Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το Huawei Honor 6 Plus με δύο κάμερες των 8MP στο πίσω μέρος


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον το Huawei εχει μουφα και εξαιρετικα τραγικα αργη ram/Nand μνημη ,χαλια καρτα γραφικων πολυ χειροτερη απο adreno 330  , χαλια software για καμερες μαζι με μουφα φακους οπως τα περισσοτερα κινεζικα ,μετριο επεξεργαστη  ,ελαχιστα Updates, αστεια εγγυηση απο κινα,δεν πληρωνεις φπα(μπορει να εισαι περηφανος).Ολα αυτα σε fhd αναλυση (αληθεια θα ειναι αλλη μια απο τα ιδια κινεζικη οθονη σε χρωματα αντιθεση φωτεινοητα κλπ) για να μην αντεχει το κινητο τον εξτρα φορτο εργασιας και να το δωσεις μια ωρα αρχυτερα.Οταν με ιδια λεφτα περνεις το ανωτερο g2 και ενα σωρο αλλα κινητα στην ιδια τιμη απο ελλαδα.Το iphone παρεπιπτοντως ειναι μεσα στα 2 3 καλυτερα κινητα καθε χρονο εξαιρετικα ανωτερο σε hardware  software απο σχεδον ολα τα κινητα(εχει μονο υψηλο sar)  και αν ειχες τα φραγκα και καταλαβαινες τι αγοραζεις θα το ειχες ηδη οπως κανουν οσοι ασχολουνται και καταλαβαινουν σε αντιθεση με σενα.

 

Από που τα διαβάζεις αυτά...; Από τα apple forums?

Δε πληρώνω ΦΠΑ...? Πες αλήθεια... Ψυχότροπα;

Ναι οι περισσότεροι που ξέρω και έχουν iphone γνωρίζουν και ασχολούνται όπως εσύ... Πραγματικά οι καφετέριες της γλυφάδας μαζί το Freddo δίνουν το Cosmopolitan, το SmartPhone Essentials και το Mobile Choice...

 

Δε θα μπω στη διαδικασία συγκρίσεων επιδόσεων από κάθε "αντικειμενικό" site τύπου anadtech το οποίο μπορεί να γράφει ότι παπαριά του κατέβει.

Έχω την τύχη να παίρνω κάθε χρόνο εταιρικό τηλέφωνο με επιδότηση... Από τα χέρια μου έχει περάσει και iphone και htc και Samsung και πλέον Huawei.

Δεν είχα παράπονο από κανένα. Ιδιέταιρα για το Huawei... Είπα μια τόσο τεράστια εταιρεία σε ICT δε παίζει να είναι κακό. Εντάξει εσύ μπορείς να πιστεύεις οτι η Huawei ειναι χθεσινη και ακόμα μία κινεζιά...

Αλλά η διαφορά είναι ότι μόνο για το iphone πλήρωσα παραπάνω από την επιδότηση που είναι αρκετά μεγάλη...

 

Μια χαρούλα παίζω παιχνίδια βλέπω 1080p έχει πολυ καλή κάμερα κανένα ζόρι απολύτως. Το wifi μια χαρά. Και για την οθόνη που λες. Από τις καλύτερες που έχω δει με τα μάτια μου. Φυσικα έψησα και "κινητάκια" φίλο να πάει σε δίκαρτο Huawei που είχε iPhone Samsung κλπ και είναι σούπερ ευχαριστημένος...

Γενικά δεν μπαίνω στο μαρκετίστικο τριπάκι "έχει 58 πυρήνες 200 τσιτσιφλίκια και 320 κοκοκόψαρα"... Τώρα εσύ αν είσαι nerd με αριθμάκια υπερατού δε με απασχολεί... Όταν έρθει η επιδότηση μία από τις επιλογές μου μπορεί να είναι και huawei... Τώρα αν κάθε applaκιας Samsungάκιας με πει πρόβατο δε θα κλαψω κιόλας....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από που τα διαβάζεις αυτά...; Από τα apple forums?

Δε πληρώνω ΦΠΑ...? Πες αλήθεια... Ψυχότροπα;

Ναι οι περισσότεροι που ξέρω και έχουν iphone γνωρίζουν και ασχολούνται όπως εσύ... Πραγματικά οι καφετέριες της γλυφάδας μαζί το Freddo δίνουν το Cosmopolitan, το SmartPhone Essentials και το Mobile Choice...

 

Δε θα μπω στη διαδικασία συγκρίσεων επιδόσεων από κάθε "αντικειμενικό" site τύπου anadtech το οποίο μπορεί να γράφει ότι παπαριά του κατέβει.

Έχω την τύχη να παίρνω κάθε χρόνο εταιρικό τηλέφωνο με επιδότηση... Από τα χέρια μου έχει περάσει και iphone και htc και Samsung και πλέον Huawei.

Δεν είχα παράπονο από κανένα. Ιδιέταιρα για το Huawei... Είπα μια τόσο τεράστια εταιρεία σε ICT δε παίζει να είναι κακό. Εντάξει εσύ μπορείς να πιστεύεις οτι η Huawei ειναι χθεσινη και ακόμα μία κινεζιά...

Αλλά η διαφορά είναι ότι μόνο για το iphone πλήρωσα παραπάνω από την επιδότηση που είναι αρκετά μεγάλη...

 

Μια χαρούλα παίζω παιχνίδια βλέπω 1080p έχει πολυ καλή κάμερα κανένα ζόρι απολύτως. Το wifi μια χαρά. Και για την οθόνη που λες. Από τις καλύτερες που έχω δει με τα μάτια μου. Φυσικα έψησα και "κινητάκια" φίλο να πάει σε δίκαρτο Huawei που είχε iPhone Samsung κλπ και είναι σούπερ ευχαριστημένος...

Γενικά δεν μπαίνω στο μαρκετίστικο τριπάκι "έχει 58 πυρήνες 200 τσιτσιφλίκια και 320 κοκοκόψαρα"... Τώρα εσύ αν είσαι nerd με αριθμάκια υπερατού δε με απασχολεί... Όταν έρθει η επιδότηση μία από τις επιλογές μου μπορεί να είναι και huawei... Τώρα αν κάθε applaκιας Samsungάκιας με πει πρόβατο δε θα κλαψω κιόλας....

δηλαδη ανυποστατα λες οτι σου κατεβει στο κεφαλι, btw εγω εταιρικα εχω μια φεραρι και ενα nissan και τα δυο πανε με 120 και να πω την αληθεια το nissan μου φαινεται καλυτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το οτι ριχνεις λασπη στο anand δειχνει αδυναμια

Το ότι γράφεις διπλά post δείχνει αδυναμία να αντιληφθείς ότι υπάρχει επιλογή για επεξεργασία σε αυτά που γράφεις...

 

1.Φυσικά είναι καλύτερο το Nissan...Είναι λίγο φθηνότερο, είναι τίμιο και είναι ότι χρειάζομαι. Μία ferrari αν τα 300 άλογα παραπάνω δεν τα δω πουθενά τι να την κάνω. Αν και στον παραλληλισμό σου η ferrari φοράει κινητήρα toyota...

Και στη δικιά μας την περίπτωση και οι δύο με μέχρι 120 πάμε αλλά εσύ επέλεξες τη γκλαμουράτη φερράρι κι εγώ το τίμιο νισσάν. Τώρα ποιος έκανε πιο έξυπνη κίνηση...

 

2,Έλα;! Έχω αδυναμία και στα μελομακάρονα...

 

Τες πα βαρέθηκα... Έχω καταλάβει ποια νοοτροπία κουβαλάνε πολλοί πλέον... Μιλάνε όλοι για επιδόσεις και κουραφέξαλα. Αυτό έχει τετραπύρινο αυτό τσιμούχα, φλάτζα, 300 ιπποι/din, 3000 κυβικά... Και τι κάνεις ρε φίλε στο κινητό; Ανοίγεις το viber το facebook και παίζεις bubble witch saga... Αλλά ναι άλλοι σκάνε 3000€ για επένδυση σε κινητά...

Κάνουμε το σκατό παξιμάδι πλέον ,αλλά η γκλαμουριά ferrari, iphone, δίχαλο εκεί δε φεύγει.

 

Ένα thread για τεχνολογία που θα έχει ένα κινητό αναλώνεται στο αν είναι κινεζιά και οτι μας κοροϊδεύουν οι Κινέζοι που αντί για τσιπάκια και κυκλώματα βάζουν άμμο στα κινητά. Το ακούσαμε και αυτό... Applακιας να λέει κάποιον άλλο πρόβατο και ότι μας κοροϊδεύουν οι υπόλοιπες εταιρείες...

 

Ας πιούμε όμως στο άγιο δισκοπότηρο του anand και των τυφλών ακολούθων του!

Επεξ/σία από mordred
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ πάντως το πήρα  για την κοπέλα μου που ήθελε dual sim . Όποτε από εβδομάδα θα το έχω και θα πω τη λέει η κάμερα του και το κινητό γενικά. και θα το συγκρίνω και με το LG G3 που έχω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...