Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδι για 2 ή περισσότερα άτομα στο PS4 [couch co-op, vs, split-screen]


goergios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή παιχνίδια όπως cod,killzone,lynch & kane και αλλά πααααρα πολλά action split screen first shooter πρέπει να τα ξεχάσουμε;δε θέλω ούτε αθλητικά ούτε racing!!θελω πολεμικα! Για πιο λόγο το έκαναν αυτό;δε θα άλλαξε αυτό με dlc η updates έστω και αργότερα σε κάποια παιχνίδια ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδή παιχνίδια όπως cod,killzone,lynch & kane και αλλά πααααρα πολλά action split screen first shooter πρέπει να τα ξεχάσουμε;δε θέλω ούτε αθλητικά ούτε racing!!θελω πολεμικα! Για πιο λόγο το έκαναν αυτό;δε θα άλλαξε αυτό με dlc η updates έστω και αργότερα σε κάποια παιχνίδια ;

Γιατι κανενας δεν παιζει τα παραπανω παιχνιδια που λες σε Splittscreen(ή μαλλον σχεδον κανενας). Ειχα παιξει πχ το Killzone 1 Splittscreen παλια στο Ps2 και μου βγαινανε τα ματια ετσι οπως χωριζε την οθονη+οτι πεφτανε και αρκετα τα frames και ψιλο κολλαγε το παιχνιδι.

 

Τσαμπα στοιχειο ειναι σε τετοιοα παιχνιδια καθως καλυτερα απολαμβανεις οταν παιζεις Multiplayer και βλεπεις ολη την οθονη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το 

Lara Croft & The Temple of Osiris

 

Το τσιμπάς τώρα και free με συνδρομή ps Plus

 

https://www.youtube.com/watch?v=J-DnkEDFkvE


Επίσης για vs υπάρχει και το Mortal Kombat X  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι κανενας δεν παιζει τα παραπανω παιχνιδια που λες σε Splittscreen(ή μαλλον σχεδον κανενας). Ειχα παιξει πχ το Killzone 1 Splittscreen παλια στο Ps2 και μου βγαινανε τα ματια ετσι οπως χωριζε την οθονη+οτι πεφτανε και αρκετα τα frames και ψιλο κολλαγε το παιχνιδι.

 

 

Τσαμπα στοιχειο ειναι σε τετοιοα παιχνιδια καθως καλυτερα απολαμβανεις οταν παιζεις Multiplayer και βλεπεις ολη την οθονη.

Ναι αυτό θα το κρίνω εγώ όμως σαν καταναλωτής αν θέλω frames η να στραβωνομαι που μια χαρά βλέπω στα 2 στην 50 ιντσών τηλεόραση και όχι η κάθε εταιρια.θα μπορούσε να έχει και campaign single kai Co up campaign και να επιλέξω

 

Ναι καλα και τα Lego για το ανηψακι μου.εγω θελω πιστολιδια σε συνεργασία η ακόμα και racing.ακονα και το project cars παιχνιδι αγώνων ειναι single.απαραδεκτοι.και επειδη δεν είμαι ο μόνος τα ακούει αυτά κάποιος παραπέρα μήπως αλλάξει κάτι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μόνος μπορεί να μην είσαι, αλλά σίγουρα ανήκεις σε πολύ μικρό ποσοστό παικτών που θέλουν ή τους λείπει το split-screen. Προσωπικά, και ξέρω πολύ κόσμο που παίζει παιχνίδια, δε γνωρίζω κανέναν. 

 

Για την ιστορία, μάλιστα, το Resi 5 το είχα παίξει με ένα φίλο μου φέρνοντας ο ένας την κονσόλα του στο σπίτι του άλλου, και παίζοντας σε διαφορετικές οθόνες στο ίδιο δωμάτιο, επειδή και ήταν κουραστικό στο μάτι το split-screen και έχανες και πολύ από την οπτική απόλαυση του παιχνιδιού. Ειδικά, δε, σε FPS, για μένα δεν παλεύεται το split-screen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό θα το κρίνω εγώ όμως σαν καταναλωτής αν θέλω frames η να στραβωνομαι που μια χαρά βλέπω στα 2 στην 50 ιντσών τηλεόραση και όχι η κάθε εταιρια.θα μπορούσε να έχει και campaign single kai Co up campaign και να επιλέξω

 

Ναι καλα και τα Lego για το ανηψακι μου.εγω θελω πιστολιδια σε συνεργασία η ακόμα και racing.ακονα και το project cars παιχνιδι αγώνων ειναι single.απαραδεκτοι.και επειδη δεν είμαι ο μόνος τα ακούει αυτά κάποιος παραπέρα μήπως αλλάξει κάτι;

Οχι αυτο δεν θα το κρινεις εσυ επειδη απλα ετσι σου εκατσε αλλα η εταιρια ρωτοντας το κοινο αν οντως το θελει ή οχι. Αν λοιπον οι περισσοτεροι δεν το θελουν για τους δικους τους λογους,οπως ειπε σωστα ο Vole παραπανω πχ ε τοτε καλυτερα που δεν εχει κιολας.

 

Ειχα παιξει παλια Halo 1 και 2(και Timesplitters) τετραπλο Splitscreen. Το αποτελεσμα ηταν Frame drops και να βλεπει ο ενας απο την οθονη του αλλου που ειναι. Χωρια που οπως ηταν χωρισμενη η οθονη δεν βολευε κιολας.

Σε παιχνιδια ομως οπως πχ Diablo 3 ή το παραπανω Tomb raider ειναι οτι το καλυτερο. Για Splittscreen πολυ καλυτερες ηταν ανεκαθεν και οι κονσολες της Nintendo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Οχι αυτο δεν θα το κρινεις εσυ επειδη απλα ετσι σου εκατσε αλλα η εταιρια ρωτοντας το κοινο αν οντως το θελει ή οχι. Αν λοιπον οι περισσοτεροι δεν το θελουν για τους δικους τους λογους,οπως ειπε σωστα ο Vole παραπανω πχ ε τοτε καλυτερα που δεν εχει κιολας.

Δε μου εκατσε καθόλου φίλε μου.πληρωνω και απαιτω.οπως είπα πιο πάνω,οπως όλα τα προηγούμενα χρόνια ετσι και τώρα δε τους ήταν δύσκολο να τα φτιάξουν και split screen και single ώστε να καλύπτουν και έμενα και εσένα επιλέγοντας εσυ και εγώ το mode που γουστάρουμε.τωρα καλύπτει μόνο τις δικές σου προσδοκίες.και όσο για το τι ρωτήθηκε απτις εταιρίες προς τους πελάτες που ψήφισαν μόνο single θα μπορούσες να μου δείξεις κάποιο γκάλοπ δημοσκοπικο για το θέμα;και επίσης μια ακόμα ερωτηση.στα online multiplayer παιχνιδια πχ call of duty γιατί εχει split screen? Μηπως γιατι επρεπε να προωθήσουν το επιπληρωμης online? Εκεί δεν χαλάνε τα frames? Τι κρίμα που δεν βλέπω τον εαυτό μου πρωταγωνιστή μέσα στο παιχνίδι. .

 

Ειχα παιξει παλια Halo 1 και 2(και Timesplitters) τετραπλο Splitscreen. Το αποτελεσμα ηταν Frame drops και να βλεπει ο ενας απο την οθονη του αλλου που ειναι. Χωρια που οπως ηταν χωρισμενη η οθονη δεν βολευε κιολας.

Σε παιχνιδια ομως οπως πχ Diablo 3 ή το παραπανω Tomb raider ειναι οτι το καλυτερο. Για Splittscreen πολυ καλυτερες ηταν ανεκαθεν και οι κονσολες της Nintendo.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαινουμε ομως οτι σε καποια παιχνιδια δεν γινεται αντικειμενικα να τα κανουν split screen ε?

Φυσικα! Δεν ζητάω κάτι παράτυπο,οτι έκαναν και από το ps3 και πίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα! Δεν ζητάω κάτι παράτυπο,οτι έκαναν και από το ps3 και πίσω

 

Έχεις παίξει Uncharted 3 σε splitscreen;

 

Αν σε ενδιαφέρει να έχει splitscreen και το Uncharted 4, θα σου πρότεινα να πας στα forums της ND και να το ζητήσεις... διαβάζουν οι developers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις παίξει Uncharted 3 σε splitscreen;

 

Αν σε ενδιαφέρει να έχει splitscreen και το Uncharted 4, θα σου πρότεινα να πας στα forums της ND και να το ζητήσεις... διαβάζουν οι developers.

Αν μπορούσες να με παραπεμψεις με ένα σύνδεσμο. ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορούσες να με παραπεμψεις με ένα σύνδεσμο. ..

 

Εδώ είσαι φίλε μου:

 

http://community.us.playstation.com/t5/UNCHARTED-4-A-Thief-s-End/bd-p/96478

 

Γράψε την πρότασή σου (στα αγγλικά εννοείται) ευγενικά εξηγώντας τι θες και γιατί το θες και προσπάθησε να αγνοήσεις τα trolls (παντού υπάρχουν αυτά). :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...