Προς το περιεχόμενο

[Laptop] Lenovo Z50-70 15,6" FullHD - i3 - GT840M - 376.13€ (νεα τιμη 355,46€!) - Amazon.de [ΤΕΛΟΣ]


giorginho

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

Λίγο άσχετο με το laptop του topic , αλλά πάντα σχετικό με amazon.de / lenovo.

 

Αυτό πως μας φαίνεται; Για καθημερινή χρήση , όχι παιχνίδια και βαριές εφαρμογές. Έίχα IBM thinkpad και μετά ideapad με εξαιρετικές εντυπώσεις οπότε είμαι μεγάλος fan της τεχνολογίας τους.. 

 

http://www.amazon.de/Lenovo-Notebook-Pentium-Graphics-Touchscreen/dp/B00I9PW0PQ/ref=sr_1_8?s=computers&ie=UTF8&qid=1417668690&sr=1-8

 

 

 

Επεξ/σία από matrixxx
spoilers
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 309
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

Λίγο άσχετο με το laptop του topic , αλλά πάντα σχετικό με amazon.de / lenovo.

 

Αυτό πως μας φαίνεται; Για καθημερινή χρήση , όχι παιχνίδια και βαριές εφαρμογές. Έίχα IBM thinkpad και μετά ideapad με εξαιρετικές εντυπώσεις οπότε είμαι μεγάλος fan της τεχνολογίας τους.. 

 

http://www.amazon.de/Lenovo-Notebook-Pentium-Graphics-Touchscreen/dp/B00I9PW0PQ/ref=sr_1_8?s=computers&ie=UTF8&qid=1417668690&sr=1-8

Πολυ ακριβο για πριν απο 2 χρονια επεξεργαστη.

 

 

Επεξ/σία από matrixxx
spoilers
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βάλατε σε μεγάλες σκέψεις και πειρασμό και σκέφτομαι να το παραγγείλω και εγώ, και θέλω από όσους το έχουν ή γνωρίζουν κάποιες διευκρινίσεις αν είναι εύκολο :)

 

Ευχαριστώ προκαταβολικα ;)

 

 

Δεν θα αποκαλουσα το photoshop "καθημερινη εργασια", απο εκει και περα

οτιδηποτε αξιοποιει την καρτα γραφικων δε θα εχει κανενα προβλημα.

Οχι δεν

υπαρχει κανενα "καλυτερο", μονο απο επεξεργαστικης ισχυς ενα που εχει 349€ με

τον i5 και ειχε μπει στα 299€ τις προαλλες... αλλά χωρις την εξτρα καρτα

γραφικων δε θα σου κανει στα υπολοιπα. Με την (ιδια) καρτα γραφικων ειχε μπει

στα 449 το συγκεκριμενο, αλλά για +150 ευρω δε θα ελεγα οτι ηταν και τοσο καλη

προσφορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 


Πιστέυετε ότι αξίζει καλύτερα κάποιο από αυτά??

 

Πως είναι στο πρώτο ο amd επεξεργαστής και η amd κάρτα γραφικών σε σχέση με αυτό του θέματος?
Η 8750M στο τρίτο είναι καλύτερη από την 840M? 
 
Αυτά που αναφέρω φαντάζομαι ότι είναι καλύτερα αλλά δεν έχουν FHD οθόνη, είναι τόσο σημαντική η διαφορά σε σχέση με την HD? Πιστεύετε ότι αξίζει να προτιμήσω την FHD οθόνη και να θυσιάσω επεξεργαστή ή όχι?

 

Επεξ/σία από matrixxx
spoilers
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή είναι πολλές σελίδα; να τι; διαβάσω όλες, εν ολίγοις για χρήση ίντερνετ προβολή bluray ταινιών είναι εντάξει το λαπτοπ;

Επίσης τελική τιμή μαζί με μεταφορικά για Αθήνα πόσα είναι;

Τέλος το πληκτρολόγιο αλλάζει σε qwerty?

 

Thanks a lot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή είναι πολλές σελίδα; να τι; διαβάσω όλες, εν ολίγοις για χρήση ίντερνετ προβολή bluray ταινιών είναι εντάξει το λαπτοπ;

Επίσης τελική τιμή μαζί με μεταφορικά για Αθήνα πόσα είναι;

Τέλος το πληκτρολόγιο αλλάζει σε qwerty?

 

Thanks a lot

ολα τα πληκτρολογια αλλάζουν, αλλά πάντα θα γραφει αλλα ντ αλλα στα πλήκτρα επάνω. μετά μπορείς να βάλεις αυτοκολλητάκια αλλά μπορεί γενικά να μη σε ενδιαφέρει η διαδικασία. οτι σου αρέσει. εγω αναγκαστικα να αλλάγω πληκτρολογιο στο λαπι γατι δεν επαιζε. ομως ήταν 40 ευρω για λαπι των 1000. αν παρεις πχ μονο το πληκτρολογιο, ειναι fail. Απλά να ξερεις οτι το πληκτρα βγαινον και κουμπωνουν αλλού, και στα γραμματα εχει νοημα. Τα συμβολα ειναι ομως αλλου για αλλου σε καθε τυπο πληκτρολογιου (εσυ πατας κανονικα τη θεση που ξερεις αλλά αυτο γραφει αλλα πανω, και πρεπει να τα θυμασαι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγως πότε θα σου το στείλουν. Αν το στείλουν άμεσα μετά την αγορά (που δεν το βλέπω) θα το έχεις σε 5 εργάσιμες το πολύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβασε λίγο ολα μπροστά σου ειναι και θέλεις να στα μασήσουν.

Όταν κάνεις και συ τρεια παιδιά έλα να μου πεις αν θα μπορέσεις να διαβάσεις 13 σελίδες σε λιγότερο από κάνα μήνα.

Αν δε θες να βοηθήσεις μην απαντάς αντε να φτιάξεις κάνα σάντουιτς.

ολα τα πληκτρολογια αλλάζουν, αλλά πάντα θα γραφει αλλα ντ αλλα στα πλήκτρα επάνω. μετά μπορείς να βάλεις αυτοκολλητάκια αλλά μπορεί γενικά να μη σε ενδιαφέρει η διαδικασία. οτι σου αρέσει. εγω αναγκαστικα να αλλάγω πληκτρολογιο στο λαπι γατι δεν επαιζε. ομως ήταν 40 ευρω για λαπι των 1000. αν παρεις πχ μονο το πληκτρολογιο, ειναι fail. Απλά να ξερεις οτι το πληκτρα βγαινον και κουμπωνουν αλλού, και στα γραμματα εχει νοημα. Τα συμβολα ειναι ομως αλλου για αλλου σε καθε τυπο πληκτρολογιου (εσυ πατας κανονικα τη θεση που ξερεις αλλά αυτο γραφει αλλα πανω, και πρεπει να τα θυμασαι)

Ευχαριστώ φίλε. Για προβολή bluray ταινιών είναι εντάξει;

Και γενικά στα λεφτά του βρίσκω κάτι καλύτερο η το ιδιο Ελλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε πολυ καλα κανεις και κοιτας την οικογενεια πρωτα, αλλά στην τελικη θα ειχες γλιτωσει ακομα περισσοτερο χρονο (δικο σου και δικο μας) αν διαβαζες οχι 13 σελιδες, αλλα απλά τον τιτλο ("τελικη τιμη με μεταφορικα"), το 1ο ποστ ("βρισκω στα λεφτα του καλυτερο?") και κατ'επεκταση την 1η μονο σελιδα (πληκτρολογιο κλπ), οπου βρισκουν οπως ειδες / θα δεις απαντηση (ειτε αμεση, ειτε εμμεση πλην σαφη) ολες οι ερωτησεις που εκανες εκτος ισως απο αυτη περι bluray που εξαρταται απο το τι ακριβως εννοεις, γιατι αν εννοεις δισκακια bluray που αγοραζεις/νοικιαζεις τοτε οχι, δε διαθετει τετοια συσκευη και θα πρεπει να αγορασεις εξτρα. Για ΟΛΑ τα υπολοιπα multimedia (δηλαδη αρχεια αναπαραγωγης και οχι δισκακια σε φυσικη μορφη) ειναι εως και ...υπερβολικα καλο.

 

Για μενα δε δικαιολογεις την προσβλητικη απαντηση που εδωσες στο παραπανω μελος μην εχοντας κοιταξει καν τον τιτλο (ξερω, θα μου πεις τον κοιταξες --πώς αλλιως ηξερες πού ποσταρες τις ερωτησεις σου αλλωστε?-- αλλά "δεν ηξερες", ναι ομως οι κανονες του φορουμ ειναι σαφεις, δε θα μπορουσα να εχω βαλει παραπλανητικη/λαθος τελικη τιμη, που και να ηταν αλλος και να το ειχε κανει, ε, 3 βδομαδες μετα που το κοιτας θα το ειχε -προ πολλου- αλλαξει ο συντονιστης!).

Αμα τωρα ρωταγες απλα, λογω καθαρης -και καλοδεχουμενης φυσικα- αγνοιας, την μοναδικη ερωτηση που δεν ειχε αμεσα μπροστα στα ματια σου απαντηση και σου απανταγε παλι ετσι ο παραπανω θα ειχες απολυτο δικιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κάνεις και συ τρεια παιδιά έλα να μου πεις αν θα μπορέσεις να διαβάσεις 13 σελίδες σε λιγότερο από κάνα μήνα.

Αν δε θες να βοηθήσεις μην απαντάς αντε να φτιάξεις κάνα σάντουιτς.

 

Ευχαριστώ φίλε. Για προβολή bluray ταινιών είναι εντάξει;

Και γενικά στα λεφτά του βρίσκω κάτι καλύτερο η το ιδιο Ελλάδα;

 

 

λυπάμαι που το πήρες προσωπικά. 

Ωστόσο είσαι αρκετά παλιό μέλος για να μην έχεις διαβάσει τους όρους χρήσης του φόρουμ.

 

Η μισή απάντηση στο ερώτημα σου βρίσκεται στον τίτλο του πόστ και η άλλη μισή λίγα ποστ πιο πάνω απο το ερώτημα σου.

Είναι σαν να μας λές κατάμουτρα βαριέμαι να διάβάσω το τίτλο (που είναι μια γραμμή) γράψτε μου ξανά τα ίδια. 

 

Η απορία μου είναι πως κατάφερες να μπείς στο σωστό τόπικ να θέσεις ερώτημα ,αφου ουτε τον τίτλο διαβασες ως φαίνεται αλλά ουτε μερικά πόστ πιο πάνω απο το δικό σου.

Να φανταστώ μια ανώτερη δύναμη σε οδήγησε σε εμάς.

 

Στο μέλλον θα σου συνιστούσα να διαβάζεις λίγο πιο προσεκτικά και να είναι πιο ουσιαστικές και εποικοδομητικές οι ερωτησεις σου.

Μόνο έτσι θα μπορείς να λάβεις σωστές απαντήσεις και να έχεις την καλύτερη δυνατή βοήθεια.

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ο σκληρός είναι εύκολα προσβάσιμος για αλλαγή (για ram δε ρωτάω, φαντάζομαι πως εννοείται)? 

 

Καθυστερημενα, αλλα μιας κ το ανοιξα σήμερα, 3 βίδες ειναι το καπακι πισω κ αλλάζεις σκληρό κ ραμ (δε θελει ουτε 5 λεπτα)

 

μετα απο εκει ακομα κ το πληκτρολόγιο ειναι αλλες 3 βίδες (με μια επιφύλαξή η μια να ειναι κατω απο το ανεμιστήρα) οποτε σε αλλα 10 λεπτα εχεις βαλει qwerty

 

 

http://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/lenovo_g_z_50_series_hmm.pdf

 

απο σελ,44 πως αλλαζεις πληκτρολογιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...