Προς το περιεχόμενο

To thread των LGBT (ΛΟΑΤ) δικαιωμάτων


Τοξοβόλος_U_K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η δουλεια μου εχει αρκετα αυστηρο dresscode, οποτε πρεπει να εχω καλυμμενους ωμους και μπουτι μεχρι το γονατο.

Για κάθε φορεμα που βλεπω να μη φτανει γονατο μου επιτρεπω να βαζω σορτσακι που να μη φτανει γονατο.

Καθημερινα ντύνομαι σαν πουτανα και είναι καθημερινη η διεκδικηση μου στο δικαίωμα να ντύνομαι οσο και όπως θελω χωρις να πρεπει να φοβάμαι για λεκτικες η σωματικες αντιδράσεις αγνωστων.

Δε βρισκω καποια ντροπη στο να μιλαμε για το σεξ που κανουμε. Δε βρισκω ντροπη σε καμια αληθεια. Κάθε άλλο, αυτά θα επρεπε να συζητάμε. Αν δε μιλησουμε για την καυλα μας για τοτε τι εχει νοημα να επικοινωνηθει?

Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω γιατι το ότι ημουν ημίγυμνος στο pride σημαινει ότι δεν είμαι σοβαρος η ευτελιζει την οποια διεκδικηση μου.

 

 

Εγω ειμαι με πουκάμισο/παντελόνι και σκαω επειδη ουτε AC δεν αναβουν οι τσιγκούνηδες, να το παιξω gay μπας και βαλω κανα σορτσακι εστω και κατω απο το γονατο και εγω?? :P

 

Η αλλη εδω φοραει εντελως see through μπλουζακι(με παντελονι τουλαχιστον) και τα βλεπουμε ολα παντως, ρατσισμος κατα των αντρών δεν μπορουμε να τα πεταξουμε και εμεις ολα χωρις συνεπειες πραγματικα.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω ειμαι με πουκάμισο/παντελόνι και σκαω επειδη ουτε AC δεν αναβουν οι τσιγκούνηδες, να το παιξω gay μπας και βαλω κανα σορτσακι εστω και κατω απο το γονατο και εγω?? :P

 

Η αλλη εδω φοραει εντελως see through μπλουζακι(με παντελονι τουλαχιστον) και τα βλεπουμε ολα παντως, ρατσισμος κατα των αντρών δεν μπορουμε να τα πεταξουμε και εμεις ολα χωρις συνεπειες πραγματικα.. :P

δε νομιζω ότι πρεπει να το παιξεις γκει, μπορεις απλα να ντυθείς καπως ώστε να μην εχεις δυσφορια, ειτε αυτή οφείλεται σε αισθητικα κριτήρια ειτε, ακομα πιο σημαντικα, σε θεματα ανεσης όπως η θερμοκρασια σωματος.

τωρα αν το dresscode είναι στο συμβολαιο σου, δεν ξερω, βρες τσιτιες. Στειλε PM αν θες συμβουλες για ντύσιμο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Κι εγώ θα ήθελα να παίζω μπάσκετ το καλοκαίρι με μαγιό όπως και στο beach volley αλλά δεν γίνεται δυστυχώς :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε νομιζω ότι πρεπει να το παιξεις γκει, μπορεις απλα να ντυθείς καπως ώστε να μην εχεις δυσφορια, ειτε αυτή οφείλεται σε αισθητικα κριτήρια ειτε, ακομα πιο σημαντικα, σε θεματα ανεσης όπως η θερμοκρασια σωματος.

τωρα αν το dresscode είναι στο συμβολαιο σου, δεν ξερω, βρες τσιτιες. Στειλε PM αν θες συμβουλες για ντύσιμο :)

Οχι πμ παιδιά, ανοίχτε θρεντ, μη μας αφήνετε στην απέξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ θα ήθελα να παίζω μπάσκετ το καλοκαίρι με μαγιό όπως και στο beach volley αλλά δεν γίνεται δυστυχώς :P

Θα ειναι ο μονος αγωνας που ολοι οι θεατες θα αδημονουν να γινει  φαουλ (και καποιο ατυχημα)  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Θα ειναι ο μονος αγωνας που ολοι οι θεατες θα αδημονουν να γινει φαουλ (και καποιο ατυχημα) :-D

Νομίζω το είχε κάνει κάποτε η εθνική Βραζιλίας.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ θα ήθελα να παίζω μπάσκετ το καλοκαίρι με μαγιό όπως και στο beach volley αλλά δεν γίνεται δυστυχώς :P

Που να παιξεις basket με μαγιο? :P Σε κανα παρκο για την πλακα η σε ομαδα? Το πρωτο γίνεται νομιζω(ενταξει βαλε και ενα κοντο σορτσακι απο κατω και πανω μαγιο για σιγουρα).. :P

 

Οχι πμ παιδιά, ανοίχτε θρεντ, μη μας αφήνετε στην απέξω

Ναι τοπικ στυλιστικες επιλογες στην δουλεια, πως να εισαι ανετος και να τηρεις και το dress code.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Που να παιξεις basket με μαγιο? :P Σε κανα παρκο για την πλακα η σε ομαδα? Το πρωτο γίνεται νομιζω(ενταξει βαλε και ενα κοντο σορτσακι απο κατω και πανω μαγιο για σιγουρα).. :P

Σε επαγγελματική ομάδα παίζω (όσο επαγγελματική τουλάχιστον μπορεί να είναι μια γυναικεία ομάδα καθώς τα πρωταθλήματα διοργανώνονται όλα από την ΕΟΚ.)

Οπότε και προφανώς δεν μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο, αλλά η προπόνηση αυτή την εποχή είναι πραγματικά ανυπόφορη λόγω ζέστης.

 

Σόρρυ για το off topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε βλεπω πως η αισθητικη του καθενος εχει σχεση με τη γονεικοτητα. επισης περαν της υιοθεσίας, διεκδικούμε κι αλλα πραγματα, όπως το δικαίωμα της ανενόχλητης αυθυπαρξίας. δε με/μας θεωρω ψυχικα διαταρραγμενους.

 

δε βλεπω πως η αισθητικη του καθενος εχει σχεση με τη γονεικοτητα. επισης περαν της υιοθεσίας, διεκδικούμε κι αλλα πραγματα, όπως το δικαίωμα της ανενόχλητης αυθυπαρξίας. δε με/μας θεωρω ψυχικα διαταρραγμενους.

Η εμφανιση καποιου αντικατοπτριζει καποια σημεια του χαρακτηρα του ! Προσωπικα, σαν straight βλέποντας καποιες εικονες απο το pride θεωρω οτι δεν διεκδικειτε τα δικαιωματα σας,που σαφως πρεπει να κατοχυρωθουν , με το σωστο τροπο ! Ισα ισα που δημιουργειτε μια κακη εικονα των αιτηματων στο ευρυτερο συνολο ! Αν και κανονικα η εμφανιση δεν θα επρεπε να λαμβανεται αποκλειστικα υπόψιν , καλως ή κακως η κοινωνια μας ειναι τετοια (το γνωριζουμε ολοι).Τελος,ειναι λιγο ειρωνικο να λες οτι η αισθητικη καποιου ειναι κατι το τοσο υποκειμενικο και επουσιωδες την ιδια στιγμη που ο τροπος ενδυσης στα pride γινεται καθαρα για την δημιουργια εντυπωσεων και καθε αλλο φαινεται απο το να μην σας απασχολει ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτή τη λογική όμως και η Ερμού (τυχαίο παράδειγμα) αυτή τη στιγμή που μιλάμε είναι ένα σούργελο pride. Αν ήσουν βόλτα στην Ερμού θα έκραζες όποιος ήταν γελοίος σύμφωνα με τα δικά σου αισθητικά κριτήρια; Αν ναι οκ, ας σε κράξει κι εκείνος σύμφωνα με τα δικά του και όλα καλά (μάλλον!!!). Το Gay Pride που κολλάει σε αυτό;

 

συκρίνεις δηλαδή μια κακογουστιά που μπορεί να κυκλοφορεί στην ερμού με την πουτσοπαρέλαση του pride? Γιατί το δεύτερο υπόκειται και σε προσβολή δημοσίας αιδούς, δεν αφορά πουριτανιά της ελλάδας, είναι ο διαχωρισμός μεταξύ ανεπτυγμένης νοητικά κοινωνίας

32122.jpg

και του πολιτισμού απο τη λίθινη εποχή.

EthnicMen-1.jpg

 

 

τελείως άσχετο με τις σεξουαλικές προτιμήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κακά τα ψέματα βέβαια, στο καρναβάλι του Ρίο στη Βραζιλία που κυκλοφορούν τα γκομενάκια σε αντίστοιχη ενδυμασία με αυτή του gay pride, δεν μας πειράζει ιδιαίτερα :P

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μια μικρή διευκρίνιση και οι αρχαίοι Έλληνες είχαν πολιτισμό... Αλλά η τσουτσού ήταν σε κοινή θέα...

Μιλάς για τα αγάλματα; Γιατί οι αρχαίοι Έλληνες φοραγανε χιτώνες, μανδυες κτλ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συκρίνεις δηλαδή μια κακογουστιά που μπορεί να κυκλοφορεί στην ερμού με την πουτσοπαρέλαση του pride? Γιατί το δεύτερο υπόκειται και σε προσβολή δημοσίας αιδούς, δεν αφορά πουριτανιά της ελλάδας, είναι ο διαχωρισμός μεταξύ ανεπτυγμένης νοητικά κοινωνίας

32122.jpg

και του πολιτισμού απο τη λίθινη εποχή.

EthnicMen-1.jpg

 

 

τελείως άσχετο με τις σεξουαλικές προτιμήσεις.

 

Ο άνθρωπος μίλησε για "σούργελα" και του απάντησα ότι σούργελα θα σε όλα τα μήκη και πλάτη της γης ανεξαρτήτως Pride. Να συγκρίνουμε τώρα πού είναι τα μεγαλύτερα σούργελα; κι αν ναι με ποιου τα κριτήρια να συγκρίνουμε; υπάρχει κάποια σταθερά σουργελομέτρησης που αγνοώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συκρίνεις δηλαδή μια κακογουστιά που μπορεί να κυκλοφορεί στην ερμού με την πουτσοπαρέλαση του pride? Γιατί το δεύτερο υπόκειται και σε προσβολή δημοσίας αιδούς, δεν αφορά πουριτανιά της ελλάδας, είναι ο διαχωρισμός μεταξύ ανεπτυγμένης νοητικά κοινωνίας

32122.jpg

και του πολιτισμού απο τη λίθινη εποχή.

EthnicMen-1.jpg

 

 

τελείως άσχετο με τις σεξουαλικές προτιμήσεις.

Σωκρατη, για να καταλαβω, ο σύγχρονος δυτικος πολιτισμος είναι μονόδρομος και αξιακα ανωτερος από κάθε άλλο πολιτισμο?

 

Η εμφανιση καποιου αντικατοπτριζει καποια σημεια του χαρακτηρα του ! Προσωπικα, σαν straight βλέποντας καποιες εικονες απο το pride θεωρω οτι δεν διεκδικειτε τα δικαιωματα σας,που σαφως πρεπει να κατοχυρωθουν , με το σωστο τροπο ! Ισα ισα που δημιουργειτε μια κακη εικονα των αιτηματων στο ευρυτερο συνολο ! Αν και κανονικα η εμφανιση δεν θα επρεπε να λαμβανεται αποκλειστικα υπόψιν , καλως ή κακως η κοινωνια μας ειναι τετοια (το γνωριζουμε ολοι).Τελος,ειναι λιγο ειρωνικο να λες οτι η αισθητικη καποιου ειναι κατι το τοσο υποκειμενικο και επουσιωδες την ιδια στιγμη που ο τροπος ενδυσης στα pride γινεται καθαρα για την δημιουργια εντυπωσεων και καθε αλλο φαινεται απο το να μην σας απασχολει ! 

Πως ακριβως είναι ο σωστος τροπος διεκδικησης, όταν το αιτημα διεκδικησης δεν είναι να εξισωθούμε αλλα να εχουμε τα ιδια δικαιώματα παρ ολες τις (αισθητικες και μη) διαφορες μας με την ετεροκανονικη κοινωνια? Δε γινεται για τη δημιουργια εντυπώσεων, γινεται για να δοθει ορατοτητα στη διαφορετικοτητα και στην κουλτουρα μας.

 

Κακά τα ψέματα βέβαια, στο καρναβάλι του Ρίο στη Βραζιλία που κυκλοφορούν τα γκομενάκια σε αντίστοιχη ενδυμασία με αυτή του gay pride, δεν μας πειράζει ιδιαίτερα :P

Και τις οροθετικες σεξεργατριες τις μισησε το πανελληνιο και τις στοχοποιησαν, σάμπως αυτές ζητουσαν το ακαποτο και σάμπως αυτές ψαχναν τους πελατες τους. Οι αθωοι Ελληνες οικογενειάρχες δεν ηθελαν τις υπηρεσίες τους, με το ζορι τους πηγαιναν.

 

 

 

Ναι τοπικ στυλιστικες επιλογες στην δουλεια, πως να εισαι ανετος και να τηρεις και το dress code.. :P

Παιδια ανοιξτε τοπικ και με χαρα να σας δωκω τα φωτα μου

 πολύ φοβούμαι πως αν το ανοιξω εγω θα κλειδωθεί στο πι και φι :(

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...