Προς το περιεχόμενο

PROJECTOR(ΑΚΙ) 31ευρω


gpapaiosif

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραία να οργανωθούμε να δούμε ποιον θα πάρουμε τότε! :)

Επιλογές:

1. UC 28, (400 lumens, 320x240), 41,4 $

2. UC-40, (400 lumens, 480x320), 42,9 $

3. Geekwire LP-5A (400 lumens, 640x480), 64,53 $

4. Geekwire LP-6B (500 lumens, 640x480), 67,36$

 

Δεν ξέρω βέβαια αν έχουν όλα και τις ίδιες δυνατότητες αναπαραγωγης από φλασάκι...

 

Νομίζω πάντως πως τα lumens δεν είναι πραγματικά γιατί βρίσκεις άλλους που λένε αρκετά λιγότερα (80,150 πχ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδής είμαι άσχετος με αυτά, αποφασίστε εσείς ποιος είναι VFM από αυτούς που πόσταρε ο s2117 για να πάρω κι εγώ έναν για το σαλόνι αντί της τηλεόρασης :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ενδιαφέρον θέμα. Θα μπορούσε να είναι ωραίο εργαλείο για παρουσιάσεις με την δουλειά "στο φτερό". Φαντάζομαι ότι αφού ο ένας βλέπει μπάλα και ο άλλος καταφέρνει να συγκεντρώσει 10 πιτσιρίκια να βλέπουν παιδικά, για παρουσίαση powerpoint θα είναι μούρλια. Το  πόσο θα διαρκεί με powerbank δε ξέρω βέβαια σε περίπτωση απουσίας μπρίζας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γι αυτό έκανα like στο μήνυμα του s2117

 

Γιατί θα μπορούσε να γίνει ένας ωραιότατος οδηγός-λίστα με projectors ανά κατηγορία τιμής

 

Στα 120-150E ξεκινάνε οι 800x600; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ενδιαφέρον θέμα. Θα μπορούσε να είναι ωραίο εργαλείο για παρουσιάσεις με την δουλειά "στο φτερό". Φαντάζομαι ότι αφού ο ένας βλέπει μπάλα και ο άλλος καταφέρνει να συγκεντρώσει 10 πιτσιρίκια να βλέπουν παιδικά, για παρουσίαση powerpoint θα είναι μούρλια. Το πόσο θα διαρκεί με powerbank δε ξέρω βέβαια σε περίπτωση απουσίας μπρίζας.

Φίλος το δουλεύει με καποιο power bank (δε ξέρω παραπάνω) και βγάζει τουλάχιστον 45'. Πιο πολυ ρεύμα τραβάει ο ανεμιστήρας όταν δουλεύει παρά η λάμπα του...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι ΟΚ, ωραία τα specs, αλλά ιδανικά θα ήταν να είχε ψωνίσει κάποιος από εδώ και να μας έλεγε εμπειρίες...

Βοηθάει πάντως και το video του φίλου vdeseris..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν ξέρω τι λέτε αλλά η αναλύσεις των εν λόγω γκατζετιών είναι πολύ μικρές.

 

Πχ το να δεις ταινία full HD/HHD ready (καθώς έτσι την κατέβασες) θα την υποβιβάσεις σε ανάλυση 640Χ360 σε 45' (max με ελάχιστη φωτεινότητα) όπου και θα φαίνεται το pixelιασμα και ανάγκη για συσκότιση είναι ένας συμβιβασμός που πρέπει να έχετε στα υπόψιν σας. Ολα αυτά ΑΝ παίζει απ' ευθείας Full HD ταινίες (έχει media player) καθώς αν θέλεις δευτερο player (πχ laptop) χάνει και αυτό το πλεονέκτημα. HDMI δεν δέχονται να δυνέδεες πχ κάποιον mpeg4 αποκωδικοποιητή να το έκανες τηλεόραση/media player να δεις μπάλα στο εξοχικό οπότε χάνεις και από εκεί. Να δείξεις κάτι με Η/Υ πχ πως δουλεύει ένα πρόγραμμα δεν είναι δυνατόν σε ανάλυση 640Χ480 (τρώγονται τα γράμματα τα μενού είναι σαν "σκιές"). Οπότε ακόμα και για PPT για να δείξει κάτι πρέπει οι διαφάνειες να έχουν μόνο κείμενο ή υποτυπώδεις εικόνες. 

Δεν ξέρω.. προσωπικά δεν βλέπω πολύ μεγάλη αξία να έχει έντα τέτοιο εργαλείο.

 

Υ.Γ. και να έχει media player δεν παίζει σίγουρα full hd ταινίες (ίσως δεν έχει την υπολογιστική δύναμη να τις αναπαράγει realtime)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι οποιοσδήποτε ενδιαφέρεται για την αγορά αυτών, θέλει να κάνει αναπαραγωγή fullHD.

Για να δεις καμιά σειρούλα νομίζω μια χαρά θα είναι, εγώ πχ συνήθως κατεβάζω 480p, και ας τις βλέπω σε fullHD τηλεόραση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι οποιοσδήποτε ενδιαφέρεται για την αγορά αυτών, θέλει να κάνει αναπαραγωγή fullHD.

Για να δεις καμιά σειρούλα νομίζω μια χαρά θα είναι, εγώ πχ συνήθως κατεβάζω 480p, και ας τις βλέπω σε fullHD τηλεόραση...

 

Eξαρτάται από την τηλέοραση που το βλέπεις. πχ στην plasma panasonic όποτε βλέπω 480p νομίζω ότι είναι 720p.

Για το εξοχικό και τα παιδιά θα είναι μια χαρά πάντως !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βασικο θεμα ειναι πως τα πανε με καποιο φως; πχ αν παρω ενα τετοιο για καμια προβολη σε μπαλκονι-ταρατσα σε ησυχο σχετικα σημειο της αθηνας , αλλα με αρκετο δημοτικο φωτισμο γυρω γυρω θα βλεπω τιποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 640 Χ480 το φθηνότερο που εχω βρει ειναι το http://www.gearbest.com/projector/pp_64731.html... στα 43 ευρω

Το ψήνω νομίζω απλά για την πλάκα..

Τα περισσοτερα που εχω δει εχουν και hdmi οπότε μια χαρά μπορεί να μπει ενας αποκωδικοποιητης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω δει κι εγώ απλά λέει 80 lumens εναντι 400 η 500 που έχουν αυτά που έχω δώσει παραπάνω...

Βέβαια πρακτικά δεν ξέρω αν θ έχουν διάφορα Η αν απλά ο ένας κινέζος λέει ψεμματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω δει κι εγώ απλά λέει 80 lumens εναντι 400 η 500 που έχουν αυτά που έχω δώσει παραπάνω...

Βέβαια πρακτικά δεν ξέρω αν θ έχουν διάφορα Η αν απλά ο ένας κινέζος λέει ψεμματα

 

Πάντως εδώ http://www.projectorcentral.com/cheap_projectors.htm

λένε ότι οι τιμες lumens που δίνουν οι κινέζοι είναι πολύ φουσκωμένες,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...