Προς το περιεχόμενο

F&U tablet 10.1" (ETB1063) - Ερωτήσεις κλπ


gregdel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στο ίδιο router έχω 1 pc 1 laptop 3 κινητά επίσης έχω βάλει το ίδιο tablet και είχε μπει ενός φίλου μου όταν το δοκίμασα για να το αγοράσω όταν παο να πατήσω σύνδεση όσες φορες και αν πατήσω λέει ασφαλισμένο η αποθηκευμένο με wpa μετά μπορεί να λέει εκτος εμβέλειας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 132
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ με το router της hol έχω συνέχεια αποσυνδέσεις, και με το κινητό (galaxy S) αλλά και με το tablet.

Έβαλα ένα παλιό της ςινδ που είχα, το έβαλα να εκπέμπει μόνο σε n και τώρα έιναι komple

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα εγω θηκη πηρα απο το πλαισιο μια κοκκινη 10€ και ταιριαζει τελεια εχει σε καθε γωνια γαντζακι.

Ηθελα να σας ρωτησω οταν παω να κατεβασω εφαρμογη μου βγαζει σφαλμα οτι δεν επαρκη ο χωρος πως θα το κανω να τα αποθηκευει κατευθειαν στην καρτα μνημης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο ίδιο router έχω 1 pc 1 laptop 3 κινητά επίσης έχω βάλει το ίδιο tablet και είχε μπει ενός φίλου μου όταν το δοκίμασα για να το αγοράσω όταν παο να πατήσω σύνδεση όσες φορες και αν πατήσω λέει ασφαλισμένο η αποθηκευμένο με wpa μετά μπορεί να λέει εκτος εμβέλειας...

Δεν έχουν σημασία αυτά. Ίσως το tablet να μην "συνεργάζεται" σωστά με αυτό το router.

Αν μπορείς δοκίμασε με άλλο router.

Καλησπερα εγω θηκη πηρα απο το πλαισιο μια κοκκινη 10€ και ταιριαζει τελεια εχει σε καθε γωνια γαντζακι.

Ηθελα να σας ρωτησω οταν παω να κατεβασω εφαρμογη μου βγαζει σφαλμα οτι δεν επαρκη ο χωρος πως θα το κανω να τα αποθηκευει κατευθειαν στην καρτα μνημης;

Μπορείς να μας δώσεις κάποιο link της θήκης που πήρες;

 

Αν πας Ρυθμίσεις > Αποθηκευτικός χώρος έχει επιλογή για το ποιος θέλεις να είναι ο προεπιλεγμένος χώρις αποθήκευσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν σημασία αυτά. Ίσως το tablet να μην "συνεργάζεται" σωστά με αυτό το router.

Αν μπορείς δοκίμασε με άλλο router.

Μπορείς να μας δώσεις κάποιο link της θήκης που πήρες;

 

Αν πας Ρυθμίσεις > Αποθηκευτικός χώρος έχει επιλογή για το ποιος θέλεις να είναι ο προεπιλεγμένος χώρις αποθήκευσης.

έχω την ίδια παιδιά σε άσπρο χρώμα από τα public 9.90 την πήρα επίσης θα το δοκιμάσω σε άλλο router αν και δεν πιστεύω ότι είναι αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/tablets/thikes/Sentio-Thikh-Universal-gia-Tablet-10-Red-YB-UPD119.htmΔεν μου δειχνει να επιλεξω χωρο αποθηκευσης

Ευχαριστώ πολύ για το link της θήκης.

 

Είσαι σίγουρη οτι δεν έχει επιλογή προεπιλεγμένου χώρου;

Όταν υπάρχει κάρτα SD συνδεδεμένη θα έπρεπε να έχει.

 

 

έχω την ίδια παιδιά σε άσπρο χρώμα από τα public 9.90 την πήρα επίσης θα το δοκιμάσω σε άλλο router αν και δεν πιστεύω ότι είναι αυτό...

Δυστυχώς μερικές φορές μπορεί να πιστεύουμε κάτι και να αποδειχθεί οτι κάναμε μεγάλο λάθος που το πιστεύαμε.

Έκανες τελικά δοκιμή με άλλο router;

 

 

Καλημερα ,θελω να ροοταρω και να αλλαξω ρομ. Οποια βοηθεια δεκτη για οποιον το χει κανει!!! ευχαριστω εκ των προτερων!

Στην πρώτη σελίδα στο post #8 γράφω πως μπορείς να κάνεις root:

Με Kingo Root από υπολογιστή με Windows.

ROM γιατί θέλεις να αλλάξεις;

Και αντε πες και υπάρχει σοβαρός λόγος και θέλεις να την αλλάξεις.

Που θα την βρεις; Δεν νομίζω να έχει κυκλοφορήσει κάποια επίσημη ή custom ROM για το συγκεκριμένο tablet.

Επεξ/σία από Yngwiedis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιο πολυ να πειραματιστω θελω ,ναι ετσι το κανα το ρουτ σε ευχαριστω, το θεμα μου τωρα ειναι πως κανω backup, αφου δν υπαρχει κατι στο recovery mode και δν μ πετυχενει ουτε με εντολες απο adb.. 
και ναι απο ρομ δν παιζει τπτ ,η επισημη εταιρια παντως του ταμπλετ ειναι η rockchip για οποιον ενδιαφερεται και δν εχει τπτ το ιδιαιτερο και ουσιαστικα θελω να βρω παρεμφερες μοντελα απο αυτην την εταιρια με παρομοια χαρακτιριστικα και ισως βρω καποια ρομ να τερειαζει και παλι ευχαριστω!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την stock recovery δεν θα μπορέσεις να κάνεις backup.
Μόνο αν βρεθεί τρόπος να περάσουμε custom recovery.

Αλλιώς κάνεις backup με κάποια εφαρμογή όπως Titanium backup ας πούμε.

 

Αν βρεις κάποια ROM πες και σε μας :)
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

πιο πολυ να πειραματιστω θελω ,ναι ετσι το κανα το ρουτ σε ευχαριστω, το θεμα μου τωρα ειναι πως κανω backup, αφου δν υπαρχει κατι στο recovery mode και δν μ πετυχενει ουτε με εντολες απο adb.. 

και ναι απο ρομ δν παιζει τπτ ,η επισημη εταιρια παντως του ταμπλετ ειναι η rockchip για οποιον ενδιαφερεται και δν εχει τπτ το ιδιαιτερο και ουσιαστικα θελω να βρω παρεμφερες μοντελα απο αυτην την εταιρια με παρομοια χαρακτιριστικα και ισως βρω καποια ρομ να τερειαζει και παλι ευχαριστω!!! 

οταν έψαχνα για θηκη, ειχα βρει ενα γερμανικό που είχε ιδιες διαστασεις και παρομοια χαρακτηριστικά με το δικό μας. δεν θυμάμαι όμως τώρα πως λεγεται. ισως για εκεινο να έχουν βρει custom recovery.

 

ριξε μια ματια και εδώ. http://androtab.info/clockworkmod/rockchip/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Κι ενώ όλα πήγαιναν μια χαρά, σήμερα εμφανίστηκε το πρώτο πρόβλημα.

Στην αριστερή πλευρά της οθόνης, σε απόσταση περίπου 4εκ από την άκρη εμφανίστηκε μια κόκκινη γραμμή μέχρι κάτω (σχεδόν πάχος τρίχας).

Σε μαύρο φόντο κάνει μπαμ.

Σε άσπρο δε φαίνεται καθόλου.

 

Αν θυμάμαι καλά στο κουτί έγραφε ότι η εγγύηση περιλαμβάνει και τη δωρεάν μεταφορά του απλά με τηλέφωνο στην εταιρία. Δε μπορώ να βρω το κουτί όμως (κάπου το έχω), μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος;

 

Λογικά θα μου το αλλάξουν, τι λέτε; ή να πάω καλύτερα στα carrefour;

Τι προτείνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια!!! Ευχαριστω για τις απαντησεις σε προηγουμενο θεμα, αλλα τωρα εχω ΘΕΜΑ..
Το σπασα το ταμπλετακι!!! χαχαχαχα
Αν εχετε να μ πειτε κατι για καποια ιστοσελιδα να παραγγειλω οθονη και digitizer θα ειμαι υποχρεος.
(οτι εχει απομηνει παντως δουλευει οποτε αν βρω κατι φθηνο συμφερει να το φτιαξω, αλλιως θα δουλευει κ;πως ετσι)

IMG_20150105_213356.jpg

Επεξ/σία από mpahalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους drivers του ταμπλετ δοκιμασε να εγκαταστησεις αυτο το προγραμμα moborobo θα βρει τους καταλληλους drivers για το λαπτοπ και θα τους εγκαταστησει.Μετα δοκιμασε να κανεις ροοτ με το προγραμμα που σου ειπαν τα παιδια πιο πανω.

ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ! Ευχαριστώ φίλε μου είχα θέμα με το 7,85" F&U και το moborobo μου το έλυσε στο φτερό, άσε που δεν χρειάζεσαι πλέον το google play store καθώς κατεβάζεις ότι τραβάει η όρεξή σου.

Και πάλι ευχαριστώ, να είσαι καλά :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...