Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με τα τακούνια στις γυναίκες..


redhotstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο αντρας μου απαγορευει να φοραω τακουνια γιατι θελει να περπαταμε πολυ και γρηγορα οπου και να παμε. καθε φορα που αγοραζω τακουνια στραβωνει. :-D

 

 

κατα τ αλλα διαβασα πολλες σωστες παρατηρησεις εδω.

 

περιληπτικα εχουμε και λεμε. τα τακουνια ανορθωνουν γαμπα και κωλο και πετανε και το στηθος προς τα εξω (για την ισορροπια), δειχνουν το ποδι μακρυτερο,την γυναικα ψηλοτερη και αρα πιο αδυνατη. υπαρχει φυσικα και η σεξουαλικη πλευρα και οτι θεωρειται καλο/κομψο ντυσιμο. αν δεν θες να γκομενισεις ή δεν χρειαζεται να δειχνεις κυριλε δεν φορας τακουνια. επισης το υψος του τακουνιου περναει διαφορα μηνυματα. υπαρχει το τακουνακι γοβιτσα που ειναι επαγγελματικο, το τακουνι κυριλε κομψο και υπαρχει και το τακουνι που φωναζει θελω να γαμηθω. πρεπει να μαθετε να τα ξεχωριζετε.

 

Give examples inside espionage lady! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν φοραω τακουνια και δεν με ενδιαφερει κιολας, θα μεινω αναπηρη θα πεθανω

Γιατροί λένε πως που και που πρέπει να φοράμε τακούνια, δεν κάνει να μένουμε με φλατ συνέχεια, να συνηθίζει δηλαδή το πόδι. Εγώ έχω θέμα και απέχω, αν γουστάρω τα βάζω σπίτι μου και σουλατσάρω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

a82dc6d0afc5fd2b_blockheels.jpg

 

 

Γιατροί λένε πως που και που πρέπει να φοράμε τακούνια, δεν κάνει να μένουμε με φλατ συνέχεια, να συνηθίζει δηλαδή το πόδι.

 

Aν ισχυει αυτο τοτε πρεπει να φορανε και οι αντρες. Να βοηθαγαν στην γεννα πχ να πω, αλλα στο ποδι, γιατι οχι και οι αντρες;; Μη με φατε μερικοι, τροπος του λεγειν μιλαω, και για να χαντακωσω αυτο το επιχειρημα :P

186643177_c375dc3a89.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπάμαι τους αποκάτω.

Όλος ο όροφος κάτω είναι ιατρεία, οπότε από τις 8-9 το βράδυ κάνω ότι θέλω xD

 

a82dc6d0afc5fd2b_blockheels.jpg

 

 

 

 

Aν ισχυει αυτο τοτε πρεπει να φορανε και οι αντρες. Να βοηθαγαν στην γεννα πχ να πω, αλλα στο ποδι, γιατι οχι και οι αντρες;; Μη με φατε μερικοι, τροπος του λεγειν μιλαω, και για να χαντακωσω αυτο το επιχειρημα :P

186643177_c375dc3a89.jpg

Ε, για τους άντρες μπορεί να μην ισχύουν 100%, αλλά υπάρχουν τα σταράκια, τα αθλητικά κτλ. Το θέμα είναι να μην φοράς αποκλειστικά ένα είδος παπουτσιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοράει ποτέ καμία διάφανο χοντρό τακούνι όταν βγαίνει έξω; Ε δεν νομίζω να τα φοράνε εκτός από το στριπτιζίδικο. Και πάλι καλά δηλαδή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύαμπιμπι

 

αυτήνα πώς θα την χαρακτήριζες ;

 

Πληζ , να είσαι ειλικρινής !!

0394-copy.jpg

 

θα μπορουσε να ειναι μοδατο απλα αναλογα το υπολοιπο ντυσιμο και την περισταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοράει ποτέ καμία διάφανο χοντρό τακούνι όταν βγαίνει έξω; Ε δεν νομίζω να τα φοράνε εκτός από το στριπτιζίδικο. Και πάλι καλά δηλαδή

 

Πήγαινε Μαρκίζ και Bedroom και θα δείς ότι τραβάει η ψυχούλα σου . 

(σημείωμα του συντακτη : 1 φορά στο καθένα έχω πάει . Δεν πρόκειται ξανά . )

θα μπορουσε να ειναι μοδατο απλα αναλογα το υπολοιπο ντυσιμο και την περισταση

 

Για την συγκεκριμένη που τα φοράει , 9 στις 10 φορές που θα βγει , το ντύσιμό της αποτελείται από δερμάτινο "κολλάν" - κολλητή μπλούζα σαν κορσέ που καλύπτει το 1,5/4 του βυζγιού .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν τα κοριτσια αρχιζουν να φορανε τακουνια σε καποιες εξοδους τους (συνηθως τελη γυμνασιου και αρχες λυκειου) τι ειδους τακουνια επιλεγουν με βαση τα παραπανω;

Κυριλε θα μου πειτε καθως ουτε ποut ειναι, ουτε εχουν επαγγελματικα meetings.

Οταν ομως βλεπεις να φορανε τακουνια με τζιν παντελονια, θεωρειται παλι κυριλε αυτο το ντυσιμο;..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...