Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδι για 2 ή περισσότερα άτομα στο PS4 [couch co-op, vs, split-screen]


goergios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 μήνες μετά...

Hello hello! 
σας γράφω την πρώτη μου απορία για ένα θέμα που με ενδιαφέρει... 

θυμάμαι παλιά επί κονσόλας ps1 που έπαιζα medal of honor και στο διπλό χώριζε η οθόνη στα δύο και εξελισσόταν το παιχνίδι... 

τη σήμερον ημέρα όταν αγοράζεις το δεύτερο χειριστήριο στην κονσόλα εκτός από μπάσκετ, ποδοσφαιρο.. πώς το αξιοποιείς; 
όταν είχα εγώ κονσόλα (τότε) αυτά μπορούσα να κάνω. τώρα;;;

γουστάρω να έχω κοσόλα και να παίζω με φίλους αλλά όχι τεκεν, pes, fifa 2k... θέλω πιστολίδια! 

οπότε η ερώτηση είναι: υπάρχουν τέτοιοι τίτλοι που να παίζεις διπλό; και αν ναι πώς είναι το gameplay; 

ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα δεν μου κανει κλικ, αλλά εχει λαβει καλες κριτικες απο κοινο και κριτικους το Towerfall Ascension. Επισης κλασσικα, φιφα, 2κ, αν σε ενδιαφερουν τα αθλητικα. Υποθετω βεβαια οτι δεν θα σε ενδιαφερουν γιατι αποτελουν πολυ προφανεις επιλογες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και απο 20 του μηνος νομιζω ερχεται το Litle big planet 3... αλλο ενα απιστευτο platformer που εχει και γαματο co-op εως και 4 παικτες..εχε το στο νου σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Towerfall τα σπάει, ναι. Να το τσεκάρεις.

 

Κατά τ' άλλα, το split-screen είναι είδος υπό εξαφάνιση. Υπάρχουν όμως κάποια παιχνίδια για couch co-op, όπως Diablo, Rayman και Little Big Planet (που έχουν ήδη αναφερθεί), Trine 2, Dead Nation, PixelJunk Shooter. Θα βγει σε λίγο καιρό και το νέο top down-ish Tomb Raider (sequel του Lara Croft and the Guardian of Light), που, κρίνοντας από το πρώτο, θα είναι καλό για τέτοια φάση. 

 

Γενικά, υπάρχουν παιχνίδια, απλώς όχι τόσα όσα παλιότερα, και δεν είναι αυτά που θα περίμενες (AAA shooters, racing games, etc.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Γεια σας παιδιά είμαι νέος gamer (29 ετών νωρίς το θυμήθηκα) και νέος στο insomnia.θα μπω κατευθείαν στο ψητό αποθετωντας τον πόνο μου.παντα έπαιζα περιστασιακά σε φίλους στο ps3,ps2,ps1 παιχνιδια αλλα η τεράστια κάψα μου ήταν τα παιχνιδια δράσης παίζοντας τα με φίλους διπλα σε Co op campaign.ετσι αποφασισα μετα απο χρονια χρησης αλλων playstation να πάρω ένα δικό μου με ένα 2ο μοχλό να περνάω ευχάριστα με τον αδερφό μου η την κοπέλα μου.αφου έσκασα 450 πήρα το ps4 με 2ο μοχλό και το pro 2015. Και ξαφνικά ανακαλύπτω ότι δεν υπάρχουν Co op offline split screen action games καθόλου ενώ στην ουσία αυτός ήταν ο λόγος που προχώρησα στην αγορά του ps4.με λίγα λόγια την πάτησα;να περιμένω πως θα βγουν τέτοιου είδους παιχνιδια αργότερα;η καταργείται σιγά σιγά αυτό το είδος gameplay?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Diablo 3,Lara croft and the temple of osiris,resident evil revelations 2,little big planet,wwe,Rayman,Injustice,Mortal Kombat,λογικα τα Lego παιχνιδια,Worms κλπ.

 

Κανεις μια αναζητηση στο Google για πληροφοριες και βλεπεις και κανενα video για τα παιχνιδια αυτα και παιζεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτελους ερχεται (τον Νοεμβρη) κατι καλο για ολους εμας τους φαν του splt screen

Trackmania Turbo

 

 

βιντεακι με split-screen δεν βρηκα, αλλα θα εχει και τετοιο mode το παιχνιδι.


επισης η Playrise εχει ανακοινωσει εκδοση ps4 του Table Top Racing, και με mode σπλιτ σκριν παντα, για τελη του 2015

Table Top Racing World Tour

http://www.eurogamer.net/articles/2014-10-21-wipeout-co-creators-table-top-racing-world-tour-a-timed-ps4-exclusive

 

708x443

 

Επισης και το Distance μαλλον στα τελη της χρονιας

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...