Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το Huawei Honor 6 Plus με δύο κάμερες των 8MP στο πίσω μέρος


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φιλε σε android εχω επενδυσει πανω απο 3000 ευρω τα τελευταια χρονια με καθαρα οικονομικους ορους πεταμενα λεφτα σαν συσκευες μονο η htc. H οποια εχει καταπληκτικες συσκευες οι αλλες μετριοτατες αντε και η sony με το x2

 

Δε θα διαφωνήσω μαζί σου. Άποψή σου. Και ένα εκατομμύριο να έχεις πετάξει δε πείθεις και κανέναν...

 

Άσε μας λοιπόν να "ταλαιπωρούμαστε" και να πετάμε τα λεφτά μας σε τέτοιες προτάσεις της αγοράς και ασχολήσου με τις τίμιες και καταπληκτικές συσκευές τις apple.

 

 

Αυτό το κατάλαβες όταν έφτασες στα 3000? Στα 300-500 δεν έφτανε?

 

Δάκρυσα ρε φίλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε σε android εχω επενδυσει πανω απο 3000 ευρω τα τελευταια χρονια με καθαρα οικονομικους ορους πεταμενα λεφτα σαν συσκευες μονο η htc. H οποια εχει καταπληκτικες συσκευες οι αλλες μετριοτατες αντε και η sony με το x2

 

Μονο και μονο που λες την λεξη " επενδύσει " κατάλαβα για πιο λογο εχεις iphone...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κοροϊδεύετε εσείς τον φίλο αλλά ρωτήστε πρώτα τι επιτόκιο δίνει μια επένδυση σε iPhone. Εγώ τώρα που θα πάμε στην δραχμή όλα τα ευρώ μου θα τα κάνω iPhone.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι και το plus πηραν σαν ιδεα απ την apple λιγη πρωτοτυπια ρε παιδια

Samsung Galaxy S plus

one plus one

και φανταζομαι και αρκετες αλλες συσκευες που προηγηθηκαν του μηλου. Αλλα ξερω, ειμαι 100% σιγουρος οτι πηγες και στο thread της apple και ειπες οτι εκλεψε το ονομα απο τη samsung...oh wait

Φιλε σε android εχω επενδυσει πανω απο 3000 ευρω τα τελευταια χρονια με καθαρα οικονομικους ορους πεταμενα λεφτα σαν συσκευες μονο η htc. H οποια εχει καταπληκτικες συσκευες οι αλλες μετριοτατες αντε και η sony με το x2

Kακως. Αν ψαχνεις να επενδυσεις ασε τα κινητα και κοιτα για χρηματιστηριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα διαφωνήσω μαζί σου. Άποψή σου. Και ένα εκατομμύριο να έχεις πετάξει δε πείθεις και κανέναν...

 

Άσε μας λοιπόν να "ταλαιπωρούμαστε" και να πετάμε τα λεφτά μας σε τέτοιες προτάσεις της αγοράς και ασχολήσου με τις τίμιες και καταπληκτικές συσκευές τις apple.

 

 

 

Δάκρυσα ρε φίλε...

 

Εσυ και μερικοι αλλοι ειστε μεγααλ προβατα και σας αρμεγουν οι εταιριες χωρις να νιωθετε.Ξερω οτι να ασχολεισαι με ατομα που δεν καταλαβαινουν τιποτα δεν εχει νοημα και χανω το χρονο μου αλλα σου αξιζει να σε εξεφτελισει καποιος που την μπηκες στον αλλο.

 

 

 

Λοιπον το Huawei εχει μουφα και εξαιρετικα τραγικα αργη ram/Nand μνημη ,χαλια καρτα γραφικων πολυ χειροτερη απο adreno 330  , χαλια software για καμερες μαζι με μουφα φακους οπως τα περισσοτερα κινεζικα ,μετριο επεξεργαστη  ,ελαχιστα Updates, αστεια εγγυηση απο κινα,δεν πληρωνεις φπα(μπορει να εισαι περηφανος).Ολα αυτα σε fhd αναλυση (αληθεια θα ειναι αλλη μια απο τα ιδια κινεζικη οθονη σε χρωματα αντιθεση φωτεινοητα κλπ) για να μην αντεχει το κινητο τον εξτρα φορτο εργασιας και να το δωσεις μια ωρα αρχυτερα.Οταν με ιδια λεφτα περνεις το ανωτερο g2 και ενα σωρο αλλα κινητα στην ιδια τιμη απο ελλαδα.Το iphone παρεπιπτοντως ειναι μεσα στα 2 3 καλυτερα κινητα καθε χρονο εξαιρετικα ανωτερο σε hardware  software απο σχεδον ολα τα κινητα(εχει μονο υψηλο sar)  και αν ειχες τα φραγκα και καταλαβαινες τι αγοραζεις θα το ειχες ηδη οπως κανουν οσοι ασχολουνται και καταλαβαινουν σε αντιθεση με σενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά το iPhone για τα σκουπίδια είναι με αυτά που προσφέρει με τόσα λεφτά .. Μπλε και στην θάλασσα χίλιες φορές android παρα ios

Διαβασε καποιο αντικειμενικο review γιατι γελαει ο κοσμος που καταλαβαινει με τα μαργαριταρια που πετας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασε καποιο αντικειμενικο review γιατι γελαει ο κοσμος που καταλαβαινει με τα μαργαριταρια που πετας.

Προβατα τις apple εννοεις...  Εχω g2 honor 6 και iphone 6 plus αντικειμενικα το honor  ειναι σε αλλο επιπεδο απο το g2 για τον φιλο που τα συγκρινε πιο πανω, το iphone δεν δικαιολογει σε καμια περιπτωση τα λεφτα του δεν ειναι κακο απλα νιωθω κοροιδο ή καλυτερα προβατο της apple. το honor 6 υλοποιει μια εκδοση σαν iphone με πλεονεκτηματα του android. Επισης μεταπολιτικη σε iphone υπαρχει αλλα και παλι οταν χανεις 200-300 ευρω και το αντιστοιχο android εχει 300 καινουργιο ποιος θα κανει μεγαλυτερη χασουρα.

(το iphone 6 plus δεν το λες και απροβληματιστο πλεον αλλα το design ειναι ποολυ μπροστα ακομα/0

 

Απλα τα πραγματα δεν υπαρχουν ουτε δρακοι ουτε δαιμονες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη δεν μου αρεσουν τα ψεματα

In fact we can pretty much say that the Mali in the HiSilicon chip performs identically in 720p as the Adreno 330 does in 1080p. I'm suspecting a severe lack of fill-rate power on behalf of the Mali GPU.
 

All in all, the GPU is decidedly mid-range. If you plan on gaming a lot on your smartphone, a Hi3630 device such as the Honor 6 or Ascend Mate 7 may not deliver an experience as good as a competing device with a Qualcomm SoC.

Out of all the benchmarks that we’ve ran on the Honor 6, there is one that really stands out more than anything else. The phone has one of the worst performing WiFI systems that we’ve ever tested. Coming at a top speed of 52mbps on our test bench, the device lags far behind not only other flagships, but other smartphones period.

The performance is one of the lowest ones we find in the current-generation phones as Huawei skimped on the eMMC chip as it is outperformed by a factor of two or three by other smartphones. This is the same class model that you could find in some Galaxy S3 variants and other phones over 2.5 years ago. Only Huawei's own Ascend P7 performs worse.

When considering all pros and cons of a device, it comes all down to pricing in the end. The $389 price tag of the Honor 6 may atone for some of its issues, but it still remains a doubtful purchase due to its abysmal Wi-Fi performance and mediocre camera.



but the device falls short of expectations. Here's hoping that their engineers are listening and addressing the brought up issues in future products as I see good potential in its devices.

http://www.anandtech.com/show/8425/huawei-honor-6-review/11

Τωρα εξηγησε μου το G2 πως ακριβως χανει απο  την πατατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...