Προς το περιεχόμενο

[Ακουστικά] Original XIAOMI In-ear Earphone (Piston Headphone Paperback Edition) - από 13$ στα 8$ ή 10$ 20/11@pandawill[ΤΕΛΟΣ] /ΝΕΑ ΤΙΜΗ 6,35 post#13


evankouros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 159
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

υπαρχουν 2 εκδοσεις στα μεταλλικα,δεν θυμαμαι ακριβως ποιες,ν2 και ν2.1 και εχουν καποιες διαφορες

 

Συμφωνώ, αλλά εδώ μιλάμε για τα πλαστικά "Basics".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι διαφορα εχουν τα basic απο τα μεταλλικα παιδια?ειναι παντα αυθεντικα xiaomi?


Εχω παει τουλαχιστον 10 φορες την τελευταια εβδομαδα στη σελιδα των χρωματιστων ΧΙΑΟΜΙ και τελικα δεν πατησα το κουμπι για την αγορα τους. Ο λογος; Το "κανονικο" καλωδιο, που σιγουρα θα μπερδευτεται οταν μπαινει σε τσεπες μπουφαν ή το μαζευει κανεις βιαστικα. Το μεγαλο προσον των ΜΗ1 ειναι αυτο.

 

Τα πεντε ευρω σε συγκριση με εναν καφε δεν ειναι τπτ, αλλα τα πεντε ευρω σε συγκριση με ενα... πενταευρο σιγουρα σημαινουν κατι, οποτε ρωταω (αν ξερει κανεις): υπαρχει σοβαρος λογος (ηχος-ποιοτητα-ο,τιδηποτε) να αγορασει κανεις αυτα αντι των ΜΗ1; Α, και δεν εχω θεμα με το κουμπι των ΜΗ1, δουλευει κανονικα στο δικο μου κινητο.

 

Προσπαθω να αποφευγω τον υπερκαταναλωτισμο, ακομα και αυτες τις μερες που εχουν φτιαχτει ΑΚΡΙΒΩΣ γι' αυτον τον λογο. Καλημερα σε ολους.

 

ειναι πιο δυσκολο να τυλιχτου,αλλα ο θορυβος τους ειναι πολυ μεγαλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι διαφορα εχουν τα basic απο τα μεταλλικα παιδια?ειναι παντα αυθεντικα xiaomi?

 

Η Xiaomi σίγουρα τα κατασκευάζει, άρα σίγουρα υπάρχουν αυθεντικά (xiaomi pistons ακουστικά από επίσημο site). Για το αν είναι αυθεντικά αυτά που πουλάνε διάφοροι προφανώς δεν μπορούμε να το ξέρουμε, αλλά προφανώς δεν είναι. Αυτά του tinydeal & άλλων "επώνυμων" μαγαζιών φαίνονται αυθεντικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Xiaomi σίγουρα τα κατασκευάζει, άρα σίγουρα υπάρχουν αυθεντικά (xiaomi pistons ακουστικά από επίσημο site). Για το αν είναι αυθεντικά αυτά που πουλάνε διάφοροι προφανώς δεν μπορούμε να το ξέρουμε, αλλά προφανώς δεν είναι. Αυτά του tinydeal & άλλων "επώνυμων" μαγαζιών φαίνονται αυθεντικά.

ετσι μου φαινεται και μενα ειναι αξιοπιστα μαγαζια ειδικα το tinydeal.τα πηρα και γω αν και εχω κατι καλα ακουστικα(οχι handsfree) της panasonic,επισης με 5 ευρω(απο αμερικη τα εφερα ομως,εδω μαλλον εχουν παραπανω) και ειμαι ικανοποιημενος.ελπιζω ομως αυτα να παιξουν στα κινητα μου σαν handsfree

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έριξα και εγώ μια παραγγελία σε ροζ! (για τη γυναίκα) στο tinydeal. 

Πρόσφατη αγορά απο εκεί ενα xiaomi miband, εμεινα πολυ ικανοποιημένος απο το κατάστημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι διαφορα εχουν τα basic απο τα μεταλλικα παιδια?ειναι παντα αυθεντικα xiaomi?

 

ειναι πιο δυσκολο να τυλιχτου,αλλα ο θορυβος τους ειναι πολυ μεγαλος

 

= ???

 

Δεν το επιασα, σορι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως τα πλήρωσα στο tinydeal εδώ & 3-4 μέρες, κι ακόμη δεν τα έχουν στείλει (η παραγγελία φαίνεται ακόμη σε "Order Status: Processing").


= ???

 

Δεν το επιασα, σορι.

 

Μάλλον η απάντηση αφορά τα sony mh1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

= ???

 

Δεν το επιασα, σορι.

 

αυτα που ειναι πλατια,τριβονται ευκολα και μεταφερουν τους ηχους μεσα στα ακουστικα και καταντα ενοχλητικο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επεσε παραγγελια και απο εμενα για τα μαυρα...  :P

Καλη πρωτοχρονια θα τα παρουμε, αλλα δεν πειραζει.

 

 

 

Τελικα μου εκοψαν και εμενα αλλα 0,70$, επειδη τους ειχα πει για ενα παλαιοτερο price-match. Τωρα τους ειπα και για το tinydeal, αλλα δεν τους βλεπω προθυμους να κοψουν και αλλο το ποσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το tiny παντως σε μερικους παρεδωσε σε καλους χρονους περιπου 20 μερες ενω σε αλλα παιδια παλι παρακαλωντας για να παρουν tracking, βεβαια δεν ξερω ισως παιζει ρολο και το nlpost για τις "γρηγορες" παραλαβες.

αλλα πρωτοχρονια το θεωρω σουπερ αισιοδοξια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλύτερα πλαστικα ή μεταλλικά; Τον ίδιο ήχο δεν έχουν και τα δυο;

 

Κάτι ψιλοδιαφορές πρέπει να τις έχουν, αλλά σε ξένα site που διάβασα reviews (τα παρέθεσα σε προηγούμενα post) απ' όσους τα σύγκριναν, έγραψαν ότι δεν καταλαβαίνουν ουσιαστικές διαφορές στον ήχο. Τα μεταλλικά όμως είναι πιο εφετζίδικα γιατί φαίνονται (& πρέπει να είναι) ποιοτικότερα κατασκευαστικά. Όποιον όμως δεν τον ενδιαφέρει τόσο το εφέ όσο η ουσία & δεν έχει υπερευαίσθητα αυτιά, μια χαρά πιστεύω ότι θα βολευτεί με τα σημαντικά οικονομικότερα basics (των ~5€) αντί των μεταλλικών (των ~13€).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...