Προς το περιεχόμενο

PROJECTOR(ΑΚΙ) 31ευρω


gpapaiosif

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

με ανάλυση 320 πρέπει να δίνουν και ένα ζευγάρι γυαλιά μυωπίας δώρο..

Πέρα από την πλάκα , το κατασκεύασμα αυτό είναι για πλάκα . Κανένα παιδικό , κανένα ποδόσφαιρο για χαβαλέ κτλ. Οποιοσδήποτε σινεφαν κάτσει να δει ταινία σε αυτό είναι προσβολή  :-D

Υπό συνθήκες (όπως το τροχόσπιτο του φίλου) είναι καλή φάση αλλά μην περιμένει κανέις να το χρησιμοποήσει σαν κανονικό προβολέα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ανάλυση 320 πρέπει να δίνουν και ένα ζευγάρι γυαλιά μυωπίας δώρο..

Πέρα από την πλάκα , το κατασκεύασμα αυτό είναι για πλάκα . Κανένα παιδικό , κανένα ποδόσφαιρο για χαβαλέ κτλ. Οποιοσδήποτε σινεφαν κάτσει να δει ταινία σε αυτό είναι προσβολή  :-D

Υπό συνθήκες (όπως το τροχόσπιτο του φίλου) είναι καλή φάση αλλά μην περιμένει κανέις να το χρησιμοποήσει σαν κανονικό προβολέα

 

έτσι ακριβώς... για καμια σειρά απο νετ, καμια παρουσίαση και κανενα ματς χαβαλε ειναι ωραιο, δε νομιζω παντως κανεις να παει να δει BD με αυτό το προτζεκτοράκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ανάλυση 320 πρέπει να δίνουν και ένα ζευγάρι γυαλιά μυωπίας δώρο..

Πέρα από την πλάκα , το κατασκεύασμα αυτό είναι για πλάκα . Κανένα παιδικό , κανένα ποδόσφαιρο για χαβαλέ κτλ. Οποιοσδήποτε σινεφαν κάτσει να δει ταινία σε αυτό είναι προσβολή  :-D

Υπό συνθήκες (όπως το τροχόσπιτο του φίλου) είναι καλή φάση αλλά μην περιμένει κανέις να το χρησιμοποήσει σαν κανονικό προβολέα

 

Συμφωνούμε απολύτως.Μην σκεφτει κανενας να το αγορασει για να στησει ενα mini cinema στο υπογειο του σπιτιου  :-D  οπως βλεπουμε σε καποιες αμερικανικες ταινιες....

Εγω το καλοκαιρι οταν βρισκομουνα στην Λαρισα βαρουσα στο απενατι τοιχο της πολυκατοικιας και βλεπαμε καμια 5,6 διαμερισματα στο μπαλκόνι μπαλα.Μπαντα φυσικα με υποχωρήσεις.

Οπως ειπαμε ειναι για το χαβά ,αλλοστε τα τσιγαρα μιας εβδομάδας κοστιζει :-( 

Στα θετικα του ειναι οτι διαβασει αμεσα στικακια 32gb οπως και σκληρο 1tb.

Οπως επισης το τρομερα δυνατο ηχειο που εχει (πιστευα οτι θα χρειαζομουνα ενα σετ ηχεια αλλα δεν)

Τα αρνητικα

Το δικο μου δεν εχει εισοδο HDMI (το ηθελα για το ps3) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι να διαβαζοντε οι υποτιτλοι....ξερει κανεις?

 

 

Ρώτησα και εγώ νωρίτερα και είπε ο Παυλίδης νομίζω ότι διαβάζονται κανονικά!

 

ακριβως... διαβαζονται πολυ άνετα και εχω παραθεσει στο αντιστοιχο θέμα και καποιες φωτογραφίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι και εγω την αγορα η του LP-5B ή του LP-6A...
Έχει και ανάλυση (native) 640x480 (σχεδόν όσο ειναι το standard definition), πόσο χάλια να ειναι? Ενταξει, οσοι εχετε ηδη τηλεοραση 4K μην απαντήστε! :P
Μια ταινια δεν βλεπεται? Δεν λεω για HD-3D, παραδοσιακο DVDακι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο αυτα των 30 ευρω σε σχεση με τη μεγαλυτερη αναλυση παρατηρω σε πωλητες στο ebay σα να ειναι τα ιδια και σκετομαι μηπως δεν αξιζει να πας σχεδον στα 50 ευρω.εχει κανεις εμπειρια αν αξιζει η διαφορα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

εδω και κανα δυο μερες ειχε ερθει αλλα το παρελαβα σημερα απτο ταχυδρομειο

 

λογο δουλειας γρηγορα γρηγορα το ανοιξα και του κοτσαρα και ενα δισκο εξωτερικο να δοκιμασω

 

το ετοιμαζω με το νου μου να ειναι στην απογουτευση λογο χαμηλου κοστους οτι δε θα βλεπω και πολυ καλα

 

κλεινω φωτα στο δωματιο του αδερφου μου σενα γαλαζιο τοιχο τανοιγω να παιξει...

 

απογοητευση λεω τη μλκια πηρα...αλλα ρυθμιζω το φοκους μπροστα και τσουπ!επαθα τη πλακα μου

 

τρεχω γρηγορα βαζω ελληνικα αψογα!

 

το τηλεκοντρολ πολυ ευκολο το μενου πολυ απλο το δισκο τον ειδε κατευθειαν μπαινω μεσα να παιξει μια ταινια και ειδα οτι επαιζε μια

 

χαρα!εξεπλαγειν τοσο που νομιζω οτι πρεπει να στειλαν καλυτερο,και ομως οχι!

 

ο ηχος του πραγματικα δυνατος 

 

η ταινια δεν ηταν μεγαλυσης αναλυσης ουτε προλαβα να μπω σε ολες τις ρυθμισεις να παιξω

 

εμενα σε μια αποσταση 3.5 μετρων ο προτζεκτορας επαιξε σε 1,20μ φαρδος με 0.80μ υψος στο καλυτερο δυνατο χωρις να εχω

 

προβλημα θεασης

 

σε σκοτεινο δωματιο πραγματικα καποιος κανει τη δουλεια του αξιοπρεπως,

 

προσωπικα χωρις να εχω πολλες απαιτησεις για μενα ειναι μια χαρα κυριολεκτικα

 

στα σχεδον 30 ευρω ειναι απολυτη αγορα και θα σκεφτω σε επομενη προσφορα καποιο μοντελο με πιο πολυ ενταση και ισως διπλασια

 

αναλυση σχεδον με ενα κοστος 60-70 ευρω θα ειναι τελειο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρακτικά με ανάλυση 320 σε φάρδος 1,20 μ το κάθε πίξελ θα είναι 1200 / 320 = 3,75 πές 4 χιλιοστά.

Ζωγραφίστε έναν κάνναβο 4Χ4 χιλιοστά, καθίστε 2 μέτρα μακριά και δείτε αν τον ξεχωρίζετε. Όποιος τον ξεχωρίζει ίσως να μην του κάνει, όποιος δεν τον ξεχωρίζει μάλλον θα είναι ΟΚ. Εγω το σκέφτομαι αν και τώρα παίζει στα 42 ευρώ.

 

EDIT: και μόλις το έκανα. Η αλήθεια είναι ότι ο κάνναβος ξεχωρίζει πολύ καθαρά. Αυτό σημαινει ότι θα βλέπεις τα πιξελ. Βέβαια άλλο να είναι στατικά και άλλο να κινούνται. Η άλλη δοκιμή είναι να βάλει κάποιος σε μια 50άρα τηλεόραση να παιχθεί μια ταινία 320Χ240 και να δει αν το αποτέλεσμα είναι αποδεκτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...