Προς το περιεχόμενο

To thread των LGBT (ΛΟΑΤ) δικαιωμάτων


Τοξοβόλος_U_K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θεώρησα ότι είσαι στρέιτ γι' αυτό και η ερώτηση.

Προφανώς όταν κάποιος έλκεται και από τα δύο φύλα μπορεί να επιλέξει αν θα πηγαίνει με άντρες ή με γυναίκες ή με όλους. Όταν όμως κάποιος έλκεται από το ένα φύλλο είναι είτε στρειτ είτε γκέι, δε διαλέγεις. Το μόνο που διαλέγεις σε αυτή την περίπτωση είναι πώς θα ζήσεις και τι θα δείξεις στους άλλους ότι είσαι. Το τι είσαι πραγματικά το ξέρεις.

 

τωρα ειμαι στρεητ αλλα ειμαι 30 χρονων μεχρι να πεθανω ποιος ξερει τι μπορει να γινει , εγω πιστεω οτι η σεξουαλικες προτιμησεις αλλαζουν.

 

Εγω πιστευω πχ οτι αν σου κλεισουν τα ματια και σου παρει @#@ ενας αντρας χωρις να το ξερεις θα σου αρεσει αν ομος τον εβλεπες θα αρνιοσουν οποτε λιγο πολυ ολα ειναι στο μυαλο

Βασικά όντως ψιλό αλληγορία για την LGBT ισότητα φαίνεται η όλη φάση των Xmen αλλά πέρα από την αλληγορία θέλει κ ανοιχτά γκέι χαρακτήρες.Έτσι μπορούν πιο εύκολα LGBT έφηβοι να κάνουν relate με κάποιον χαρακτήρα.Χρειάζεται αρκετά αυτό.

 

Καντε οτι θελετε αλλα αφηστε ήσυχο τον Γουλβεριν και τον Θορ  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τωρα ειμαι στρεητ αλλα ειμαι 30 χρονων μεχρι να πεθανω ποιος ξερει τι μπορει να γινει , εγω πιστεω οτι η σεξουαλικες προτιμησεις αλλαζουν.

 

Εγω πιστευω πχ οτι αν σου κλεισουν τα ματια και σου παρει @#@ ενας αντρας χωρις να το ξερεις θα σου αρεσει αν ομος τον εβλεπες θα αρνιοσουν οποτε λιγο πολυ ολα ειναι στο μυαλο

Το ότι θα κάνεις σεξ με άτομο του ίδιου φύλου δεν σε καθιστά αυτόματα ομοφυλόφιλο ή αμφιφυλόφιλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι θα κάνεις σεξ με άτομο του ίδιου φύλου δεν σε καθιστά αυτόματα ομοφυλόφιλο ή αμφιφυλόφιλο. 

 

Αυτο δεν μπορει να ξεχωρισει το μυαλο μου μπορει να ειμαι λιγο Νεάντερταλ :P  

 

Υ.γ 

 

Μου θημιζει λιγο το ανεκδοτο που λεει αν τον φας μια φορα δεν εισαι.... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι θα κάνεις σεξ με άτομο του ίδιου φύλου δεν σε καθιστά αυτόματα ομοφυλόφιλο ή αμφιφυλόφιλο. 

Αυτο δεν μπορει να ξεχωρισει το μυαλο μου μπορει να ειμαι λιγο Νεάντερταλ :P  

 

Παίζει και αυτή η φάση:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα ειμαι στρεητ αλλα ειμαι 30 χρονων μεχρι να πεθανω ποιος ξερει τι μπορει να γινει , εγω πιστεω οτι η σεξουαλικες προτιμησεις αλλαζουν.

 

Εγω πιστευω πχ οτι αν σου κλεισουν τα ματια και σου παρει @#@ ενας αντρας χωρις να το ξερεις θα σου αρεσει αν ομος τον εβλεπες θα αρνιοσουν οποτε λιγο πολυ ολα ειναι στο μυαλο

 

Πρόσεξε όμως, την ώρα που σου έχουν κλειστά τα μάτια εσύ θα σκέφτεσαι αυτό που σε κ@υλώνει κι εκεί είναι που παίζεται το παιχνίδι. Γιατί αν εσύ κ@υλώνεις με γυναίκες και σου κλείσουν τα μάτια, θα σκέφτεσαι ότι είναι γυναίκα ακόμα κι αν στην πραγματικότητα είναι καγκουρό. Αυτό δε σε κάνει κτηνοβάτη (μάλλον  :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πιστεω οτι η σεξουαλικες προτιμησεις αλλαζουν.

 

 

 

Οι σεξουαλικές πρακτικές κ σεξουαλική συμπεριφορά αλλάζουν ή μπορούν να αλλάξουν ανάλογα με το άτομο.Το να αναπτύξεις όμως ξαφνικά από το πουθενά στα 30 σου γνήσιες αισθηματικές,ρομαντικές κ σεξουαλικές έλξεις για άνδρες χλωμό το κόβω από τα λίγα που χω καταλάβει.Όσοι βγαίνουν από τη ντουλάπα στα άντα ή ήντα τους ανέκαθεν γνώριζαν γι αυτές τις έλξεις (ανεξάρτητα από το εαν έκαναν act out).Kάπου δεν την πάλεψαν άλλο κ αποφάσισαν να διεκδικήσουν επιτέλους μια γνήσια ζωή.Ποτέ δεν είναι αργά.Τεσπά το χουμε υπεραναλύσει το ζήτημα,δεν αξίζει άλλο.

 

Εντωμεταξύ ας βοηθάει κ κανείς άλλος ρε guys n gals για την LGBT ειδησεογραφία δε τα προλαβαίνω μόνος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2  νέες ομοφοβικές επιθέσεις στην Ελλάδα.

 

Η πρώτη ήταν σωματική και σημειώθηκε 5 Απριλίου στο Αγρίνιο από ομάδα αγνώστων απέναντι σε ζευγάρι γυναικών και η δεύτερη φραστική πριν μερικές μέρες στην Αθήνα από Αστυνομικούς της Υ.Α.Τ απέναντι σε  ζευγάρι ανδρών

 

http://www.avmag.gr/av/54463/omofoviki-epithesi-astinomikon-is-varos-omofilou-zevgariou/

 

 

http://www.avmag.gr/av/54503/epithesi-se-omofilo-zevgari-ginekon-sto-agrinio/

 

 

Προσθέτω την υποσημείωση της Color Youth η οποία έχει αναλάβει το πρότζεκτ της δημοσιοποίησης τέτοιων περιστατικών

 

Η αντιμετώπιση τέτοιων σκηνικών μπορεί να πραγματοποιηθεί μόνο μέσω της κινητοποίησης του καθενός και την απόφαση των θυμάτων και μαρτύρων να μη μείνουν σιωπηλοί, αναφέροντας τα περιστατικά ή ζητώντας υποστήριξη στους παρακάτω τρόπους επικοινωνίας: • www.pestosemas.com • [email protected] • (+30) 6944 28 24 14 (Vodafone CU), • (+30) 6980 03 85 36 (Cosmote WHAT’S UP)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι τα 7 ελληνικά νησιά που οι γκέι θα πρέπει να επισκεφθούν!

 

http://www.protothema.gr/travelling/article/470270/auta-einai-ta-7-ellinika-nisia-pou-oi-gei-tha-prepei-na-episkefthoun/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


Ο κ. Παπαϊωάννου βρέθηκε στην παρουσίαση του βιβλίου του Ιδρύματος Μαραγκοπούλου για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου (ΙΜΔΑ) «Σύμφωνο συμβίωσης ομόφυλων ζευγαριών - η προσαρμογή της ελληνικής νομοθεσίας». Με αφορμή τις νομοθετικές πρωτοβουλίες που ανέλαβε η κυβέρνηση σε συμμόρφωση προς την απόφαση του «Ευρωδικαστηρίου» που καταδίκασε προ 2ετίας την Ελλάδα επειδή θέσπισε το σύμφωνο συμβίωσης μόνο για ετερόφυλα ζευγάρια, τόνισε ότι το θέμα του συμφώνου ειδικότερα και των δικαιωμάτων των ομόφυλων ζευγαριών εν γένει, συζητείται τώρα με καλύτερους όρους.

Δεσμεύθηκε ότι το νομοσχέδιο θα προωθηθεί στη Βουλή εντός διμήνου, με δύο κατευθύνσεις: την επέκταση του συμφώνου στους ομοφύλους και τη ριζική βελτίωση και τον εμπλουτισμό του, ώστε να καλύπτει πλήρως τα δικαιώματα των ομόφυλων ζευγαριών ως εναλλακτική λύση στο έλλειμμα του πολιτικού γάμου.

Τόνισε επίσης, όπως γράφει το «Έθνος», την ανάγκη να λειτουργήσει παιδευτικά ο σχετικός δημόσιος διάλογος, καλώντας όλες τις πολιτικές δυνάμεις να επιδείξουν την απαραίτητη τόλμη.

Η πρόεδρος του ΙΜΔΑ Αλ. Γιωτοπούλου - Μαραγκοπούλου χαρακτήρισε «αξιοδάκρυτη» την κατάσταση και «ανόητη» την επιλογή του έλληνα νομοθέτη να θεσπίσει πριν από λίγα χρόνια το σύμφωνο συμβίωσης μόνο για ετερόφυλα ζευγάρια, ενώ πρόκειται για θεσμό που ιδρύθηκε για προστασία των δικαιωμάτων των ομοφύλων.
 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ελπίσουμε οτι θα είναι ένα πραγματικά ironclad σύμφωνο ώστε να διασφαλίζονται απόλυτα τουλάχιστον στο νομικό κομμάτι για αρχή όλα τα ζευγάρια.Φυσικά από το 2008 υποτίθεται θα το έφτιαχναν αλλά τεσπά αν δεν περάσει τώρα με αριστερή κυβέρνηση δεν ξέρω πότε μπορεί να περάσει.


Eδώ το πλήρες άρθρο από το ΕΘΝΟΣ

 

http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22768&subid=2&pubid=64176295

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θα πει στρέητ σύμμαχος κ αληθινός φίλος

 

CDIr-6zWYAEHwTx.jpg

 

Ένας στρέητ 17 χρονος από τις ΗΠΑ προσκάλεσε στο prom τον καλύτερο του φίλο ο οποίος είναι gay .Ο νεαρός είπε πως βλέποντας για χρόνια τον καλύτερο του φίλο να πέφτει θύμα ομοφοβικού εκφοβισμού στο σχολείο θέλησε να του κάνει ένα αξέχαστο δώρο προσκαλώντας τον στο prom.

 

Aρχηγοπουλόπουλος πάντως ο μικρός.Κ δείχνει πως έχει αρχίδια απέναντι στην ομοφοβία κ κυρίως δείχνει πως είναι ένας αληθινός φίλος που γράφει όσους προσβάλουν το φιλαράκι του κ ξέρει να του στέκεται.

 

http://mic.com/articles/116398/a-gay-high-schooler-was-asked-to-prom-by-the-most-unexpected-date

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό αποτελεί θέμα αρκετών ταινιών για το ίδιο θέμα όπως το Monster pies, Geography club που έχει και ελλάδα, αλλά και πολλες άλλες που μάλιστα έχουν βραβευθεί, περισσότερα υπάρχουν και σε αυτό το προφίλ ενός φίλου στο fb που είναι εδώ για ταινίες σχετικά με το θέμα https://www.facebook.com/agios.greeceπου μπορεί να βοηθήσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το Αν.Δικαστήριο της Κένυας προχθές έκρινε αντισυνταγματική την απόφαση της Κυβέρνησης να μπλοκάρει τις LGBT οργανώσεις και τον γκέι ακτιβισμό στην χώρα.Σπάνια έχουμε καλά νέα από τέτοιες χώρες οπότε μια χαρά για αλλαγή.

 

Υπενθυμίζω πως αύριο θα έχουμε την πολύκροτη δίκη στις ΗΠΑ που θα κρίνει την αναγνώριση του γάμου ομόφυλων ζευγαριών κ στις 50 πολιτείες.Προς το βραδάκι αύριο το Ανώτατο Δικαστήριο των ΗΠΑ θα έχει δώσει στην δημοσιότητα το ηχητικό από την δίκη το οποίο αναμένεται να είναι πάνω από 2 μιση ώρες (btw διάρκεια ρεκόρ για oral arguments στην ιστορία του SCOTUS).Η απόφαση στο τέλος Ιουνίου.Πολλοί (μεταξύ αυτών κ γω) θεωρούν πως θα πρόκειται για την μεγαλύτερη νίκη του LGBT κινήματος διεθνώς μέχρι σήμερα κ νομίζω θα γαλβανίσει αρκετά κ άλλες Δυτικές (τουλάχιστον) κοινωνίες να ξυπνήσουν για το θέμα.

 

Μόλις έχω το ηχητικό κ το ανάλογο ρεπορτάζ αύριο θα το ποστάρω.Ρίξτε κ σεις κανά χεράκι σε περίπτωση που δε τα προλαβαίνω όπως σκάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το Αν.Δικαστήριο της Κένυας προχθές έκρινε αντισυνταγματική την απόφαση της Κυβέρνησης να μπλοκάρει τις LGBT οργανώσεις και τον γκέι ακτιβισμό στην χώρα.Σπάνια έχουμε καλά νέα από τέτοιες χώρες οπότε μια χαρά για αλλαγή.

 

 

Ασε την Κενυα, εμαθες τι εγινε πριν λιγες μερες με τον Auguste Corteau ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...