Προς το περιεχόμενο

F&U tablet 10.1" (ETB1063) - Ερωτήσεις κλπ


gregdel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 132
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Να παρέμβω λίγο για τη θήκη...

1ον το tablet είναι αρκετά λεπτό στην άκρη και μπορεί να μην το πιάνει η θήκη που μοιάζει "χοντρή". Επίσης το πλάτος του είναι 15cm ενώ η θήκη καλύπτει από 16 και πάνω.

Τελως πάντων αν κάποιος βρει θήκη που κάνει (δοκιμασμένη) με λινκ ας το ποστάρει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να παρέμβω λίγο για τη θήκη...

1ον το tablet είναι αρκετά λεπτό στην άκρη και μπορεί να μην το πιάνει η θήκη που μοιάζει "χοντρή". Επίσης το πλάτος του είναι 15cm ενώ η θήκη καλύπτει από 16 και πάνω.

Τελως πάντων αν κάποιος βρει θήκη που κάνει (δοκιμασμένη) με λινκ ας το ποστάρει.....

για μένα είναι μια χαρά !!.. θα είδες και την photo εξάλλου που ανέβασα... 

στην τελική,αν δε θέλεις να δώσεις 5 με 7 ευρώ πάρε μαζί σου το ταμπλετάκι και δοκίμασε τη επιτόπου πριν την αγοράσεις... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να παρέμβω λίγο για τη θήκη...

1ον το tablet είναι αρκετά λεπτό στην άκρη και μπορεί να μην το πιάνει η θήκη που μοιάζει "χοντρή". Επίσης το πλάτος του είναι 15cm ενώ η θήκη καλύπτει από 16 και πάνω.

Τελως πάντων αν κάποιος βρει θήκη που κάνει (δοκιμασμένη) με λινκ ας το ποστάρει.....

Λες να την παρήγγειλα άδικα; :(
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους drivers του ταμπλετ δοκιμασε να εγκαταστησεις αυτο το προγραμμα moborobo θα βρει τους καταλληλους drivers για το λαπτοπ και θα τους εγκαταστησει.Μετα δοκιμασε να κανεις ροοτ με το προγραμμα που σου ειπαν τα παιδια πιο πανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χρησιμοποίησα τελικά το drive (για την αναγνώριση από τα win7)  που βρήκε η εφαρμογή που ανέφερε ο mamits..(thanks)

και έκανα το rooting.. με τον τρόπο που μου είπε ο Yng..(με Root again)

 

Αφού πρώτα δοκίμασα το holo backup..  

 

το tablet αυτό μου δίνει την ευκαιρία για πειραματισμούς... 

 

Yng τώρα είδα το link για τη θήκη που έβαλες...

Ναι, σχεδόν ίδια είναι με τη δική μου, διαφέρει στα κλιπ !! (ελπίζω να μην είναι τόσο μεγάλα σε βάθος όπως φαίνονται στο λινκ που έβαλες...)  

 

..

 

Δοκίμασε κανείς τις βασικές εφαρμογές του Android 5.0 (lollipop) ;  τις βρήκα ΕΔΩ

 

Αν έχετε διάθεση, πείτε καμιά customia που βελτιώνει τις επιδόσεις της συσκευής...

 

..

 

όντως δε φορτίζει σωστά η μπαταρία σε usb σύνδεση θύρας laptop..

δείχνει ότι φορτίζει, αλλά στην αποσύνδεση ... πέφτει κατακόρυφα..  το ανέφεραν και στο αρχικό topic σχετικά για την αγορά του F&U.

 

μια πλήρη φόρτιση με τον φορτιστή θέλει χαλαρά 5 ωρίτσες... 

 

βέβαια δε ξεχνάμε ... ότι για τα λεφτά της είναι μια χαρά...

γρήγορη , αναπαραγωγή 720p βίντεο χωρίς κολλήματα.. κλπ

Επεξ/σία από giver
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Yng τώρα είδα το link για τη θήκη που έβαλες...

Ναι, σχεδόν ίδια είναι με τη δική μου, διαφέρει στα κλιπ !! (ελπίζω να μην είναι τόσο μεγάλα σε βάθος όπως φαίνονται στο λινκ που έβαλες...)

 

Μετά το post του gregdel πρόλαβα και έστειλα μήνυμα στον κινέζο στο ebay και ακύρωσα την παραγγελία πριν την στείλει.

Είμαι ξανά σε αναζήτηση άλλης θήκης.

Επεξ/σία από Yngwiedis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παρήγγειλα αυτή στις 10''. 

 

http://www.ebay.com/itm/Universal-Sleeve-Pouch-Case-Cover-Bags-For-7-8-9-9-7-10-Android-Tablet-PAD-/281390921792?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item418434b840

 

Για όποιον ενδιαφέρεται για απλή θήκη προστασίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα αποπροσαρτηση του USB stick και μετα εβγαλε σφαλμα στις εφαρμογες που εχω περασει στην NAND FLASH, εχει γινει και σε σας αυτο?

Ναι όντως υπάρχει ένα θέμα εκεί (όταν πας να κάνεις αποπροσάρτηση usb stick), αλλά για τις Εφαρμογές που έχουν μεταφερθεί ή εγκατασταθεί στην SD (έχω βάλλει μια περίσσια 8αρα που είχα) 

Ήδη το αρχικό μήνυμα κατά την αποπροσάρτηση είναι λάθος, μιας και αναφέρει : 

Αφαίρεση κάρτας SD ; (αντί για usb)

"Εάν αφαιρέσετε την κάρτα SD , ορισμένες από τις εφαρμογές που χρησιμοποιείτε θα σταματήσουν και ενδέχεται να μην είναι διαθέσιμες μέχρι να την τοποθετήσετε ξανά."

 

την κάνω detach εμφανίζει μνμ : Η κάρτα sd αφαιρέθηκε, τοποθετήστε μια νέα κάρτα,,,,

ενώ εμείς βγάλαμε το usb !!

 

με επανεκκίνηση πάντως (έβαλα την εφαρμογή reboot menu στη nand και δούλεψε) , το σύστημα έρχεται στα ίσα του !! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν καμμιά ώρα κόλλησε και δεν έκλεινε με τίποτα πατώντας το power.

Το κράτησα πάνω από 5 λεπτά. Τίποτα αυτό.

Αναγκαστικά έβαλα καρφίτσα στην τρυπούλα του reset.

Έκλεισε, το ξανάνοιξα και όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kalispera paidia,aksizei to tablet?eimai anamesa s auto kai sto LG g pad v400 7",apla mou fainetai poly value for money gia ta lefta tou kai ta specs.

Γεια χαρά. Πας να συγκρίνεις 2 ανόμοια tablets...

το ένα είναι 7αρι και το άλλο 10αρι... η ανάλυση του LG είναι 1280x800 και του funai-united (F&U) είναι 1024x600...οι κάμερες του LG έχουν μεγαλύτερη ανάλυση.. το F&U έχει HDMI,  δεν έχουν την ίδια χρηματική αξία... καμία σχέση η μία εταιρία με την άλλη.. κ.ο.κ...

αλλά το ξαναγράφω το (F&U) ... για τα 75 που το πήραμε οι περισσότεροι... είναι μια χαρά ειδικά για κάποιον που είναι το πρώτο του tablet και το θέλει για μια χαλαρή χρήση και γιατί όχι και λίγο πειραματισμό... !!!

Κάτσε και σκέψου τι  χρήση το θέλεις... και πάρε το καταλληλότερο για σένα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...