Προς το περιεχόμενο

Apple: 10 εκατομμύρια πωλήσεις για τα iPhone 6 και iPhone 6 Plus σε 3 ημέρες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικα κανενας εκτος απο 10.000.000 τις πρωτες τρεις μερες δεν θα αγοραζε iphone με μεγαλη οθονη. Και καμια 200.000.000 με android που εσπρωξε η samsung lg sony htc και καμια 100αρια κινεζοι κατασκευαστες. Αμα εισαι διορατικος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Το θέμα είναι ότι πουλάει και πουλάει λόγω ονόματος κατά 90%. Αν στο ίδιο ακριβώς τηλέφωνο έβαζες το όνομα Ζιαγκ Ζιουγκ και αντί του μήλου ένα δράκο σ'αυτή την τιμή θα πήγαινε ΑΠΑΤΟ.

Τους CEO των άλλων εταιριών θα πρέπει να τους απασχολεί όχι αν είναι καλύτερο κινητό από το δικό τους, αλλά τι κάνει τον κόσμο να το προτιμά.

Γιατί η υφήλιος πίνει Coca-Cola και όχι fino cola πχ.

εάν μου φέρεις ένα πλαστικό με δράκο και να τρέχει ios7/8 στα 150 ευρώ εγώ το αγοράζω 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει ομως να ξερουμε και ποσα android πουληθηκαν σε αυτες τις μερες ασχετα απο τι μαρκα ειναι γιατι στην ουσια η κοντρα γινεται στα λειτουτργηκα οχι στις συσκευες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει κοσμος:

 

 

 

2) Εχουν latest and greatest iphone και δεν ξερουν τι ειναι τα data.

 

 

 

Αυτό ακριβώς είναι η επιτυχία της Apple και η μεγάλη της μαγκιά αλλά ακόμα δεν το έχετε καταλάβει.

Simplicity. Έφερε συσκευές τελευταίας τεχνολογίας σε ανθρώπους που δεν έχουν σχέση με την τεχνολογία, στη μαμά στον θείο, στην γκομενιτσα...

Γιατί πρέπει ο άλλος να ξέρει τι πάει να πει data? Δεν θέλει και δεν πρέπει να ξέρει τι είναι data.

Θέλει να βλέπει Facebook να στελνει imessage και να αγοράσει εισιτήριο για cinema... Όχι να σπουδάσει.

Τα προϊόντα της Apple είναι απλά και δουλεύουν. Για αυτό βλέπεις γυναίκες η πιτσιρίκια που τα iphone τα παίζουν στα δάχτυλα και με Android που συχτηριζουν.

 

μαλλον δεν καταλαβες τι εννοει με τα data. δεν λεει οτι δεν εχουν γνωσεις πληροφορικης. λεει πιο ευγενικα οτι υπαρχουν ανθρωποι που παιρνουν iphone (και αλλα smartphone πανακριβα) και σου κανουν αναπαντητη επειδη δεν εχουν μοναδες στην καρτα, και δεν εχουν Mb να χρησιμοποιησουν για να αξιοποιησουν τις συσκευες τους.

μη μου πεις οτι δεν εχεις δει τετοιους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σε επιδοσεις μπορει να το ξεπερνανε αρκετα smartphone, αλλα οταν μιλαμε για apple μιλαμε για τεχνολογικα κασμηματα, οπως και να το κανεις ειναι ομορφα και συνωνυμα της πολυτελειας.

Στα κοσμηματα λογικη δεν υπαρχει, διοτι αν υπηρχε κανεις δεν θα αγοραζε ενα δακτυλιδι 2000 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iphone δεν θα το παρεις για τους πυρηνες και τα features αλλα για το λειτουργικο το οικοσυστημα και το interface και φυσικα καποιοι επειδη ειναι luxury item. Το τελευταιο παντα τραβαει μια μεγαλη μεριδα κοσμου, πχ γιατι να αγορασεις bmw και οχι toyota ξερω γω που μπορει να εχει ιδιες επιδοσεις και features? Γιατι ειναι και το brand name απο πισω..

 

Εγω προσωπικα εχω βολευτει παρα πολυ με iphone/ipad εχω τα apps μου και στις 2 συσκευες με βολευει παρα πολυ το interface και δεν σκεφτομαι να αλλαξω για κανενα λογο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σε επιδοσεις μπορει να το ξεπερνανε αρκετα smartphone, αλλα οταν μιλαμε για apple μιλαμε για τεχνολογικα κασμηματα, οπως και να το κανεις ειναι ομορφα και συνωνυμα της πολυτελειας.

Στα κοσμηματα λογικη δεν υπαρχει, διοτι αν υπηρχε κανεις δεν θα αγοραζε ενα δακτυλιδι 2000 ευρω.

 

Τεχνολογικά κοσμήματα; χααχχα

 

Αλλάζεις οθόνη και μετά δεν λειτουργεί το WiFi και η λήψη GSM, ακόμη και σε authorized service point. Άσε ευχαριστώ δεν θα πάρω. Καλό, χρυσό το ios, αλλά δεν είναι για 'μένα.

 

Στο μόνο που ζηλεύω τους χρήστες του ios είναι ότι η Garmin ανέπτυξε το Garmin Street Pilot, την συνέχεια του Garmin Mobile XT και όσοι είναι γνώστες του χώρου, γνωρίζουν ότι οι χάρτες της Garmin, Autodrive και Anavasis δεν παίζονται για τον ελληνικό χώρο. Το επίπεδο χαρτογράφησης είναι κορυφαίο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται αδιανόητο με τα ίδια λεφτά που θα έδινες για το surface 3 i5 να παίρνεις ένα κινητό που και τεχνολογικά είναι πολυ κατώτερο. Άλλο το ένα άλλο το άλλο θα μου πείτε. Εμένα ομως πάλι μου φαίνεται αδιανόητο.

Θέλω να πω δηλαδή ότι θα προτιμούσα να δώσω αυτά τα λεφτά για ενα surface που είναι απείρως πιο χρησιμο και να δώσω πολύ λιγότερα για ένα κινητό.

Mου φαίνεται αδιανόητο που τα ίδια λεφτά που θα έδινες για 300 πιτόγυρα θα πάρεις δυό ουγκιές ηλεκτρονικής πλαστικούρας...

 

άσε που μέρα παρά παρά μέρα να τρώς τα πιτόγυρα περρισότερο θα σε βγάλουν από την εγγύηση της συσκευής :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iphone δεν θα το παρεις για τους πυρηνες και τα features αλλα για το λειτουργικο το οικοσυστημα και το interface και φυσικα καποιοι επειδη ειναι luxury item. Το τελευταιο παντα τραβαει μια μεγαλη μεριδα κοσμου, πχ γιατι να αγορασεις bmw και οχι toyota ξερω γω που μπορει να εχει ιδιες επιδοσεις και features? Γιατι ειναι και το brand name απο πισω..

 

Εγω προσωπικα εχω βολευτει παρα πολυ με iphone/ipad εχω τα apps μου και στις 2 συσκευες με βολευει παρα πολυ το interface και δεν σκεφτομαι να αλλαξω για κανενα λογο.

Μην αναφερεις αυτοκινητα σαν παραδειγματα. Θα αγορασεις BMW η σχετικο επειδη ειναι θεαματικα ανωτερο σε ολους τους τομεις απο ενα Toyota, το εσωτερικο τους δε δεν μπορει να συγκριθει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον δεν καταλαβες τι εννοει με τα data. δεν λεει οτι δεν εχουν γνωσεις πληροφορικης. λεει πιο ευγενικα οτι υπαρχουν ανθρωποι που παιρνουν iphone (και αλλα smartphone πανακριβα) και σου κανουν αναπαντητη επειδη δεν εχουν μοναδες στην καρτα, και δεν εχουν Mb να χρησιμοποιησουν για να αξιοποιησουν τις συσκευες τους.

μη μου πεις οτι δεν εχεις δει τετοιους.

Πολλούς... Και δεν διαφωνώ καθόλου. Όπως έχω δει πολλούς και με Android.

Αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημα των εταιρειών αλλά των καταναλωτών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως προσωπικά σε σχέση με πέρσι (iphone 5s και 5c) όπου πούλησε 9 εκατομμύρια η αύξηση δεν φαίνεται συνταρακτική, τουλάχιστον για τον θόρυβο που δημιούργησε με την οθόνη κτλ. Εξάλλου μην ξεχνάμε ότι η σύγκριση με πέρσι γίνεται με ένα από τα δύο μοντέλα να πηγαίνει άπατο (5C), άρα έχουμε ουσιαστικά το 5s με δύο φετινά 6 και 6plus.

 

Κάτι μου λέει ότι θα αρχίσει και η samsung να ανακοινώνει ενωμένες πωλήσεις του galaxy s και galaxy note έστω και ασ μην τα ανακοινώνει την ίδια περίοδο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...