Προς το περιεχόμενο

Αποζημίωση... $15 σε κάθε Αμερικανό που αγόρασε Pentium 4 πριν από 14 χρόνια


eSATA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

είπα ότι υπάρχει?Να γίνει θέλω

Αυτη τη στιγμη,υποτιθεται εχουμε σοσιαλισμο και οχι καπιταλισμο!

Στο καπιταλισμο,δε χρειαζεται καποιος επιχειριματιας να μιζοσει ενα υπουργο,για να κανει την δουλεια του,γιατι απλα το κρατος ειναι κυριως θεατης,σ'αυτο το οικονομικοπολιτικο καθεστος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι pentium 4 επεξεργαστες ειναι ισως τα χειροτερα chip που εβγαλε η intel, και δεν ηταν μονο λαθος αρχιτεκτονικης του chipset αλλα και της αρχικης πλατφορμας μια και η χρηση Rambus ανεβαζε το κοστος χωρις μεγαλο κερδος σε επιδοσεις σε σχεση με τις πρωτες (τοτε) DDR. Γενικα αν εκανε αλλη εταιρεια τετοιο λαθος το πιθανοτερο ειναι να εξαφανιζοταν απο την αγορα αλλα εδω μιλαμε για την Intel που ειχε και εχει την δυναμη να επιβληθει στην αγορα και ειδικα εκεινη την εποχη ειχε ακομη μεγαλυτερη δυναμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο που δεν μπορώ να φανταστώ πόσοι απ' όσους είχαν αγοράσει υπολογιστή μέχρι και το 2002 θα έχουν κρατήσει ακόμα την απόδειξη αγοράς του.

Θα είναι μερικές χιλιάδες; Μερικές δεκάδες χιλιάδες και πάλι θα είναι ψίχουλα όσα θα πληρώσει αν υποθέσουμε ότι όλοι αυτοί πάνε να ζητήσουν τα 15 δολάρια.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο που δεν μπορώ να φανταστώ πόσοι απ' όσους είχαν αγοράσει υπολογιστή μέχρι και το 2002 θα έχουν κρατήσει ακόμα την απόδειξη αγοράς του.

Θα είναι μερικές χιλιάδες; Μερικές δεκάδες χιλιάδες και πάλι θα είναι ψίχουλα όσα θα πληρώσει αν υποθέσουμε ότι όλοι αυτοί πάνε να ζητήσουν τα 15 δολάρια.. 

 

 

 

Fortunately, you won’t be required to come up with a receipt to prove you purchased a P4 system. Instead, class members will be required to sign the claim form under good faith and risk perjury if they aren’t truthful.

 

:-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα δε θα κατσουμε να αμφισβητήσουμε και την ισχυη και την αξια των icore για παραδειγμα,γιατι εχει κανει την λαμογια με τα benchmarks,για να καλυψει την πατατα των p4!

Δεν φτανεις εκει που ειναι η intel,μονο με λαμογες,θες και βαρβατα προιοντα που να εχουν και συνεχεια.

Κράτα καλού κακού την απόδειξη μέχρι το 2026

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα το ξέραμε ότι τότε οι pentium 4 ήταν για τα μπάζα

ο μοναδικός amd cpu που έχω αγοράσει πότε

είναι ο athlon xp εκείνη την εποχή

 

για την χειραγώγηση δεν ξέρω δεν απαντώ :P

 

εγώ πάντως ήμουν ενημερωμένος

αλλά μάλλον τα αμερικανάκια όχι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οι Penitum D

 

μα το ξέραμε ότι τότε οι pentium 4 ήταν για τα μπάζα

ο μοναδικός amd cpu που έχω αγοράσει πότε

είναι ο athlon xp εκείνη την εποχή

 

για την χειραγώγηση δεν ξέρω δεν απαντώ :P

 

εγώ πάντως ήμουν ενημερωμένος

αλλά μάλλον τα αμερικανάκια όχι

 

Γιατί στην συνέχεια οι pentium D ήταν καλύτεροι? απο τους core 2 άρχισε να κάνει άλματα η Intel, μέχρι τότε διαβάζουμε στο άρθρο πως έμενε ανταγωνιστική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οι Penitum D

 

 

Γιατί στην συνέχεια οι pentium D ήταν καλύτεροι? απο τους core 2 άρχισε να κάνει άλματα η Intel, μέχρι τότε διαβάζουμε στο άρθρο πως έμενε ανταγωνιστική.

 

Καλά, ειδικά ο Pentium D ήταν πιο τραγικός από όλες τις τραγωδίες του Αισχύλου μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο υπαρχουν συμφεροντα θα υπαρχουν και λαμογια...  οι cpu παντα θα ειναι μπουκαλι κραση με νεα ετικετα εχουν φτασει ταβανη και δεν τουσ νοιαζει ο καταναλωτης τουσ ενδιαφερει να μασ συναρπαζουν και να μασ εχουν στο τρυπακι να αγοραζουμε. Καποτε αλαζα συνεχεια καθε χρονο πλεον εχω λαπτοπ και τελος. ειχα εναν  2600κ δεν τον δουλευα καθολου ποτε απο ψωρα τον εφτιαξα μονο σε 5 χρονια απο τορα ισως δουμε κατι νεο .... τωρα βλεπουμε την ιδια ταινια απο την αρχη με λιγο διαφορετικο τελος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... και προφανώς για να τα πάρει κάποιος αυτά τα $15 θα υπάρχει τρελή γραφειοκρατία και ίσως το κόστος της διαδικασίας με παράβολα κτλ. να είναι περισσότερο απ'την αποζημίωση. Οπότε ελάχιστοι psycho θα ασχοληθούν. Η μάζα θα συνεχίσει να τρώει intel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη τη στιγμη,υποτιθεται εχουμε σοσιαλισμο και οχι καπιταλισμο!

Στο καπιταλισμο,δε χρειαζεται καποιος επιχειριματιας να μιζοσει ενα υπουργο,για να κανει την δουλεια του,γιατι απλα το κρατος ειναι κυριως θεατης,σ'αυτο το οικονομικοπολιτικο καθεστος!

ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ μια λεξη που δεν ξερεις τι σημαινει αλλα συνεχιζεις να την χρησιμοποιεις ....

 

Επισης απο κατω περιγραφεις την διαπλοκη...

 

Η καπιταλιστικη διαχειρηση του συστηματος που εφαρμοζεται τα τελευταια χρονια παγκοσμιως ειναι ο νεοφιλελευθερισμος παρεπιπτοντως

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...