Προς το περιεχόμενο

Apple: 10 εκατομμύρια πωλήσεις για τα iPhone 6 και iPhone 6 Plus σε 3 ημέρες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλα οδό ξοδεύει ο κόσμος κάποιοι θα θυσαυριζουν απο τα υπερτιμημένα προϊόντα τους..ξέρετε ποσο βγάζει απο κάθε κινητο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ναι καλα....

Πήγαινε βρες αντιστοιχη ερευνα σε μηχανες να δεις τα προβληματα στις BMW που φτάνουν το 50% και στα γιαπωνέζικα που είναι < 14 %....

Τα ίδια ισχύουν και στα αμάξια....

 

Το αστείο είναι ότι αυτή η έρευνα δείχνει τους BMWάκηδες να είναι πιο ευχαριστημένοι....

 

Και λέω....

Μήπως έχει να κάνει με τη μούρη που πουλάς, με τα λεφτά που δίνεις και θες να δικαιολογήσεις την αγορά σου;;;;....

   λαθος κανεις, 100% ειναι τα προβληματα. Γελαει ο κοσμος ...

 

   Δεν ειναι δυσκολο να καταλαβεις γιατι τα ακριβοτερα αυτοκινητα ειναι πιο πιθανο να παρουσιασουνε προβληματα. Οπως επισης δεν ειναι δυσκολο να καταλαβεις γιατι οι κατοχοι τους ειναι και πιο ικανοποιημενοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H kim kardashian, η Jennifer Lawrence και οι υπολοιπες celebrities φανταζομαι θα ειναι προεγκατεστημενες στο picture gallery του iphone 6?... xD

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H kim kardashian, η Jennifer Lawrence και οι υπολοιπες celebrities φανταζομαι θα ειναι προεγκατεστημενες στο picture gallery του iphone 6?... xD

...ειδικά με την Κιμ...τίγκα στο μπλότγουερ...ένα γίγα ραμ ειναι οικτρά λίγο για να την 'σηκώσει'...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   λαθος κανεις, 100% ειναι τα προβληματα. Γελαει ο κοσμος ...

 

   Δεν ειναι δυσκολο να καταλαβεις γιατι τα ακριβοτερα αυτοκινητα ειναι πιο πιθανο να παρουσιασουνε προβληματα. Οπως επισης δεν ειναι δυσκολο να καταλαβεις γιατι οι κατοχοι τους ειναι και πιο ικανοποιημενοι.

 

 

Θα πω αυτό το σχετικό και τέλος γιατί είμαι off topic....

Αν θέλεις να σκεφτείς λιγάκι και να το ψάξεις, καλώς.

Αν όχι κάτσε και πίστευε ότι ακριβότερα = πιο πολύπλοκα = πιο πολλά προβλήματα....

Γιατί υπάρχουν και φτηνά BMW (μηχανάκια π.χ και ακριβά γιαπονέζια πχ Yamaha R1)... Παρολαυτά η έρευνα δεν μιλάει για ακριβά και φτηνά, αλλά για μάρκες καθαρά.

Όλες οι εταιρίες έχουν ακριβά μοντέλα...

 

Όλα αυτά (μηχανάκια, αυτοκίνητα) σχεδιάζονται από μηχανικούς και πάνε προς τα κάτω στην ιεραρχία μέχρι να κατασκευαστούν....

Οι γιαπωνέζοι κάνανε αυτό που στην ελληνική αργκό λέμε "άκου τον μάστορα". Ένα αντίστοιχο παράδειγμα με τις οικοδομές. Μπορεί ο πολιτικός μηχανικός να ξέρει να σχεδιάσει ένα σπίτι, στο οποίο έχει προδιαγράψει ότι θα χρησιμοποιηθεί ο τάδε χάλυβας, αλλά αν ρωτήσεις το μάστορα θα σου πει "οχι μην βάλεις τον τάδε χάλυβα, βάλε αυτόν είναι καλύτερος γιατί αντέχει"... Και μερικές φορές ο μάστορας ξέρει περισσότερα (εμπειρία) από το μηχανικό σε πρακτικά θέματα όπως τα υλικά π.χ

 

Οι γιαπωνέζοι εφάρμοσαν αυτήν ακριβώς τη λογική και έδωσαν ευκαιρία στα "χαμηλότερα" στρώματα να δώσουν ιδέες για το πως να βελτιστοποιήσουν την ποιότητα των υλικών, πως να εξαλείψουν προβλήματα κλπ....

 

Αυτή είναι η διαφορά top down οργάνωσης με bottom up....

Δεν έχει απολύτως καμία σχέση με τιμές και πολυπλοκότητες κλπ.

Προβλήματα βγάζουν και τα φτηνά γερμανικά και τα ακριβά γερμανικά....

 

Αν θες μπορείς να το ψάξεις.

Δεν είμαι ούτε κανένας αμαξόκα*λος ούτε έχω αγαπημένες και μισητές εταιρίες, μαρέσει και η BMW 1200 gs. Εγώ σου λέω κάτι παραπάνω από μια απλοϊκή λογική και πράματα που έχω διαβάσει....

 

Και αν δεν μπορώ να σε πείσω. Να σου πω ότι οκ πες οι bmw αν εξαιρέσεις τα προβλήματα (μοτοσυκλέτες) είναι πολύ καλές σε οδήγηση....

Πάρε τις Harley που βγάζουν ακόμα περισσότερα προβλήματα.... Μιλάμε για μηχανές πανάκριβες με τεχνολογία που είναι πίσω από τον ανταγωνισμό, χειρότερα μοτέρ σε σχέση με απόδοση, χειρότερες αναρτήσεις κλπ κλπ....

Παρολαυτά οι αγοραστές μένουν ικανοποιημένοι πιο πολυ από όλες τις μηχανές....

Γιατί;;;;

 

Γιατί τα σκάσανε, γιατί μάρκετινγκ, γιατί πουλάνε μούρη....

 

Αυτό ισχύει σε όλα μα όλα μα όλα τα προϊόντα....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν ειχα ποτε δικο μου iphone παρα μονο ipad mini εχω να πω πως απο θεμα ποιοτητας και αιςθητικης η apple ειναι αψογη..Δεν θα επερνα σε αυτα τα χρηματα κηνιτο..Να πω οτι επειδη αςχολουμαι λιγο με επεξεργαςια βιντεο μου κανει εντυπωςη που η καμερα του μπορρει και τραβαει 240fps στα 720p κατι που ουτε επαγγελματικες dlsr δεν κανουν.Αυτο που πρεπει να καταλαβουν μερικοι ειναι πως η appla δεν απευθυνεται στο μεσο καταναλωτη,αλλα σε ατομα που εχουν ενα αλφα εισοδημα και μπορουν να περνουν παραπανω απο μια συσκευες της,να αγοραζουν τα apps κλπ..τωρα εδω υπαρχει θεμα γιατι μερικα ατομα περνουν το κηνιτο και δεν εχουν να βαλουν καρτα η να αγορασουν μια εφαρμογη οποτε ανουσιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντυπωση πως ολη αυτη η κοντρα μεταξυ iphone και των υπολοιπων δεν προσφερει σε κανενα τιποτα. Παρα μονο για να ασχολουνται οι αργοσχολοι με το τι ειπε ο ενας και τι ο αλλος στο καθε forum. Απο ουσια μηδεν.

 

Ο καθενας ειναι ελευθερος να αγοραζει οτι θελει και οπως το θελει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...