Προς το περιεχόμενο

F&U tablet 10.1" (ETB1063) - Ερωτήσεις κλπ


gregdel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.pandawill.com/cube-talk10-u31gt-tablet-pc-mtk8382-quad-core-101-inch-android-44-ips-16gb-blue-p92875.html

 

το παραπάνω ταμπλετ εχει διαστάσεις σχεδόν ίδιες με το δικό μας (256 x 161 x 8.5mm ενώ στο δικό μας είναι  258 x 149 x 10,5mm). οποτε λογικα μια θηκη για το παραπανω ταμπλετ, θα ταιριαζε σχεδον γαντι και για το δικό μας.

 

βαση του παραπανω ταμπλετ, βρηκα αυτές τις 2 θηκες που μαλλον ταιριαζουν στο εργαλειο μας.

http://www.ebay.com/itm/Magic-Leather-Case-Gift-For-10-1-Cube-U31GT-TALK-10-iwork10-Win8-Tablet-TY2-/321578961578?pt=US_Tablet_eReader_Cases_Covers_Keyboard_Folios&var=&hash=item4adf998aaa

http://www.ebay.com/itm/New-Leather-Stand-Flip-Case-Cover-For-Cube-10-1-U31GT-Talk-10-Tablet-PC-Black-/351216639049?pt=LH_DefaultDomain_186&hash=item51c6249c49

 

θα στειλω και μηνυμα στους πωλητες να ρωτησω ακριβη διαστασεις για σιγουρια.

Επεξ/σία από kallair
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 132
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κοιτα το v975m που εχω παρει για την μανα μου, μονο με usb φορτιζει και αν θυμαμαι καλα ήταν κάπου 2500mah. Οποτε μια χαρα κανονικά μαλλον θα το φορτιζει.

2.000 mA είναι ο φορτιστής του Onda V975m. Το έχω κι αυτό :)

Επεξ/σία από Yngwiedis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια βοηθεια! λες και εχω τυφλωθει και δεν μπορω να βρω πως στον κορακα στελνω μυνημα σε πωλητη στο ebay για να ρωτησω για τις διαστασεις!! βοηθεια χριστιανοιιι! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.pandawill.com/cube-talk10-u31gt-tablet-pc-mtk8382-quad-core-101-inch-android-44-ips-16gb-blue-p92875.html

 

το παραπάνω ταμπλετ εχει διαστάσεις σχεδόν ίδιες με το δικό μας (256 x 161 x 8.5mm ενώ στο δικό μας είναι  258 x 149 x 10,5mm). οποτε λογικα μια θηκη για το παραπανω ταμπλετ, θα ταιριαζε σχεδον γαντι και για το δικό μας.

 

βαση του παραπανω ταμπλετ, βρηκα αυτές τις 2 θηκες που μαλλον ταιριαζουν στο εργαλειο μας.

http://www.ebay.com/itm/Magic-Leather-Case-Gift-For-10-1-Cube-U31GT-TALK-10-iwork10-Win8-Tablet-TY2-/321578961578?pt=US_Tablet_eReader_Cases_Covers_Keyboard_Folios&var=&hash=item4adf998aaa

http://www.ebay.com/itm/New-Leather-Stand-Flip-Case-Cover-For-Cube-10-1-U31GT-Talk-10-Tablet-PC-Black-/351216639049?pt=LH_DefaultDomain_186&hash=item51c6249c49

 

θα στειλω και μηνυμα στους πωλητες να ρωτησω ακριβη διαστασεις για σιγουρια.

Η πρώτη φωτό της θήκης που έβαλες, είναι σαν αυτή που έχω... και είχα ανεβάσει και σχετική φωτό  στα πρώτα post...

στο ύψος των κλιπ "κουμπώνει" μια χαρά το τάμπλετ.. στο βάθος του πάνω κλιπ υπάρχει ένα μικρό κενό . .. το οποίο μπορεί να καλυφθεί...

Η πλευρά που υπάρχει το κενό για να γίνει η τοποθέτηση της συσκευής... σαφώς και θέλει την προσοχή της βέβαια !!

Επεξ/σία από giver
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η πρώτη φωτό της θήκης που έβαλες, είναι σαν αυτή που έχω... και είχα ανεβάσει και σχετική φωτό  στα πρώτα post...

στο ύψος των κλιπ "κουμπώνει" μια χαρά το τάμπλετ.. στο βάθος του πάνω κλιπ υπάρχει ένα μικρό κενό . .. το οποίο μπορεί να καλυφθεί...

Η πλευρά που υπάρχει το κενό για να γίνει η τοποθέτηση της συσκευής... σαφώς και θέλει την προσοχή της βέβαια !!

Τι πλάτος εχει η θηκη σου; γτ την ποσταρα αυτή επειδη υποτιθεται εχουν σχεδον ιδιο πλατος (1 εκατοστο διαφορα με το δικο μας) οποτε θα ειναι πιο "widescreen" χωρις να αφηνει κενά. η κοπέλα μου που της το εχω πάρει δωρο, με "πρηζει" επειδη δεν εχει θηκη βλεπεις! χαχα

 

αν σου ειναι ευκολο, βαλε μια φωτο του ταμπλετ μεσα στην θηκη. ευχαριστω!!!

 

edit. τωρα ειδα την φωτο που ειχες ανεβασει στο dropbox. Η διαφορά αυτής με αυτή που λέω εγω στο λινκ, ειναι οτι επειδή ειναι υποτιθεται για το αλλο tablet και όχι τόσο universal, ειναι πιο μακροστενη με μικροτερα δλδ κενα πανω-κατω.

Επεξ/σία από kallair
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πλάτος εχει η θηκη σου; γτ την ποσταρα αυτή επειδη υποτιθεται εχουν σχεδον ιδιο πλατος (1 εκατοστο διαφορα με το δικο μας) οποτε θα ειναι πιο "widescreen" χωρις να αφηνει κενά. η κοπέλα μου που της το εχω πάρει δωρο, με "πρηζει" επειδη δεν εχει θηκη βλεπεις! χαχα

 

αν σου ειναι ευκολο, βαλε μια φωτο του ταμπλετ μεσα στην θηκη. ευχαριστω!!!

 

edit. τωρα ειδα την φωτο που ειχες ανεβασει στο dropbox. Η διαφορά αυτής με αυτή που λέω εγω στο λινκ, ειναι οτι επειδή ειναι υποτιθεται για το αλλο tablet και όχι τόσο universal, ειναι πιο μακροστενη με μικροτερα δλδ κενα πανω-κατω.

το πλάτος της θήκης είναι 1,5 cm παραπάνω από το πλάτος του τάμπλετ..

γι αυτό εξάλλου σου είπα ότι θέλει και ανάλογη προσοχή στη μετακίνηση.. για μένα πάντως.. είναι παραπάνω από μια χαρά ... και με αξία όσο ένας καφεδάκος.. !!

Στην αδελφή μου που έχει το eStar το 10,1" ( πιο τετραγωνισμένο και με μικρότερο πλάτος σε σχέση με το θεϊκό μας funai-united .. all weather ) της πήρα τη θήκη με τα λαστιχάκια ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πλάτος της θήκης είναι 1,5 cm παραπάνω από το πλάτος του τάμπλετ..

γι αυτό εξάλλου σου είπα ότι θέλει και ανάλογη προσοχή στη μετακίνηση.. για μένα πάντως.. είναι παραπάνω από μια χαρά ... και με αξία όσο ένας καφεδάκος.. !!

Στην αδελφή μου που έχει το eStar το 10,1" ( πιο τετραγωνισμένο και με μικρότερο πλάτος σε σχέση με το θεϊκό μας funai-united .. all weather ) της πήρα τη θήκη με τα λαστιχάκια ..

κατσε ρε συ.. στην φωτο που εχεις στο dropbox, ειναι το ταμπλετ μας με την θηκη που πηρες απο το παζαρι, και το κενο αυτό που μένει ειναι μονο 1,5 εκατοστο;; αποκλειεται! για 2,5-3 εκατ. μοιαζει.. η θηκη αυτή πρεπει να ειναι 17,5-18 εκατοστά πλάτος σιγουρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε ρε συ.. στην φωτο που εχεις στο dropbox, ειναι το ταμπλετ μας με την θηκη που πηρες απο το παζαρι, και το κενο αυτό που μένει ειναι μονο 1,5 εκατοστο;; αποκλειεται! για 2,5-3 εκατ. μοιαζει.. η θηκη αυτή πρεπει να ειναι 17,5-18 εκατοστά πλάτος σιγουρα..

 

https://www.dropbox.com/s/tv3sj0ki5xvng0r/etb1063%2Bcase.jpg?dl=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα το ειπα.. ειναι πολυ μεγαλυτερη απο το μεγεθος που ψαχνω εγώ. οι συγκεκριμενες που ποσταρω ειναι για tablet που εχει διαστασεις σχεδον ιδιες με το δικο μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους δυσκολευονται  με τους adb drivers, να δοκιμασουν το παρακατω που ειναι κατευθειαν απο την μαμα εταιρεια

 

http://www.minixforum.com/threads/neo-device-driver-auto-installation-tool-rockchip.80/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σήμερα ήρθε και σε εμενα το ταβλετακι εκός από την οθόνη όλα τα υπόλοιπα είναι εξαιρετικά μπορώ να πω! μια ερώτηση θέλω να κάνω ως μπορώ να κατεβάσω το google store αν ξέρει κάποιος!

Επεξ/σία από Galadian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχαριστο πολύ έφτιαξε! επίσης έχω ένα θέμα όταν πάω να μπω στο wifi μου δεν μπαίνει με τίποτα μετά από 5-6 φορες ίσως μπει μερικές φορες φτιάχνει αν το κλείσω και ο ξανά ανοίξω μήπως φταίει κάτι η το πήρα ελαττωματικό;

επίσης βγαίνει και κάνει πάλι ο ίδιο αν το αφήσω λίγο και δεν κάνω τίποτα

Επεξ/σία από Galadian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε πρώτα με ένα άλλο router για να επιβεβαιώσεις αν έχει κάποιο πρόβλημα το tablet ή υπάρχει κάποιο θέμα ασυμβατότητας με το router που χρησιμοποιείς τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...