Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδι για 2 ή περισσότερα άτομα στο PS4 [couch co-op, vs, split-screen]


goergios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ είσαι φίλε μου:

http://community.us.playstation.com/t5/UNCHARTED-4-A-Thief-s-End/bd-p/96478

Γράψε την πρότασή σου (στα αγγλικά εννοείται) ευγενικά εξηγώντας τι θες και γιατί το θες και προσπάθησε να αγνοήσεις τα trolls (παντού υπάρχουν αυτά). :)

Να 'σαι καλά, ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Local Multiplayer με δικά μου άτομα?

 

Δυστυχως στα σημερινα games το split screen/local multiplayer δεν σχεδον αφαντο.

 

Για Fighting ειναι αναμεσα σε:

1)Injustice 2

2)Street Fighter 5

3)Mortal Kombat X

4)UFC 2

5)Tekken 7(οταν βγει)

 

Για Racing ειναι αναμεσα σε:

Υπαρχει κανενα triple AAA ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Street Fighter ειναι το πιο ισορροπημενο beat em up (αν ρωτας πιο απο ολα να προτιμησεις).

απο Racing δεν νομιζω να υπαρχει απολυτως τιποτα εκτος και αν σε ενδιαφερουν και psn exclusive παιχνιδια που δεν ειναι ακριβως AAA όπως αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δεν έχει βγει τον τελευταίο καιρό κανένα άλλο παιχνιδάκι για διπλό από την ίδια κονσόλα? Κατά προτίμηση κανά platform, να παίξουμε με το κορίτσι...Με bubble bobble τη βγάζουμε μετά το rayman :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει βγει τον τελευταίο καιρό κανένα άλλο παιχνιδάκι για διπλό από την ίδια κονσόλα? Κατά προτίμηση κανά platform, να παίξουμε με το κορίτσι...Με bubble bobble τη βγάζουμε μετά το rayman :P

τα παρακατω ειναι εξαιρετικες επιλογες κατ'εμε

 

Valliant hearts: The great war

 

Guns gore & cannoli

 

Fat princess adventures

 

Helldivers

 

Overcooked

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις, το valiant hearts το είχα παίξει λίγο, αλλά ήταν πολύ αργό για τα γούστα μου, το helldivers το παίξαμε και δεν της άρεσε.. Από τα υπόλοιπα, μόνο το guns glore ίσως να δοκιμάσουμε, τα άλλα δε μου γεμίζουν το μάτι..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν έχω PS4 , στο PS3 είχαμε λιώσει το little big planet με την γυναίκα μου , να φανταστώ το έχετε δεί έτσι? Γιατί είναι και απο τα ποιο γνωστά όσον αφορά πλατφόρμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις, το valiant hearts το είχα παίξει λίγο, αλλά ήταν πολύ αργό για τα γούστα μου, το helldivers το παίξαμε και δεν της άρεσε.. Από τα υπόλοιπα, μόνο το guns glore ίσως να δοκιμάσουμε, τα άλλα δε μου γεμίζουν το μάτι..!

επειδη το εχω ψαξει και γω αρκετα με τη συζυγο, δε πιστευω οτι θα βρεις κατι πιο ποιοτικο σε platform couch co-op..

ριξε ομως μια ματια στο www.co-optimus.com που εχει τα παντα, ισως να μου εχει ξεφυγει κατι..

 

edit και το little big planet που αναφερθηκε πιο πανω δεν ειναι ασχημο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικά που παίζω μαζί με την γυναίκα μου (split screen/local coop) και σου προτείνω είναι:

1) Trine 1, 2, 3

2) Just Dance 2014,2015,2016, 2017

3) Beyond two souls

4) Heavy rain

5) Never alone

6) Knack

7) Surgeon simulator

8) Plants Vs Zombies Garden Warfare

9) Resident Evil Revelations 2

10) Metal slug 3

11) Gun gore and Cannoli

12) Mortal Kombat X

13) Call of duty advance warfare

14  Magicka 2

 

Και από παιχνίδια που δεν είναι (split screen/local coop)

1) King's Quest

2) Όλα της Telltale

3) Until Dawn 

4) Journey

 

Όποιος έχει να προτείνει κανένα άλλο καλό παιχνίδι ας το προτείνει να το τσεκάρουμε.  :-D

 

Δείτε εδώ την λίστα για όλα τα co-op του PS4 http://www.co-optimus.com/system/22/playstation-4.html

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

 τελειο παιχνιδι για 1- 2 ατομα στο ps4. το ειχαμε λιωσει τοτε στα ηλεκτρονικα και επεφταν αμετρητα 20αρικα!!σημερα ετυχε και το ειδα και αυριο παει σιγουρα για αγορα.ανεκτιμητο και πολυ fun

 

https://www.youtube.com/watch?v=bjCYTn_Ruf8

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Χριστός Ανέστη παιδιά, είμαι νέος στο αντικείμενο PS γενικώς και δεν έχω ιδέα τι παίζει.... 

Πήρα για τα μικρά παιδιά μου (7, 9, 10) ένα PS4 Slim 1TB και θέλω να μου προτείνετε μερικά απλά παιχνίδια που να παίζουν και τα 2 χειριστήρια μαζί που έχω. 

ΥΓ: Εγώ είμαι της παλιάς γενιάς, Tetris, Pacman κλπ. Χαχαχαχα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...