Προς το περιεχόμενο

πεθερα


idomeneas7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμάς μας άφησε χρόνους τώρα πια.Πεθερό δεν είχα η πεθερά πέθανε πάνω στον χρόνο μετά τον γάμο μου οπότε δεν είχα ποτέ τέτοια προβλήματα.Από την άλλη τώρα που μένουμε στο χωριό έχω την μάνα μου μαζί μας η μάλλον αυτήν μας έχει μαζί της καθώς ναι μεν το σπίτι είναι δικό μου αλλά αυτήν έμενε εκεί από όταν ήμουν ακόμη στην πόλη και εργένης.Πάντως δεν υπάρχουν προβλήματα γιατί την εξηγήθηκα από την αρχή ότι δεν θέλω να ακούσω κιχ για καμία από τις δύο.Αν θέλει να φάει κάτι άλλο ας μαγειρέψει για την πάρτη της αν θέλει ας βοηθήσει στο νοικοκυριό αν θέλει όχι μια χαρά τα βόλευε η γυναίκα μου και πριν πάμε εκεί.Πάντως ίσως να είμαι και τυχερός καθώς η γυναίκα μου δεν έχει πρόβλημα να πλύνει ακόμα και το βρακί της μάνας μου παρόλο που συνήθως θέλει να το κάνει μόνη της γιατί καταλαβαίνει ότι νέο κορίτσι δεν πρέπει να ανακατεύεται με τα πράγματα μιας γριάς όπως λέει και η ίδια.Μέχρι στιγμής όλα καλά φτου φτου αλλά ο καιρός θα δείξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κολαση η κατασταση χμμ?Εγω παντως ειμαι παντρεμενος με Σλοβακα και η πεθερα ειναι σουπερ.Βλεπεις μονο στην Ελλαδα παντρευεσαι και την μανα (της)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα θα μενει κοντα σας. Απλα αρπαζεις τη γυναικα σου και φευγεις τουλαχιστον 5 πολεις μακρια.

Ακους? Εφοσον εχεις προβλημα, οσο μακρια γινετε. Μη κολας και προχωρα, αυτες οι ιστοριες θελουν αμεσες λυσεις, ολα τα αλλα ειναι τζαμπα ελπιδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Επαναφέρω το θέμα να ακούσω καμια ιστορία. Ρε γαμώτο, κάθε φορά που συζητάμε για το οτιδήποτε, εγώ νευριάζω σχεδόν αμέσως. Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω, έχω δουλέψει χρόνια σε εξυπηρέτηση πελατών και γενικά έχω πολλή υπομονή και μεγάλες αντοχές σε αυτά. Ομως με καταφερνει, ακομα και με απλη κουβέντα περι ανεμων και υδατων εγω βραζω μεσα μου με αυτα που ακουω.

Είναι επειδή την έχω πεθερά και αυτό από μόνο του πολλαπλασιάζει το αποτέλεσμα? Ετσι κι εμενε κοντά η άλλη νύφη πιστεύω θα ήταν ωραία, θα σπαγαμε πλάκα μαζι, αλλά τώρα απλά νευριάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια κουβέντα είναι αυτό. Οταν υποτίθεται πρέπει να συζητησετε για καποιες ωρες επειδή η ευγένεια έτσι λέει, δεν μπορείς απλά να λες "αχα" και "χμχμ" κουνώντας το κεφάλι, ενώ στην πραγματικότητα ακούς μουσική ή φαντάζεσαι διάφορα άσχετα. Πρέπει να απαντάς κιόλας, άρα πρέπει να προσέχεις τι λέει, άρα να νευριάζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...