Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με την ταχύτητα ανάγνωσης δεδομένων στο Samsung 840 EVO SSD


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κ εγω εχω προβλημα γμτ..στην αρχη βεβαια εχω κατι drop μεχρι 50mb/s μετα νταξει..το τερματιζει ολο με 500αρια..

αφου με το που τον εβαλα μου εμοιαζε πολυ σαν vertex 3..ενω εχουν και 'καλα' τοσες διαφορες..

 

 

τωρα ειδα οτι εχω firmware ext0bb6q

υπαρχει κανα tool μεσα στα windows να περασω το νεο? (που εχει βγει τοσο καιρο πια..) dmx06b0q

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τωρα ειδα οτι εχω firmware ext0bb6q

υπαρχει κανα tool μεσα στα windows να περασω το νεο? (που εχει βγει τοσο καιρο πια..) dmx06b0q

 

 

Και εγω αυτο εχω αλλα μεσα απο το Samsung Magician μου λεει πως αυτο ειναι το τελευταιο firmware.

 

Εγω εχω προβλημα?.. http://postimg.org/image/r33ze5z5t/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ρε γαμώτο, μου αρέσει που είπα να πάρω 840 evo γιατί θεωρούσα τη sammy τη πλέον αξιόπιστη στους ssd και τελικά πρέπει να έχω το νου μου και ο vertex 4 της κατά καιρούς αναξιόπιστης ocz μου έχει προκύψει σκυλί από τα λίγα 

και τον ειχα στο νου μου για το λαπτοπ...

 

και εδω vertex 4 στο πισι και κανενα προβλημα εδω και 2 χρονια χωρις φορματ και σχεδον τιγκαρισμενος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξυ σοβαρου και αστειου,καπως ετσι ,οσοι εκαναν windows 8 clean install στα PCia τους με 840evo(που δεν ειναι και λιγοι)ειδανε μετρησιμη διαφορα στην ανταποκριση του συστηματος σε σχεση με τα 7αρια που ,εν αγνοια μας,αγκομαχωσαν με 10 και 20 Mb/s read rate.

 

Mαυρο στη Samsung ,που αποτι αρχιζει να φαινεται ,το ηξερε απο καιρο το θεμα και εκανε τον κινεζο κορεατη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα πλεον η σαμμυ εχει διαγραφη απο τη ζωη μου.απλος αδιαφορη!

 

ενα το knox counter στα smartphone της και ενα τα κοπλακια της τωρα με τους ssd..δηλαδη πουλησε τοσο πραγμα στο λαο..εκανε τοσο ονομα απο τους evo και τελικα ολα ηταν μουφα...

 

εε αντε γεια!

 

ο δισκος πλεον θα τρωει refresh αν πεφτει κατω απο τα 450mb/s και ας κανω και 200Pb write.

δεν ξερω για εγγυηση η οχι..αν χαλασει τρωει ΣΟΥΤΑΡΑ απο το μπαλκονι στην κυριολεξια και παμε γ αλλα!

 

ως εδω μ εχει φερει γμτ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην "τρελαίνεστε" τουλάχιστον όχι ακόμα,περιμένετε να δούμε πια θα είναι η λύση και πότε θα δοθεί,υπάρχει μέλλον στην υπόθεση και είμαι σχεδόν πεπεισμένος ότι τελικά ο χαμένος δεν θα είναι ο "ενεργός καταναλωτής"..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβλήματα με την TLC. Δεν είναι τυχαίο που οι άλλοι (intel, micron, toshiba) δεν έχουν δοκιμάσει ακόμα.

 

Πάντως μου κάνει εντύπωση πως ξέφυγε απο το validation. Οι SSD της samsung είναι κορυφαίοι σε τεχνολογία και πολύ αξιόπιστοι. Μόνο στην πρώτη γενιά είχα διαβάσει για κάποια θεματάκια, αλλά απο τότε όλοι τους εκθειάζουν. Και η samsung γενικά στον τομέα της flash μνήμης είναι η κορυφαία εταιρία στον κόσμο (βλ. 85O).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπα μια από τα ίδια. Τα πρώτα 30GB/120 είναι ... πάτος. Στη συνέχεια τρώμε και δυο βουτιές να δροσιστούμε κιόλας. Κοίτα να δεις και πήρα 2...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...