Προς το περιεχόμενο

Δώρο για νεογέννητο


Fan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Όλα όσα αναφέρθηκαν καλά είναι. Απλά επειδή παίζει να έχουν το καθένα σαν δώρο επί χ φορές, το καλύτερο είναι να ρωτήσεις  τι χρειάζεται.

Κάποια που δεν αναφέρθηκαν : θερμόμετρο μετώπου υπερυθρων,

Βρεφικό σετ ψαλιδάκι και βούρτσα ( ευτελέστατου ποσού αλλά γλίτωσε την μάνα από το κόστος απόκτησής του και το εκτίμησε περισσότερο από άλλο ένα zara ρουχαλάκι)

Θερμόμετρο advent χώρου, που μετράει και θερμοκρασία νερού

Ζυγαριά βρεφική ακριβείας ( χρήσιμο αν και δεν συστήνεται για να μην φρικάρουν και ζυγίζουν κάθε δύο ώρες το νεογέννητο), jumbo από 30 ευρώ νομίζω, μετά πας στο πενηντάρικο

 

ΜΕτά πας σε πιο ακριβά, ενδοεπικοινωνίες, αποστειρωτές και άλλα.

 

Επίσης , όσο hype κι αν κουβαλάνε, οι βρεφικές τούρτες φτιαγμενες από πάνες είναι πολύ χρήσιμο δώρο, φυσικά οι πάνες τριών μεγεθών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης , όσο hype κι αν κουβαλάνε, οι βρεφικές τούρτες φτιαγμενες από πάνες είναι πολύ χρήσιμο δώρο, φυσικά οι πάνες τριών μεγεθών

 

Είναι traditional φάση.

Πριν κάτι μήνες κάναμε baby shower στο γραφείο για μια συνάδελφο και το καταχάρηκε. (σχεδόν όλοι οι συνάδελφοι είναι από Αγγλία και Αμερική οπότε ξέρουν απ'αυτά)

Βάλαμε όλοι λεφτά και αγοράσαμε πάνες, σετ πετσέτα/μπουρνουζάκι, φορμάκια, μπιμπερό, σετ σαλιάρες κλπ. και τα στήσαμε σαν νά'ναι τούρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:')

 

Mothercare.

 

Αλλά στο ινσόμνια όλα τα προσαρμόζουμε!

 

εμενα παντως μια φορά σε 5-10 χρονια αν μου παρουν στη γεννηση του παιδιού μου motherboard θα ειμαι πανευτυχής...  :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φορμάκια κτλ τους παίρνουν με το τσουβάλι οι συγγενείς. Αν θες και μπορείς πάρε χρήσιμα πράγματα για το παιδί αλλά και για την μητέρα. Αν δεν θηλάζει, ένας καλός αποστειρωτής με 50 ευρώ θα είναι απίστευτο δώρο. Ή αν θηλάζει, καταπραϋντικά προιόντα για τις θηλές της μαζί ένα παιχνίδι για το μωρό. Σε φιλικό μου ζευγάρι είχα πάει έναν απoστειρωτή, ένα παιχνίδι για να μασάει το παιδί όταν θα έβγαζε δοντάκια ώστε να πονάει λιγότερο και μία σαλιάρα σιλικόνης για να μην πλένει συνέχεια η μητέρα σαλιάρες :) Γενικότερα να βλέπεις λίγο μακριά σε ότι αφορά τα παιδιά και τις αγορές για αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανα παιχνιδι και καμια σαλιαρα σιλικονης. Τη 2η μας τη προτειναν οι μπαμπαδες απο δω μεσα, και αποτι βλεπω οι νεοι γονεις τη χρησιμοποιουν πλεον συνεχεια, ακομα και τωρα που εφτασε 9 μηνες το μωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα πενηνταευρο λέγοντας "πάρτε ρε, να έχει να τρώει το μωρό"

 

 

 

 

(ο Πανουτσος το εχει πει 20 χρονια πριν, οταν εγγραφε σε περιοδικο με μηχανακια)

 

http://www.motocikleta.gr/distribution/topic1737.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιχνιδακια που κρεμιουνται στο πορτ-μπεμπε και την κουνια, πετσετακια και φορμακια.... ΠΟΛΛΑ φορμακια. 

 

Και μην ακους τους γελοιους που λενε για "προφυλακτικα". Τα παιδια ειναι ο,τι καλυτερο στον κοσμο αν δεν εχεις να κανεις τιποτα αλλο στη ζωη σου.

 

φιξδ.

 

TS οτι και να πάρεις 90% θα το αλλάξουν, οπότε μείνε στα μεγάλα καταστήματα με κάρτα αλλαγής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φορμάκια κτλ τους παίρνουν με το τσουβάλι οι συγγενείς. Αν θες και μπορείς πάρε χρήσιμα πράγματα για το παιδί αλλά και για την μητέρα. Αν δεν θηλάζει, ένας καλός αποστειρωτής με 50 ευρώ θα είναι απίστευτο δώρο. Ή αν θηλάζει, καταπραϋντικά προιόντα για τις θηλές της μαζί ένα παιχνίδι για το μωρό. Σε φιλικό μου ζευγάρι είχα πάει έναν απoστειρωτή, ένα παιχνίδι για να μασάει το παιδί όταν θα έβγαζε δοντάκια ώστε να πονάει λιγότερο και μία σαλιάρα σιλικόνης για να μην πλένει συνέχεια η μητέρα σαλιάρες :) Γενικότερα να βλέπεις λίγο μακριά σε ότι αφορά τα παιδιά και τις αγορές για αυτά.

η καταπραϋντική κρέμα για τις θηλές της μητέρας ειναι οικογενειακό δώρο, για την ίδια για το παιδί τον μπατέρα και τον γκουμπάρο.

 

Μπαίνεις μέσα, δίνεις το δώρο, το ανοίγει το κολλητάρι:

-αδερφέ τι ακριβώς μας πήρες;

-κρεμούλα για τα βυζ@&ια της γυναίκας σου!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καταπραϋντική κρέμα για τις θηλές της μητέρας ειναι οικογενειακό δώρο, για την ίδια για το παιδί τον μπατέρα και τον γκουμπάρο.

 

Μπαίνεις μέσα, δίνεις το δώρο, το ανοίγει το κολλητάρι:

-αδερφέ τι ακριβώς μας πήρες;

-κρεμούλα για τα βυζ@&ια της γυναίκας σου!

Αν ο OP είναι γυναίκα μπορεί να της το κάνει δώρο, δεν είμαι μέντιουμ για να ξέρω αν είνα άντρας ή γυναίκα. Ναι? Ναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα αδερφάκι χρειάζεται για να έχει να παίζει οσο μεγαλώνει :P

 

Θα μπορούσες να τους πας μια δωροεπιταγη από κάποιο κατάστημα με ρούχα για μωρα,για να είσαι σίγουρος ότι θα πάρουν κάτι που χρειάζονται για το μωρο καθώς λογικά αυτές τις μέρες θα μαζέψουν πολλά από πολλούς.

 

Επίσης θα είσαι σίγουρος ότι δε θα τα φάει ο πατέρας σε τσιγάρα μετά τα πρώτα ξενύχτια με το μωρο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

imgp0505.JPG

 

Και κάρτα αλλαγής φυσικά, όπως ήδη σου είπαν, σε περίπτωση που το έχει διαβάσει.

 

 

http://boogersonthewall.files.wordpress.com/2011/04/baby-reading.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...