Προς το περιεχόμενο

Με κατασκευαστικό πρόβλημα τα πρώτα Samsung Galaxy Note 4; (Update: Επίσημη τοποθέτηση)


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 139
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αντί να αρχίσετε να τσακώνεστε για τα μήλα και τις μπανάνες καλό θα είναι να σκεφτείτε αν οι συσκευές αξίζουν το ένα μηνιάτικο που ζητάνε ....

Και μετά την μόδα αυτή την μετέτρεψαν σε ανάγκη και την κοστολόγησαν κιόλας στα 700-800€ ......

Βρε δεν πάμε καλά .... 

 

Άχρηστες συσκευές ... κάκιστης ποιότητας  με μπόλικη διαφήμιση ...

 

Πάνω από 150€ για συσκευή δεν θα ξαναδώσω. Και θα είμαι και απαιτητικός κιόλας , απλά γιατί δεν αξίζουν παραπάνω οι συσκευές σε ότι αφορά την προσφορά τους στην καλυτέρευση της καθημερινότητάς μας και στην εξυπηρέτηση των αναγκών μας ....

 

1. Ένα μηνιάτικο είναι για εσένα. Για άλλους είναι το 5% του μισθού τους (USA) και για άλλους το 100% του ετησιου εισοδήματος (Σομαλία).

Δεν είναι κριιτήριο αυτό για να μας επιτραπεί να συζητήσουμε (ή όχι)  ένα τεχνολογικό θέμα...

 

 

2. Άχρηστη είναι η συσκευή για εσένα. Και ο πατέρας μου το ίδιο λέει. Όταν πλήρωσα τη ΔΕΗ του απο το κινητό, βρήκα ανοικτό φαρμακείο στα 50 μέτρα (συνηθως ψάχνει στις βιτρίνες για το διανυκτερευον και μετά στους περιπτεράδες για τη διευθυνση) και τσέκαρα την ΙΡ κάμερα του σπιτιού για να δω αν επέστρεψε στο σπίτι η γυναίκα μου, τότε σταμάτησε να κοροιδεύει. Όταν δε, ανέτρεξα σε κάποιες ιατρικές εξετάσεις μου της περασμένης 10ετίας, που τις είχα στο cloud (encrypted για να μην βιαστούν οι έξυπνοι), τότε άρχισε να παραμιλάει για το "διαβολοπραγμα".

 

Μην πιάσουμε την κουβέντα, λοιπόν, για το πόσο χρήσιμο είναι ένα smartphone. Για εσένα αξίζει 150€ και για εμένα 750€

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Ένα μηνιάτικο είναι για εσένα. Για άλλους είναι το 5% του μισθού τους (USA) και για άλλους το 100% του ετησιου εισοδήματος (Σομαλία).

Δεν είναι κριιτήριο αυτό για να μας επιτραπεί να συζητήσουμε (ή όχι)  ένα τεχνολογικό θέμα...

 

 

2. Άχρηστη είναι η συσκευή για εσένα. Και ο πατέρας μου το ίδιο λέει. Όταν πλήρωσα τη ΔΕΗ του απο το κινητό, βρήκα ανοικτό φαρμακείο στα 50 μέτρα (συνηθως ψάχνει στις βιτρίνες για το διανυκτερευον και μετά στους περιπτεράδες για τη διευθυνση) και τσέκαρα την ΙΡ κάμερα του σπιτιού για να δω αν επέστρεψε στο σπίτι η γυναίκα μου, τότε σταμάτησε να κοροιδεύει. Όταν δε, ανέτρεξα σε κάποιες ιατρικές εξετάσεις μου της περασμένης 10ετίας, που τις είχα στο cloud (encrypted για να μην βιαστούν οι έξυπνοι), τότε άρχισε να παραμιλάει για το "διαβολοπραγμα".

 

Μην πιάσουμε την κουβέντα, λοιπόν, για το πόσο χρήσιμο είναι ένα smartphone. Για εσένα αξίζει 150€ και για εμένα 750€

 

Με αυτά που γράφεις τι αποδεικνύεις;

Ότι σε έχουν πιάσει κώτσο;

 

 

Αυτά που γράφεις τα κάνουν και τα smartphones των 150 ευρώ.

 

Εγώ έδωσα 220 ευρώ για το thl5000 από minideal, επειδή ήθελα δίκαρτο 8πύρινο mediatek, full hd 5 ιντσών gorilla glass 3 οθόνη, με 13 mpixel κάμερα+led flash,

kit kat stock rom,

gps, ota, otg, όλους τους γνωστούς σένσορες,

και 5 χιλιάδες μιλλιαμπέρ μπαταρία που κρατάει 50 ώρες για πλάκα..

 

Και μου δώσανε 2 micro sd κάρτες (μία 32, μία 8 giga),

θήκη σιλικόνης και θήκη βιβλίο..

 

Το προηγούμενο μου επώνυμο κινητό ήταν το note 2 και το είχα πάρει γύρω στα 600 ευρώ.

 

Μήπως να το ξανασκεφτείς για το πόσο μεροκάματο σε κάνουν οι μεγάλες μάρκες;

 

Να παιρνες sony τουλάχιστον που είναι και water safe...

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, τα Note 3/S5 δεν έχουν το παραμικρό κενό.

 

Εγώ σε Note 3 δοκίμασα αλλά δεν μπόρεσα να βάλω κάποια κάρτα, δεν έχει κενό. Στο myphone άλλος κάτοχος Note 3 έβγαλε φωτογραφία το κινητό του με μια κάρτα σφηνωμένη σε κενό με δυσκολία βέβαια όπως έγραψε. Μάλλον υπάρχει κάποιο θέμα σε αρχικές παρτίδες και ευελπιστώ οτι η Samsung θα αναγνωρίσει το όποιο πρόβλημα και θα κάνει το αυτονόητο.

 

Edit: Τώρα είδα οτι την ανέβασε και εδώ την φώτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτά που γράφεις τι αποδεικνύεις;

Ότι σε έχουν πιάσει κώτσο;

 

 

Αυτά που γράφεις τα κάνουν και τα smartphones των 150 ευρώ.

 

Εγώ έδωσα 220 ευρώ για το thl5000 από minideal, επειδή ήθελα δίκαρτο 8πύρινο mediatek, full hd 5 ιντσών gorilla glass 3 οθόνη, με 13 mpixel κάμερα+led flash,

kit kat stock rom,

gps, ota, otg, όλους τους γνωστούς σένσορες,

και 5 χιλιάδες μιλλιαμπέρ μπαταρία που κρατάει 50 ώρες για πλάκα..

 

Και μου δώσανε 2 micro sd κάρτες (μία 32, μία 8 giga),

θήκη σιλικόνης και θήκη βιβλίο..

 

Το προηγούμενο μου επώνυμο κινητό ήταν το note 2 και το είχα πάρει γύρω στα 600 ευρώ.

 

Μήπως να το ξανασκεφτείς για το πόσο μεροκάματο σε κάνουν οι μεγάλες μάρκες;

 

Να παιρνες sony τουλάχιστον που είναι και water safe...

πες τα ρε μεγαλη....εγω εχω για τη δουλεια το galaxy mini και μια χαρα κανω αυτα που λεει ο αλλος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμε στα μηλα να κανεις τραμπολινο

 

που να κανεις τραμπολινο στα μηλα? πας καλα ειναι δαγκωνα να βρεις και θα πεσεις αχχαχαχαχαχα σοβαρα το εχουν παρακανει παντως ο ενας να προλαβει τον αλλο σαν ζητιανοι ορε κανουν και χειρωτα but thats bussines baby! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτά που γράφεις τι αποδεικνύεις;

Ότι σε έχουν πιάσει κώτσο;

 

 

Αυτά που γράφεις τα κάνουν και τα smartphones των 150 ευρώ.

 

Εγώ έδωσα 220 ευρώ για το thl5000 από minideal, επειδή ήθελα δίκαρτο 8πύρινο mediatek, full hd 5 ιντσών gorilla glass 3 οθόνη, με 13 mpixel κάμερα+led flash,

kit kat stock rom,

gps, ota, otg, όλους τους γνωστούς σένσορες,

και 5 χιλιάδες μιλλιαμπέρ μπαταρία που κρατάει 50 ώρες για πλάκα..

 

Και μου δώσανε 2 micro sd κάρτες (μία 32, μία 8 giga),

θήκη σιλικόνης και θήκη βιβλίο..

 

Το προηγούμενο μου επώνυμο κινητό ήταν το note 2 και το είχα πάρει γύρω στα 600 ευρώ.

 

Μήπως να το ξανασκεφτείς για το πόσο μεροκάματο σε κάνουν οι μεγάλες μάρκες;

 

Να παιρνες sony τουλάχιστον που είναι και water safe...

 

Καταρχήν, δεν διανοούμαι να χρησιμοποιήσω Android, για πολλούς λόγους, με κυριότερο το privacy. Δεν δεχομαι ο κάθε πικραμένος developer να ξέρει ποιο είναι το email μου και που ζώ και κινούμαι, χωρίς να προσφέρει τίποτε στη λειτουργία της εφαρμογης του αυτή η πληροφορία.

 

Και μονο για αυτό το λόγο εγώ "πρέπει" να πάρω iOS και δέχομαι να το πληρώσω ευχαρίστως, γιατί μου έχει διπλασιάσει τις ώρες εργασίας. (Αν θέλεις μπορώ να αναφέρω και πολλά ακόμη, αλλά δεν θα συμφωνίσουμε και θα καταλήξουμε σε apple vs android)

 

Οπότε εγώ είμαι κώτσος, και εσύ έξυπνος που πήρες σουπερ κινητό με 150€.

 

 

 

ΥΓ.

Τωρα πες μου λίγο αν εχεις καποιο ζευγαρι ΝΙΚΕ ή καποιο καλό ρολοι, και πες μου γιατί δεν πήρες παπουτσια των 30€ και ρολοι των 50€. Δεν πιστεύω να σε έχει πιάσει κώτσο καμμια τετοια εταιρία ? Δεν πιστεύω να φορεσες ποτε κανενα Levi's !

Δεν τις αφορίζω τις μάρκες αυτές, απλά όλοι κάνουν τους οικονόμους στο κινητό και πάνε και δίνουν 180€ σε παπουτσια

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 
 

 

1. Ένα μηνιάτικο είναι για εσένα. Για άλλους είναι το 5% του μισθού τους (USA) και για άλλους το 100% του ετησιου εισοδήματος (Σομαλία).
Δεν είναι κριιτήριο αυτό για να μας επιτραπεί να συζητήσουμε (ή όχι)  ένα τεχνολογικό θέμα...

 

 

2. Άχρηστη είναι η συσκευή για εσένα. Και ο πατέρας μου το ίδιο λέει. Όταν πλήρωσα τη ΔΕΗ του απο το κινητό, βρήκα ανοικτό φαρμακείο στα 50 μέτρα (συνηθως ψάχνει στις βιτρίνες για το διανυκτερευον και μετά στους περιπτεράδες για τη διευθυνση) και τσέκαρα την ΙΡ κάμερα του σπιτιού για να δω αν επέστρεψε στο σπίτι η γυναίκα μου, τότε σταμάτησε να κοροιδεύει. Όταν δε, ανέτρεξα σε κάποιες ιατρικές εξετάσεις μου της περασμένης 10ετίας, που τις είχα στο cloud (encrypted για να μην βιαστούν οι έξυπνοι), τότε άρχισε να παραμιλάει για το "διαβολοπραγμα".

 

Μην πιάσουμε την κουβέντα, λοιπόν, για το πόσο χρήσιμο είναι ένα smartphone. Για εσένα αξίζει 150€ και για εμένα 750€

ok αλλα αυτα που λες τα κανει και μια κινεζια ανετα με 100-150 ευρω.μηπως τα εκανες αυτα ολα και εβαζες το δαχτυλικο αποτυπωμα?..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δεχομαι ο κάθε πικραμένος developer να ξέρει ποιο είναι το email μου και που ζώ και κινούμαι, χωρίς να προσφέρει τίποτε στη λειτουργία της εφαρμογης του αυτή η πληροφορία.

 

 

 

συγνωμη κιολας, αλλα πιστευεις οτι αυτο ειναι μονο "προνομιο" των android εφαρμογων?

θεωρεις ας πουμε οτι η apple διαφυλαττει το απορρητο της προσωπικης σου ζωης με θρησκευτικη ευλαβια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...