Προς το περιεχόμενο

HP 7 Plus tablet-vodafone/69 euros [ΤΕΛΟΣ]


insi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξαναλέω για όποιον ενδιαφέρεται για το HP υπάρχει ένα κρατημένο στην Ηλιούπολη (Κανάρια) στο ονομά μου που δεν θα το πάρω τελικά. Μολις με πήραν για υπενθύμιση. Οποιος το θέλει ας μου στείλει πμ να του δωσω στοιχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 148
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια εχω παραγγειλει ενα (lenovo a3500) στα 69€ στον κοτσοβολο ευκαρπιας θεσσαλονικης παραδοση απο καταστημα. διαθεσιμο σημερα (μετα τις 6) και αυριο ολη μερα. αν καποιος θελει και τον βολευει να δωσω στοιχεια παραλαβης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον θέλει το lenovo και δε πρόλαβε τη προσφορά κωτσόβολου-mediamarkt, πλέον η πιο φθηνή τιμή είναι από e-shop που είδα το έχει στα crazysundays 74,99 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω παραγγειλει ενα (lenovo a3500) στα 69€ στον κοτσοβολο ευκαρπιας θεσσαλονικης παραδοση απο καταστημα. διαθεσιμο σημερα (μετα τις 6) και αυριο ολη μερα. αν καποιος θελει και τον βολευει να δωσω στοιχεια παραλαβης.

Θα το ήθελα εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασε κανεις το HP; Ενας φίλος μου το πήρε και του τρεμοσβήνει η οθόνη απο την πρώτη μέρα. Το εχει πάθει κανεις αλλος; Τι πρόβλημα μπορεί να ειναι;

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω 3 εβδομαδες. κανενα προβλημα αξιζει τα λεφτα του. Ομορφη οθονη...γρηγορο...δεν κολαει και επωνυμο. Το wifi πιανει σε ολο το σπιτι. Μπαταρια καλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από θήκη τι κάνατε; βρήκατε κάπου αλλού εκτός από e-bay;

 

Εγω περιμενω την παρακατω που ειναι ακριβως για το συγκεκριμενο tablet.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/131246924026?_trksid=p2060778.m2749.l2649&var=430613546617&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως να συνδεθεί το android στο wifi δίκτυο όταν έχει κολλήσει στο "Obtaining IP Address"

 

Αφού έφαγα όλο το internet για να βρω λύση στο συγκεκριμένο πρόβλημα (*) βρήκα τη λύση στη σελίδα:

http://android-revolution-hd.blogspot.gr/2014/02/how-to-fix-wi-fi-htc-one.html

και την αντιγράφω εδώ για όποιον ενδιαφέρεται!

 

(στο παραπάνω λινκ έφτασα από αυτή τη σελίδα: http://forums.androidcentral.com/android-4-4-kitkat/389344-obtaining-ip-address-loop-stock-kitkat-4-4-2-a.html)

 

Πως να συνδεθεί το android στο wifi δίκτυο όταν έχει κολλήσει στο "Obtaining IP Address"

 

1. Ανοίγεις το Wifi (στο συγκεκριμένο μοντέλο το λέει "WLAN").

2. Πατάς στο συμβολάκι με τις 3 τελίτσες πάνω δεξιά και επιλέγεις "WLAN Direct" (ανάλογα με την έκδοση του Android ίσως το λέει "WiFi Direct").

3. Πάνω πάνω θα έχει το όνομα της συσκευής το οποίο στην περίπτωσή μου ήταν: "Android_96a4" και το άλλαξα σε "hp7plus" πατώντας στο "Rename Device". Το όνομα "hp7plus" το διάλεξα στην τύχη οπότε υποθέτω ότι θα δουλεύει το οτιδήποτε!

Απλό και εύκολο, χωρίς ρουτάρισμα και άλλες απαιτήσεις. Ελπίζω να βολέψει κι άλλους. Επίσης ελπίζω να είναι πραγματική λύση κι όχι workaround, δηλάδή να μην χρειάζεται να κάνω τα 3 παραπάνω βήματα κάθε φορά που δεν συνδέεται, αυτό θα το διαπιστώσω αν ξανακολλήσει!

 

 

(*) Εντάξει δεν έφαγα και όλο το internet ούτε έψαχνα κάθε μέρα όλους αυτούς τους μήνες! Βασικά τις περισσότερες φορές που είχα όρεξη και χρόνο να ψάξω για τη λύση δεν εμφανιζόταν το πρόβλημα και όταν το πρόβλημα εμφανιζόταν έπρεπε να κάνω τη δουλειά μου οπότε έκανα restart στο router (αν ήταν δικό μου) ή έβρισκα άλλο τρόπο να μπω στο internet. Πάντως το πρόβλημα υπάρχει σε πολλά μοντέλα (ακόμα και μερικά ακριβά και φρέσκα στην αγορά), η Google δεν ξέρει τη σωστή λύση και υπάρουν στο διαδίκτυο δεκάδες διαφορετικές λύσεις ή workarounds που σε κάποιους δουλεύουν και σε άλλους όχι. Έφαγα πραγματικά πολλές ώρες ψάχνοντας στο διαδίκτυο και δοκιμάζοντας διάφορες προτάσεις.

Επεξ/σία από noa113
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...