Προς το περιεχόμενο

Το BiTorrent στη διάθεση της Sony Pictures για την κυκλοφορία της ταινίας 'The Interview'


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Metascore: 45/100 (πολύ χαμηλό και αυτό που μετράει πολύ περισσότερο).

 

Το imdb είναι απλά όπως λέει και το όνομά του μία ιντερνετική βάση δεδομένων για ταινίες, το επισκέπτεσαι και μπορείς να βρεις πολλές πληροφορίες για τις ταινίες. Κάθε άλλο παρά αξιόπιστο site είναι για σινεφίλ κριτικές και βαθμολογίες. Παρέχει τη δυνατότητα σε οποιονδήποτε να βαθμολογήσει και να γράψει κριτική για τις ταινίες, απλά σα κερασάκι. Πάρα πολλές από τις ταινίες που βρίσκονται στο imdb top δε βλέπονται και έχουν πάρει μέτριες ή άσχημες κριτικές από τους κανονικούς κινηματογραφικούς κριτικούς.

Το 10/10 στη ταινία αυτή δε προκαλεί την ελάχιστη έκπληξη. Και μόνο όλοι οι εργαζόμενοι της Sony που είναι δυσαρεστημένοι από τους hacker, οι συντελεστές της ταινίας και οι συγγενείς τους να έχουν ψηφίσει αρκεί για να πάρει και 20/10.

 Συμφωνω εν μερη..

Αν συμφωνει η θαθμολογια των χρηστων πανω κατω με το metascore ομως, οπως γινεται σε πολλα τοτε αξιζει και ενας σινεφιλ να εμπιστευτει το imdb.  

 

Σε καθε περιπτωση απο το χρηστη εξαρταται τι παραμετρους λαμβανει υπ οψην του.

Τα εργαλεια στα δινει παντως..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

 Συμφωνω εν μερη..

Αν συμφωνει η θαθμολογια των χρηστων πανω κατω με το metascore ομως, οπως γινεται σε πολλα τοτε αξιζει και ενας σινεφιλ να εμπιστευτει το imdb.  

 

Σε καθε περιπτωση απο το χρηστη εξαρταται τι παραμετρους λαμβανει υπ οψην του.

Τα εργαλεια στα δινει παντως..

Και εγώ επισκέπτομαι το imdb πολλές φορές και διαβάζω και μερικά review χρηστών. Συμφωνώ ότι είναι στο χέρι σου να συγκρίνεις και να κρίνεις. Δε συμφωνώ με όσους δίνουν μεγάλη σημασία στις imdb βαθμολογίες.

Προσωπικά δε παίρνω πολύ σοβαρά και τους επίσημους επαγγελματίες κριτικούς κινηματογράφου. Πάρα πολλές φορές έχω διαβάσει περίεργες διθυραμβικές κριτικές για όχι αξιόλογες ταινίες, πολύ δύσκολο να εμπιστευθώ κάποιον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Συμφωνω εν μερη..

Αν συμφωνει η θαθμολογια των χρηστων πανω κατω με το metascore ομως, οπως γινεται σε πολλα τοτε αξιζει και ενας σινεφιλ να εμπιστευτει το imdb.  

 

Σε καθε περιπτωση απο το χρηστη εξαρταται τι παραμετρους λαμβανει υπ οψην του.

Τα εργαλεια στα δινει παντως..

μαν ασχετο τι λεει το note για πες εντυπώσεις τωρα π το εχεις καιρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπονοώντας ότι η 11/9 δεν ήταν αμερικανική επιχείρηση που φόρτωσαν στην τρομοκρατία.

Προφανώς μιας και είναι δεδομένο ότι η 11/9 ήταν αμερικάνικη επιχείρηση που φόρτωσαν στην τρομοκρατία.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θελετε να πειτε; Οτι υπαρχει παρακρατος που στηνει "τρομοκρατικες ενεργειες" για να μπορεσουν να περασουν σκληρα μετρα ελεγχου μετα; Μπα δεν το πιστευω. Σε λιγο θα μας πειτε οτι σε καθε πορεια στην Αθηνα κατεβαινουν κουκουλοφοροι μαζι με ΜΑΤατζηδες πινουν το καφεδακι τους και μολις παρουν σημα ξεκινανε την παρασταση για να τρομοκρατησουν τον κοσμο και να μην κατεβαινει στις πορειες.
Στις δημοκρατιες τετοια δεν χωρουν...

Τα βελανιδια μας που ειναι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπονοώντας ότι η 11/9 δεν ήταν αμερικανική επιχείρηση που φόρτωσαν στην τρομοκρατία.

 

στην πραγματικοτητα ηταν εξωγηινη επιχειρηση που την φορτωσαν στην αμερικανικη κυβερνηση που την φορτωσε στην τρομοκρατια.

true story.

:-D  :-D :-D  :cry:  :cry:  :cry:  πλακα κανεις ετσι?

 

πλακα σε τι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην πραγματικοτητα ηταν εξωγηινη επιχειρηση που την φορτωσαν στην αμερικανικη κυβερνηση που την φορτωσε στην τρομοκρατια.

true story.

 

πλακα σε τι; 

για την 9/11 μην μου πεις ότι πιστευεις ότι το εκανε ο θειος από την σπιλια του?οχι ότι είναι μερος εδώ για τετοια συζητηση αλλα νταξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαν ασχετο τι λεει το note για πες εντυπώσεις τωρα π το εχεις καιρο

Ειχα παρει το 3.. Και το κρατησα 2 μηνες? Το στειλα αδιαβαστο και πηρα το 4...... 

Για να το κανω εγω αυτο που ει μαι πιο iphonακιας κ απ τον phil schiller (τροπος του λεγειν) καταλαβαινεις ποσο σπερνει η σειρα note..

 

Του ινσομνια η εφαρμογη στο android ειναι ελεος παντως.. ΦΤΙΑΧΤΕ ΤΗΝ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα παρει το 3.. Και το κρατησα 2 μηνες? Το στειλα αδιαβαστο και πηρα το 4...... 

Για να το κανω εγω αυτο που ει μαι πιο iphonακιας κ απ τον phil schiller (τροπος του λεγειν) καταλαβαινεις ποσο σπερνει η σειρα note..

 

Του ινσομνια η εφαρμογη στο android ειναι ελεος παντως.. ΦΤΙΑΧΤΕ ΤΗΝ..

ωραιος :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την 9/11 μην μου πεις ότι πιστευεις ότι το εκανε ο θειος από την σπιλια του?οχι ότι είναι μερος εδώ για τετοια συζητηση αλλα νταξ

 

α εισαι ενας απο αυτους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την 9/11 μην μου πεις ότι πιστευεις ότι το εκανε ο θειος από την σπιλια του?οχι ότι είναι μερος εδώ για τετοια συζητηση αλλα νταξ

To καναν οι Αμερικανοι ε? Θες να μου πεις γιατι? Ετσι να γελασω λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To καναν οι Αμερικανοι ε? Θες να μου πεις γιατι? Ετσι να γελασω λιγο

όχι φιλε ειναι ασχετο μερος εδώ για τετοια συζητηση αλλα δεν ειναι δυσκολο αμα ψαχτείς λιγο μπορεις να βρεις απειρες αποδειξεις για αυτό.απλα ψαξε πως επεσε το wtc 7.και μετα γελα οσο θες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι φιλε ειναι ασχετο μερος εδώ για τετοια συζητηση αλλα δεν ειναι δυσκολο αμα ψαχτείς λιγο μπορεις να βρεις απειρες αποδειξεις για αυτό.απλα ψαξε πως επεσε το wtc 7.και μετα γελα οσο θες

Nαι το καναν οι Αμερικανοι για να επιβαλλουν σκληροτερα μετρα επιτηρησης για να προστατεψουν τους ιδιους απο τους ιδιους.  K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...