Προς το περιεχόμενο

Φυσιολογικη Θερμοκρασια FX 8320


ina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα το δεις εσύ,όσο σου πετάει errors το prime ανεβάζεις μια σκάλα πάνω την τάση και δοκιμάζεις πάλι.Ο κάθε cpu είναι διαφορετικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις πιθανότατα πέσει σε καλό κομμάτι, το VID σου είναι μόλις 1.2875 V (δηλαδή η τάση που απαιτεί ο επεξεργαστής από τη motherboard σε stock λειτουργία), ενδεικτικά και μόνο, στον δικό μου είναι 1.4 V.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον εδω θα μεινω μου φαινεται ενταξει κ σταθερο.... http://prntscr.com/58sv3y...

 

Έχεις πιθανότατα πέσει σε καλό κομμάτι, το VID σου είναι μόλις 1.2875 V (δηλαδή η τάση που απαιτεί ο επεξεργαστής από τη motherboard σε stock λειτουργία), ενδεικτικά και μόνο, στον δικό μου είναι 1.4 V.

Η πρωτη Cpu που ειχα παρει ηταν με προβλημα blue screen οποτε ηθελε... μετα την αλλαξα κ με αυτην βρεικα την ησυχια μου..

 

Πως σας φαινεται τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν περάσει smallfft's και blend το σύστημα για τουλάχιστον 3-5 ώρες δεν μπορείς να είσαι 100% σίγουρος για σταθερότητα.

 

Αν και με τη συγκεκριμένη μητρική θαύματα μην περιμένεις,ούτε ψύκτρες στα VRM's έχει και σχετικά φτηνό κύκλωμα τροφοδοσίας επεξεργαστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι πολύ καλά, αν και φαίνεται ότι έχεις αρκετό περιθώριο ακόμα, δε ξέρω αν θα το πήγαινα παραπάνω στη μητρική σου. Νομίζω δεν έχει κάποια ψύκτρα στα VRMs και απ' ό,τι βλέπω η AsRock δεν έχει επίσημα στα supported CPUs τους FX με 125W TDP.

 

[edit: Μαζί τα γράφαμε :)]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω κλειστο το turbo και επισης δεν νομιζω να το παω παραπανω θα το αφησω τοσο

Και αυτό τον χειμώνα όχι το καλοκαίρι με την μητρική που έχεις, είναι επικίνδυνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...