Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδι για 2 ή περισσότερα άτομα στο PS4 [couch co-op, vs, split-screen]


goergios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, topmar είπε

Χριστός Ανέστη παιδιά, είμαι νέος στο αντικείμενο PS γενικώς και δεν έχω ιδέα τι παίζει.... 

Πήρα για τα μικρά παιδιά μου (7, 9, 10) ένα PS4 Slim 1TB και θέλω να μου προτείνετε μερικά απλά παιχνίδια που να παίζουν και τα 2 χειριστήρια μαζί που έχω. 

ΥΓ: Εγώ είμαι της παλιάς γενιάς, Tetris, Pacman κλπ. Χαχαχαχα 

Πάντα τα sports και foghting ειναι η εύκολη λύση. 

Εμείς παίζουμε Fifa19, NBA2K19

Για fighting μολις βγηκε το Mortal Kombat 11 αλλά αν θέλεις να αποφύγεις τα αίματα μπορείς να δεις και το τελευταίο StreetFighter

Σε racing νομιζω ολα παιζουν σε split screen αν και δεν ασχολούμαι προσωπικά και δεν εχω να προτείνω. Γενικά θα βρεις σε εξαιρετική τιμη το remake του WipeOut

Αν θέλουν να βγουν εκτος του τετρημενου άρχισε να κοιτάς προς indie

Μπορείς να ξεκινήσεις απο το Overcooked 2 το οποιο παίζει να είναι και 4 player ή Guacamole 2 ή Unravel 2

Edit: δες και το rocket league (συνδυασμός ποδοσφαίρου με αυτοκίνητα) σαν concept μπορει να ακούγεται χαζό αλλά είναι εξαιρετικό game

Επεξ/σία από jon_pallis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Γεια σας παιδια θα ηθελα προτασεις για παιχνιδια δυο ειδων. Η μια κατηγορια ειναι για μαζι με φιλαρακι κανα διασκεδαστικο καμπαιν ( δεν θελω ονλαιν, δευτερο controler και να παιζουμε μαζι οπως το resident evil που επαιζα στο ps3). Και η αλλη κατηγόρια ειναι για να μπορω να παιξω με κοπελα μαζι.

Ps4 ειναι η κονσολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Thaninho είπε

Γεια σας παιδια θα ηθελα προτασεις για παιχνιδια δυο ειδων. Η μια κατηγορια ειναι για μαζι με φιλαρακι κανα διασκεδαστικο καμπαιν ( δεν θελω ονλαιν, δευτερο controler και να παιζουμε μαζι οπως το resident evil που επαιζα στο ps3). Και η αλλη κατηγόρια ειναι για να μπορω να παιξω με κοπελα μαζι.

Ps4 ειναι η κονσολα

A way out τσέκαρε, είναι πολύ ενδιαφέρον. Δεν ξέρω αν γίνεται για local όμως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Borderlands 3

Little big planet 3

Sack boy a big adventure. 

Αυτά για split screen, και χαβαλέ με κοπέλα παρεα. 

Υπάρχουν και Ps4 games link, που αντί για χειριστήριο έχεις το κινητο και έχουν πλάκα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...