Προς το περιεχόμενο

Apple: 10 εκατομμύρια πωλήσεις για τα iPhone 6 και iPhone 6 Plus σε 3 ημέρες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην αναφερεις αυτοκινητα σαν παραδειγματα. Θα αγορασεις BMW η σχετικο επειδη ειναι θεαματικα ανωτερο σε ολους τους τομεις απο ενα Toyota, το εσωτερικο τους δε δεν μπορει να συγκριθει...

ειδες που κι εκει συγκρινεις σε επιπεδο πολυτελειας και εμφανισης ομως?

τι να το κανω το εσωτερικο το χλιδατο αν ειμαι συνεχεια συνεργειο?

γιατι αν μη τι αλλο, η toyota φημιζεται για την αξιοπιστια της, σε αντιθεση με την bmw και τις υπολοιπες γερμανικες που φημιζονται μονο για τα φρου φρου και τα ledακια στα φωτα

 

sorry για το off topic

 

Πολλούς... Και δεν διαφωνώ καθόλου. Όπως έχω δει πολλούς και με Android.

Αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημα των εταιρειών αλλά των καταναλωτών.

προφανως και δεν φταινε οι εταιρειες, απλα αναφερω το σκεπτικο πολλων αγοραστων, που παιρνουν οτι καλυτερο ή ακριβοτερο μονο και μονο για την "βιτρινα"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες τωρα να μας πεις ότι πάνε δώσε 700 και για να βλέπεις Facebook ....ε δες πας καλά....

 

Δηλαδή τι νομίζεις ότι κάνει το 90% των χρηστών smartphone?

 Το καταλαβανεις οτι το ιδιο μπορεις να πεις για τα παντα ομως ετσι ? 

  Γιατι να δωσεις 30.000 για αμαξι αφου και με 15.000 την ιδια δουλεια κανεις. 

  Για να δωσεις 300 για μπουφαν αφου και με 100 δεν θα κρυωνεις κτλ...

 

 Και στην τελικη γιατι δε και καλα θελεις να παρουνε ολοι οτι θα επαιρνες εσυ? Κατι βλεπει στην τελικη ο αλλος και θεωρει οτι αξιζει τα 700...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ρε παιδιά σοβαρά τα λέτε αυτά ότι θα εντυπωσιάσει της γκόμενες;
 
Αν κουβαλάτε τέτοια μυαλά που νομίζετε ότι θα χτυπήσετε γκόμενα επειδή αγοράσατε ακριβό κινητό...καλύτερα κόψτε τον και ρίξτε τον στα ψάρια...

 

 

ή εναλλακτικά βάλτε τόνε στη χλωρίνη κι ό,τι μείνει κι ό,τι μείνει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα που είναι το κακό? Αν εντυπωσιάζονται οι κοπελιές τότε το iphone αποτελεί "επιπλέον επένδυση", σωστά? :P

Ναι με αυτες τις μ@λ@κιες θα ριξει ο αλλος γκομενα.Αν ειναι τετοιου ειδους τυπου αυτος που θα το παιξει πλουσιος με το iphone οπως και η γκομενα που θα ψαρωσει τοτε μιλαμε για ατομα με αρνητικο IQ φτιαγμενα αλα apple.

Λενε ολοι για το ποσο κοστιζει το 6αρι , το Note 4 ειδατε σε τι τιμη θα ερθει ?

 

καπου στα 750-800 euros.......

 

Ιδια τιμη πανω κατω.....

 

αλλα ποτε δεν θα βρεθει κανεις να πει για την τιμη του Νote. :-(

Βρες ενα ψεγαδι στο note 4 και μετα πες για την τιμη του.Βεβαιως και ειναι αρκετα ακριβο αλλα τουλαχιστον 400-500 τα αξιζει ενω το iphone ζητημα να κοστιζει 200-300 στην apple και σου μιλαω για την 128gb εκδοση οχι τις ψωροεκδοσεις με τα 16gb χωρις sd.
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδες που κι εκει συγκρινεις σε επιπεδο πολυτελειας και εμφανισης ομως?

τι να το κανω το εσωτερικο το χλιδατο αν ειμαι συνεχεια συνεργειο?

γιατι αν μη τι αλλο, η toyota φημιζεται για την αξιοπιστια της, σε αντιθεση με την bmw και τις υπολοιπες γερμανικες που φημιζονται μονο για τα φρου φρου και τα ledακια στα φωτα

 

sorry για το off topic

 

προφανως και δεν φταινε οι εταιρειες, απλα αναφερω το σκεπτικο πολλων αγοραστων, που παιρνουν οτι καλυτερο ή ακριβοτερο μονο και μονο για την "βιτρινα"

  Τι λες μωρε που τα Γερμανικα δεν φημιζονται για την αξιοπιστια τους? Ποιος τις λεει αυτα, η Toyota ? Ειναι ανωτερα σε ΟΛΟΥΣ τους τομεις που μπορεις και δεν μπορεις να φανταστεις. 

 

  Απο εκει και περα, οπως καποιος μπορει να θεωρει αχρηστο το iphone και ανεφερε το surface ετσι και εγω εχω να πω οτι θεωρω αχρηστο το surface. 

 

Ναι με αυτες τις μ@λ@κιες θα ριξει ο αλλος γκομενα.Αν ειναι τετοιου ειδους τυπου αυτος που θα το παιξει πλουσιος με το iphone οπως και η γκομενα που θα ψαρωσει τοτε μιλαμε για ατομα με αρνητικο IQ φτιαγμενα αλα apple.

 

  Δεν υπαρχει κακος τροπος για να ριξει καποιος γκομενα φιλε, οτι δουλευει και στο επιτρεπει, θεμιτο ειναι ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι με αυτες τις μ@λ@κιες θα ριξει ο αλλος γκομενα.Αν ειναι τετοιου ειδους τυπου αυτος που θα το παιξει πλουσιος με το iphone οπως και η γκομενα που θα ψαρωσει τοτε μιλαμε για ατομα με αρνητικο IQ φτιαγμενα αλα apple.

Βρες ενα ψεγαδι στο note 4 και μετα πες για την τιμη του.Βεβαιως και ειναι αρκετα ακριβο αλλα τουλαχιστον 400-500 τα αξιζει ενω το iphone ζητημα να κοστιζει 200-300 στην apple και σου μιλαω για την 128gb εκδοση οχι τις ψωροεκδοσεις με τα 16gb χωρις sd.

 

Και πολυ συντομα το note 4 θα πεσει στα 400-500 ευρω, γιατι τοσο αξιζει, το iphone με τις γνωστες πρακτικες χειραγωγησης της λιανικης απο την apple θα ειναι μονιμα στα 750.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πολυ συντομα το note 4 θα πεσει στα 400-500 ευρω, γιατι τοσο αξιζει, το iphone με τις γνωστες πρακτικες χειραγωγησης της λιανικης απο την apple θα ειναι μονιμα στα 750.

  Ποιος ειναι οι γνωστες πρακτικες χειραγωγησης της λιανικης ? 

  Γιατι για μενα ειναι κατι που ξεκινας την πρωτη μερα να το πουλας 800 και σε 4 μηνες το πας στα 600 και σε αλλους 4 στα 400 βαση σχεδιου.

 

    Η samsung και ολες οι αλλες ειναι αναγκασμενες να το κανουνε επειδη αντροιντ κινητο το ενα, αντροιντ και το αλλο με ελαχιστες σε γενικες γραμμες διαφορες. Ο κυριος λογος δηλαδη που η samsung θελει να αναπτυξει το tizen. Η apple πουλαει και στηριζεται στο iOS. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς να μην φτάσει τα 1000 ευρώ το iphone6 plus? Αφού υπάρχουν άνθρωποι στην Αμερική (και εδώ φαντάζομαι) που πληρώνουν +100 έως 150 ευρώ αυτούς τους απίθανους που στήνονται στην ουρά για να το πάρουν την πρώτη ημέρα κυκλοφορίας του!

Αυτά βλέπει η apple και κοπανάει μετά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε καλυτερα να παρει καποιος το note 4 στα 400-500 ευρω και να κανει τα παντα!!!! και να αφησει σε αλλον να δωσει τα 750 ευρω για το iphone 4.7'' με την 720p οθονη που αν την ειχε αλλο κινητο δε θα ασχολουμασταν καν με την αγορα του.

υγ.αν και καποτε επαιρνα samsung συσκευες ειχα note 1 και 2 και το mega 6.3 δε θα ξαναπαρω αν δε βαλει παλι ραδιο fm το οποιο το θεωρω απαραιτητο και ειδικα αν δωσεις τοσα λεφτα ειναι μειον να μην εχεις την δυνατοτητα αυτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε καλυτερα να παρει καποιος το note 4 στα 400-500 ευρω και να κανει τα παντα!!!! και να αφησει σε αλλον να δωσει τα 750 ευρω για το iphone 4.7'' με την 720p οθονη που αν την ειχε αλλο κινητο δε θα ασχολουμασταν καν με την αγορα του.

υγ.αν και καποτε επαιρνα samsung συσκευες ειχα note 1 και 2 και το mega 6.3 δε θα ξαναπαρω αν δε βαλει παλι ραδιο fm το οποιο το θεωρω απαραιτητο και ειδικα αν δωσεις τοσα λεφτα ειναι μειον να μην εχεις την δυνατοτητα αυτη.

   Και το moto x 720p ειχε οθονη, αλλα ητανε για μενα με διαφορα το καλυτερο κινητο της γενιας του. Αμα εσυ τυφλωνεσαι απο τα ppi , οπως σε εχει μαθει το αντροιντ να κανεις, δικο σου λαθος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

  Τι λες μωρε που τα Γερμανικα δεν φημιζονται για την αξιοπιστια τους? Ποιος τις λεει αυτα, η Toyota ? Ειναι ανωτερα σε ΟΛΟΥΣ τους τομεις που μπορεις και δεν μπορεις να φανταστεις. 

 

  Απο εκει και περα, οπως καποιος μπορει να θεωρει αχρηστο το iphone και ανεφερε το surface ετσι και εγω εχω να πω οτι θεωρω αχρηστο το surface. 

 

 

  Δεν υπαρχει κακος τροπος για να ριξει καποιος γκομενα φιλε, οτι δουλευει και στο επιτρεπει, θεμιτο ειναι ! 

 

 

Ναι καλα....

Πήγαινε βρες αντιστοιχη ερευνα σε μηχανες να δεις τα προβληματα στις BMW που φτάνουν το 50% και στα γιαπωνέζικα που είναι < 14 %....

Τα ίδια ισχύουν και στα αμάξια....

 

Το αστείο είναι ότι αυτή η έρευνα δείχνει τους BMWάκηδες να είναι πιο ευχαριστημένοι....

 

Και λέω....

Μήπως έχει να κάνει με τη μούρη που πουλάς, με τα λεφτά που δίνεις και θες να δικαιολογήσεις την αγορά σου;;;;....

 

Κάτι τέτοιο παίζει και με τα άιφον, αλλά εκεί το μάρκετινγκ είναι τόσο ισχυρό που τους κάνουν να μετατρέπουν τα apple store σε κάμπινγκ....

 

Εγώ αν ήμουν άππλ, θα έφτιαχνα ειδικά κάμπινγκ και θα τα χρεώνα 100 ευρώ τη μέρα, γιατί θα ήταν πρίμιουμ κάμπινγκ με σκηνές made by apple που δουλεύουν σωστά, όχι σαν αυτές του καρφούρ....

Άσε που θα είχα και νερό τρεχούμενο κατευθείαν από τα premium ποτάμια του Rivendell....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός που θα επιλέξει ένα oppo, δεν μπορεί να πουλάει μούρη όταν το ακουμπάει στο τραπεζάκι δηλαδή??? Για να μη σου πω πως πιθανον να πουλάει μεγαλύτερη μούρη μιας και θα φαίνεται πιο "ψαγμένος" χρήστης...

Οπως ειπαν και πολοι άλλοι,μουρη με το 1+ πουλάς μόνο σε ψαγμένα άτομα και αν..Επίσης η πλειοψηφία είναι προκατηλημένη αρνητικά με οτιδήποτε άγνωστο Κινέζικο(άσχετα αν όλα κατασκεβάζονται Κινα ή αν υπάρχουν απο τα πιο ποιοτικά προιόντα μέχρι και τα πιο μάπα) ο κόσμος θα σκεφτεί αρνητικά και σε καμία περίπτωση δεν θα κάτσει να ασχολιθεί καν για το πιο είναι καλύτερο...οπως η κοπέλα μου που οτιδήποτε τάμπλετ το λέει ipad και οποιαδήποτε κονσόλα playstation κάπως έτσι γίνεται και με το iphone..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα στα ιδια σταθεροι οι haters.κατοχος nexus 5 αλλα κουραστηκα να βλεπω τις εξυπναδες σας.για να το επιλεγουν θα εχουν τους λογους τους απο κει και περα αφου εσας δεν σας καλυπτει μην ασχολεισται.

 

Sent from my iPad using Insomnia

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι με αυτες τις μ@λ@κιες θα ριξει ο αλλος γκομενα.Αν ειναι τετοιου ειδους τυπου αυτος που θα το παιξει πλουσιος με το iphone οπως και η γκομενα που θα ψαρωσει τοτε μιλαμε για ατομα με αρνητικο IQ φτιαγμενα αλα apple.

Βρες ενα ψεγαδι στο note 4 και μετα πες για την τιμη του.Βεβαιως και ειναι αρκετα ακριβο αλλα τουλαχιστον 400-500 τα αξιζει ενω το iphone ζητημα να κοστιζει 200-300 στην apple και σου μιλαω για την 128gb εκδοση οχι τις ψωροεκδοσεις με τα 16gb χωρις sd.

 

Απο την στιγμη που δεν το εχω ακομα στα χερια μου, δεν μπορω να εκφερω αποψη περι ψεγαδιου κλπ.  

 

Σε 1 εβδομαδα που θα το εχω, θα σου πω ευχαριστως…..

 

Υποψιν, Χθες πηρα το 6+ και ειναι συγχρονισμενο με το imac, macbook, ipad + τα Μac Pro της δουλειας μου.

 

Οποτε μονο αυτο πιστευω τα λεει ολα.

 

Ενα οικοσυστημα, αυτο πουλαει η apple και τα καταφερνει…..

 

Το ιδιο παει να κανει και η Μicrosoft και μπραβο της….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...