώνουν! Τα λεφτά μας πίσω! :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σωστά, φταίει η apple που κάποιοι κάθονται πάνω στα μεταλικά κινητά τους και αυτά στραβώνουν! Τα λεφτά μας πίσω! :P

Διάβασε λίγο τις περιγραφές. Ενας μιλάει για μπροστινή τσέπη παντελονιού από κοστούμι.

 

Τεσπα να προσέχετε καλού κακού όσοι το προτιμήσετε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Διάβασε λίγο τις περιγραφές. Ενας μιλάει για μπροστινή τσέπη παντελονιού από κοστούμι.

 

Τεσπα να προσέχετε καλού κακού όσοι το προτιμήσετε. 

 

Εσύ δηλαδή πιστεύεις πως αυτός είχε απλά στην μπροστινή τσέπη το iphone χωρίς να το πιέσει κλπ και αυτό έτσι απλά στράβωσε? Ο Γιούρι Γκέλερ ήταν? :P

 

Προφανώς όμως δεν βάζεις κανένα τηλέφωνο στην τσέπη και μετά χοροπηδάς σε καρέκλες και καναπέδες... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδιαστικά μέτριο ειδικά για εταιρία σαν την Apple, το έπιασα στα χέρια μου και δε μου άρεσε ιδιαίτερα. Καλύτερο φαίνεται το μικρό το οποίο ουτε και αυτό με εντυπωσίασε. Ιδιαίτερα τα περιθώρια αλλά και το βάρος πρέπει να διορθωθούν στην επόμενη έκδοση σε ένα χρόνο. Πάντως οι φίλοι του iOS θα γουσταρουν γιατί είναι κάτι το διαφορετικό σε σχέση με τα παλιά μοντέλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονοδρομος το 6 plus  κατα την γνωμη μου κυριως λογω των επιπλεον χαρακτηριστικων που ενσωματωνει .Ενα μειονεκτημα υπαρχει μονο  η μεγαλη αναμονη για να το αποκτησει καποιος στην Ελλαδα .

Ειδικα εγω που αλλαζω καθε 2 χρονια μοντελο  δεν βλεπω  την στιγμη να το αγορασω καθως εχει δραματικες διαφορες απο το 5 που εχω .

Νομιζω φιλε Φωτη,πρεπει να δεις το Νοte 4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν δεν ειμαι καλα... μπαινω στις ειδησεις των προιοντων Apple και διαβαζω τα σχολια των Apple fanboys. :) να ειστε καλα ρε παιδια!!

φιλικα Σπυρος

Εγω  οταν θελω να ανακαλυψω καινουρια ορια  στο κομπλεξ κανω το ιδιο  με τους haters :) αλλα δεν μπαινω  στα θεματα τους  να κραξω τις συσκευες που προτιμουν γιατι εχω αλεργια στα ευτελη υλικα και δεν τα πιανω στα χερια μου .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και απο εμενα....ειδα καποιος λεει για μια καλη συγκριση να το δωσεις στη γυναικα... γελασα αλλα δεν εχει αδικο.... εγω ειμαι παλιος κατοχοσ νοκια μιλαμε για 3310 κ βαλε... εφτασε η ωρα που μπηκα στα αντροιντ... πηρα ενα htc.. δεν τρελαθηκα... τεσπα να μην τα γυροφερνω  περνω ενα ipad mini me sim kard να εχω κ ιντερνετ αμα καπου δεν εχει wifi...ζηλευει η μανα κ λεω να της κανω ενα δωρο... δεν ειχα ομως 500 για ταβ τησ περνω ενα galaxy tab με 200 ευρω... το αποτελεσμα? ρε κωστα αυτη η παντοφλα κολλαει αργει να μπει στο ιντερνετ μια ωρα να ανοιξει σελιδες.. τα παιχνιδια που πεζει κατι φαρμες κ κατι παπαριες κολλανε μια ωρα να ανοιξουν... εγω απο την αλλη ολα ανοιχτα στη φορα ουτε κλεινω εφαρμογεσ ουτε τιποτα απο τοτε που το αγορασα ουτε το εχω κλεισει ποτε,,, μονο στην αναμονη κ παντα λιωσημο... λεφτα δεν παιζουν αλλα θα μαζεψω κ θα παρω αυτο το + 6 κ θα δωσω το ταβλετακι στη μαμα κ τηα σπασο το htc στον τοιχο.... τοσο απλα... παρτε ιπηονε να σωθητε... δεν κολλανε δεν βρομανε δεν ζεστενονται... σαν τα μακ ενα πραμα που δεν εχουν ανεμιστιρα κ ειναι δροσερα... ηξερε τη εφτιαχνε ο job... samsung κ παπαριεσ... ασ παει να φτιαξει κανα aircondition κ ασ αφισει τα κινητα δεν μπορει τι να λεμε... καποτε ηταν η νοκια... τωρα ειναι η αpple... και το λεω εγω ποθ δεν ειχα ποτε κινητο apple... αυτα κ συγνωμη αν κουρασα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να καταλαβενομαστε ουτε hater eimai oute follower απλα ετυχε να εχω περασει καπως κ τουσ μεν κ τουσ δε κ φαινεται η διαφορα να λεμε την αληθεια... κ μιασ κ σποθδαζω marketing k managment... θα πω στον φιλο που λεει android 86% κ apple 14% οτι δεν σημαινει οτι ειναι μαπα η apple επειδη ειναι χαμηλα τα ποσοστα... και θα σου κανω ενα παραδειγμα μπασ κ το καταλαβεισ....  ferrari 14% fiat 86% το κοστος φταει κ ανεωενει η ψαλιδα και οχι η ποιοτητα... αμα εβαζε η apple 400 ευρω τα iphone... k θα τισ εκλεινε ολες τισ εταιριες κ πιστεβω το γνωριζεται ολοι σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...