Προς το περιεχόμενο

Το νέο όχημα της BMW δεν είναι αυτοκίνητο... αλλά σκούτερ


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γατάκια Γερμαναράδες οι Japanese έχουν δώσει τη λύση για τέτοιου είδους μετακινήσεις εδώ και πολλά χρόνια...μα καλά πως πηγαίνατε στο Λύκειο εσείς από το σπίτι σας;;;honda%20Z-50%20-1963.JPG_b2.jpg

 

Ισως να κανει για Γιαπωνεζους... Ο Γερμανος ομως αν ανεβει σε αυτο θα βρισκουν τα γονατα του στο τιμονι.

Επισης το εργαλειο αυτο (Z50) ειναι μικρο χωρις λογο, καθως δεν ειναι "φορητο". Oυτε και εχει κανενα πλεονεκτημα σε σχεση με ενα μεγαλυτερο scooter, ενω εχει πολλα μειονεκτηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω κι εγώ λέγοντας πως με αυτό στην Ελλάδα, στην Ινδία, στην Αίγυπτο, στο Πακιστάν και σε πολλές ακόμα χώρες, σε τρώνε λάχανο σε χρόνο dt αν το οδηγείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα πως μιλάω για το σύνολο των εξόδων , απλά ξέχασα να αναφέρω και αυτά μέσα.

 

Αν τα βάλετε κάτω θα δείτε πως και το πιο οικονομικό αυτοκίνητο να έχετε βενζίνης με 265€ τέλος κυκλοφορίας και 270€ ασφάλεια το εξάμηνο + service, τόσο σας πηγαίνει  και παραπάνω.

 

Ε παρε diesel τοτε, εγω δινω 140 τελη, 150 ασφάλεια και service γυρω στα 100 καθε 10.000 και αυτο γιατι αλλαζω φιλτρο πετρελαιου καθε φορα. Οποτε 11,6 τελη, 25 ασφαλεια τον μηνα, 5 ευρω service (αν κανεις μονο 500χλμ τον μηνα) βαλε και λαστιχα 5 ευρω αν αλλαζεις καθε 40.000 και τελος γυρω στα 50 πετρελαιο για 500 χιλιομετρα. Οποτε ο μηνας ειναι ολα μεσα 96€ αντε 100€ και αν παρεις και καποιο χωρις τελη και με μικροτερη καταναλωση πεφτεις και στα 80€ ανετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Ελλάδα τελείως αχρηστο. Ούτε με ποδήλατο δεν μπορεις να κυκλοφορησεις.

 

Ο Έλληνας για να μη περπατήσει θα έβαζα μοτέρ και στα παπούτσια του...

Έχω δει άνθρωπο να καβαλάει μηχανή για να πάρει τσιγάρα από το δίπλα τετράγωνο...λες να μη καβάλαγε το σκούτερ; :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληρώνω 200-250€ βενζίνη το μήνα για να πάω στην δουλειά μου που είναι μόλις 9 χιλιόμετρα από το σπίτι ! 

 

Αυτό σημαίνει 2000+€ το χρόνο σε μεταφορές.

 

Αν κοστίζει κοντά στο 1000€ θα το αγοράσω ! :-D

Πάρε ένα ηλεκτροκίνητο ποδήλατο φίλε να κάνεις τι δουλειά σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληρώνω 200-250€ βενζίνη το μήνα για να πάω στην δουλειά μου που είναι μόλις 9 χιλιόμετρα από το σπίτι ! 

 

Αυτό σημαίνει 2000+€ το χρόνο σε μεταφορές.

 

Αν κοστίζει κοντά στο 1000€ θα το αγοράσω ! :-D

 To ενδεχόμενο του ποδήλατου το σκέφτηκες; υπάρχουν και ηλεκτροκινητα.

 

Το συγκεκριμένο πάντως 1000% δεν κάνει για ελλάδα.. ειναι τόσο χαμηλωμένο το σώμα που πατάς, που σε όλες τις λακουβες, θα βρίσκει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να εισαι τουλαχιστον χαζος να αγορασεις τετοιο οχημα.

βγαλανε ενα ηλεκτροκινητο πατινι το 2014, μιλαμε ή τεχνολογια κανει αλματα. μετα το ηλεκτρικο αυτοκινητο ανακλυφτηκε και το ηλεκτρικο πατινι. σε δεκα χρονια πιστευω να παρουσιαστουν ηληκτρικα ρολερς.

 

 

παντως αν δεν βγει απλικεσιον για iphone που να χειριζεται τα δεδομενα ειναι κυριολκτηκα αχρηστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μια χώρα 'Ουτοπία', είναι ότι πρέπει, για Ελλάδα, δεν θα το έλεγα κι τόσο, δηλαδή, σκέψου να είσαι εσύ μπροστά κι ο Κυρ Μπάμπης με το ταξί από πίσω να σου κορνάρει για να πάρει την ταρίφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληρώνω 200-250€ βενζίνη το μήνα για να πάω στην δουλειά μου που είναι μόλις 9 χιλιόμετρα από το σπίτι ! 

 

Αυτό σημαίνει 2000+€ το χρόνο σε μεταφορές.

 

Αν κοστίζει κοντά στο 1000€ θα το αγοράσω ! :-D

Μήπως να δοκίμαζες να πας με ποδήλατο; Σε θέματα ασφαλείας δε διαφέρουν με το εικονιζόμενο σκούτερ και θα κάνεις και λίγη άσκηση που σίγουρα όλοι χρειαζόμαστε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει στυλ αλλά...

Το βάρος του είναι 18 κιλά και μπορεί να "διπλωθεί" προκειμένου να χωρέσει για παράδειγμα στον αποθηκευτικό χώρο ενός BMW MINI 3 ή ακόμα και να το έχει μαζί του ο χρήστης σε λεωφορείο ή τρένο.

Ποιος θέλει να κουβαλάει 18 κιλά στο λεωφορείο/ τραίνο; Όλοι βοδιμπιλντεράδες θα γίνουμε.

Αν δεν πηγαίνεις στο π.χ. χωριό σου ποιος ο λόγος να το βάζεις στο αμάξι σου για να το μεταφέρεις κάπου; χάνει την χρήση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...