Προς το περιεχόμενο

Apple Q1 2015: To iPhone σαρώνει με 74.5 εκ. πωλήσεις, πτώση για το iPad, Apple Watch τον Απρίλιο


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Like για το Κομμάτι με το Insomnia App για iOS.

 

Διαφωνώ όμως, ότι δεν βολεύει σαν λειτουργικό. Ο Κύριος λόγος που το πείρα. 

Εξαρτάται απο τις απαιτήσεις κάποιου το πόσο βολεύει.Ένα κλειστό λειουργικό είναι κλειστό,τέρμα δεν έχει κάτι άλλο..εμένα δεν με βολεύει.Κάποιον που οι απαιτήσεις του είναι browsing,να δει καμια εικόνα να την επεξεργαστεί,να κάνει κλήσεις :P και το πολύ να δει κάνα αρχείο στο pages οκ...Εγώ δεν το αγόρασα το ipad αλλά μου χαρίστικε και μαζί του ασχολήθηκα κάνα μήνα μτά είδα πως δεν μπορώ να κάνω τίποτα και πλέον συντροφεύει τις ώρες μου στην τουαλέτα...χωρίς πλάκα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το logo λοιπον έγινε διάσημο εξαιτίας της  πλέμπας. Αρα οι υπόλοιποι που δεν ασχολούνται με την πλέμπα το κάνουν επειδή δεν το θέλουν. Οκ ευχαριστώ.

Αμα δεν θελουν τοτε για να ζηλευουν το logo? Οκ παρακαλω, αλλα δεν καταλαβες γρι XD

Όπως είπε και το άλλο παιδί στειευόμενος,εαν οι απαιτήσεις σου δεν είναι πολλές όπως λες τότε γιατί πήγες σε μια τόσο ακριβή συσκευή.? όχι μόνο εσύ,ο καθένας που τα δίνει.Σε android είναι λιγο περισσότερο δικαιολογιμένος κάποιος να τα σκάσει τα 800 ,σε ios απο την άλλη αν κάποιος εμένα μου λέει πως δεν έχει μεγάλες απαιτήσεις τότε το μυαλό μου πάει στη ¨μόστρα¨

Συμφωνω στο πρωτο σκελος αλλα διαφωνω στη μοστρα. Μπορει απλα να του αρεσει σε εμφανιση και να το πηρε, η να γουσταρει apple, δεν ειναι αναγκαστικο να το κανει για τους αλλους. Το κανει μοστρα στον εαυτο του ξερω γω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Off topic διότι έχω σταματηση να ασχολούμαι με όλο αυτό που κάνετε. Αλλά τουλάχιστον όλοι μαζί να πιέσουμε τους mods να φτιάξουν την εφαρμογή. Και iOS και android. Έλεος πια

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

αυτο μη το ξαναπεις ουτε για αστειο!

ολε οι σοβαρες εταιρειες και οι developers που φτιαχνουν site, facebook apps κλπ τα φτιαχνουν με responsive design και το πρωτο πραγμα που τσεκαρουν αν παιζει σωστα ειναι σε iphone/ipad, και καναδυο basic κινητα android (βλεπε fragmentation...),

το pc το εχουν κυριολεκτικα κλασμενο..

* SPOILER *

χμμμμμμμ οποτε το γεγονος οτι στο ipad το app insomnia ειναι ενα bug απο μονο του κατι μας λεει... :PSent from my iPad using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμμμμμ οποτε το γεγονος οτι στο ipad το app insomnia ειναι ενα bug απο μονο του κατι μας λεει... :PSent from my iPad using Insomnia

 

 

Δεν ξέρω για τα apple αλλά εμένα δουλεύει άψογα

 

 

 

Sent from my 3310 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει κανένα bug το app. Απλά σχεδιαστικά ειναι μαύρο χαλι. Και υστερεί πολλές λειτουργίες.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Εμένα όλο με πετάει έξω και μετά πρέπει να κλείσω τελείως την εφαρμογή και να ξανακάνω login.όποτε βγένω δε το κρατάει στη μνήμη και πρέπει να ξανακάνω login ούτος η άλλως.Τα μηνήματα που παραθέτουν εδώ τα παιδιά τα βλέπω μισά,όχι όλη την απάντηση στο θέμα κα πολλά άλλα.Έχω δοκιμάσει να κλανω uninstall install την εφαρμογή πολλές φορές και τίποτα,επίσης είτε landscape / portrait το ίδιο κάνει :/ δεν ξέρω αν είμαι απλά άτυχος ή φταίει κάτι άλλο,τα settings μου δείχνουν καλά και ποτέ δεν έχω πολλές εφαρμογές να τρέχουν πίσω :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Off topic διότι έχω σταματηση να ασχολούμαι με όλο αυτό που κάνετε. Αλλά τουλάχιστον όλοι μαζί να πιέσουμε τους mods να φτιάξουν την εφαρμογή. Και iOS και android. Έλεος πια

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

 

Τι την θέλετε την εφαρμογή του insomnia ρε παιδιά, προσωπικά δεν την έχω εγκαταστήσει ούτε για δοκιμή αφού η σελίδα μια χαρά φαίνεται στην mobile version.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα, σωστοτατα, αλλα οταν διαβαζω για τα "τεχνολογικα επιτευγματα" της Apple, και τα υιοθετει και καποιος αλλος, ολοι λενε για αντιγραφη. Δεν σε βλεπω να λες "τσιλαρετε παιδια, φυσικη εξελιξη της τεχνολογιας ειναι". Οποτε η τα θεωρεις ολα φυσικη εξελιξη της τεχνολογιας ή oχι, με 2 μετρα και 2 σταθμα δεν κανουμε συζητηση. 

 

 

Δηλαδή εν μέρει παραδέχεσαι ότι κι εσύ 2 μέτρα και 2 σταθμά έχεις γιατί ούτε εσύ λες πχ ότι είναι φυσική εξέλιξη της τεχνολογίας...  Η "Apple ακολουθεί τη Samsung", "δεν φταίει η Samsung που την αντιγράφουν".

Για τρελούς θα μας βγάλεις τώρα? Δηλαδή θα πρέπει να αρχίσω να κάνω πολλαπλά quote με αυτά που είπες για να αποδειχθεί ποιος έχει 2 μέτρα και 2 σταθμά στο τέλος??

 

 

Just4Fun τι τεχνολογικά αναλφάβητοι ρε. Όλο το γραφείο μου μόλις έσκασε το τυπικό 700€ πρόσφατα. Περνάω και τους ακούω να καμαρώνουν.

 

Άκου τώρα το καλό.

 

Με φωνάζουν 5 χρόνια "hacker" επειδή τους κάνω reinstall το νέο εταιρικό πρόγραμμα τιμολόγησης που βγαίνει ανά καιρούς, αλλά είμαστε ελεύθεροι επαγγελματίες βλέπεις και δεν έχουν ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ για να το κάνουν για αυτές τις ψυχές.

 

- Πωωω πως τα πατάει γρήγορα τα πλήκτρα η Μαρία, χάκερ

- Πω και εγώ δε μπορούσα να βάλω chrome γιατί κάπου κόλλαγα, χάκερ

- Πω πως επεξεργάστηκε έτσι το βίντεο με τις πωλήσεις μας η Μαρία, χάκερ

- Πωωω για το iPhone6; το καλύτερο κινητό που υπάρχει. Να το πάρεις, κάνε οικονομίες, στο εύχομαι (ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ ότι ακούω αυτά τα λόγια)

 

Δεν είναι τεχνολογικά αναλφάβητοι. Κάτι άλλο είναι, αλλά δε μου το επιτρέπει ο χαλ. Δεν σπάζομαι που φευλάρουν και δε μπορούν να βάλουν ντίπλα ντίπλα τις διαφορές των ΝΟΥΜΕΡΩΝ του κάθε, αγνώστου για αυτούς, spec γράφοντας "τάδε phone specs" στο Google και να φτάσουν από σπόντα στο GSMarena. Σπάζομαι επειδή λυπάμαι τα λεφτά τους.

Τα λυπάμαι μα τω Θεώ δε ξέρω τι να νιώσω με αυτό που συμβαίνει.

 

 

Υ.Γ2:Θα βγάλουν μερικά MP μόνο καλύτερες καλοκαιρινές φωτό την άσχημη μούρη τους, και θα διεξάγουν τις καλύτερες τηλεφωνικές κλήσεις όλο το χρόνο. Άσε για τα SMS. ΠΑΠ-ΠΑΠ έτσι θα φεύγουν.

 

Πολύ ενδιαφέρον αυτό που περιγράφεις. Ψυχολογικά προβλήματα ίσως... Φένεται ότι έχεις κατατάξει τους ανθρώπους σε ειδικές κατηγορίες σύμφωνα με τι είδους τηλέφωνο έχουν αγοράσει!! Και μάλιστα προσβάλλεις και άτομα τα οποία (έτσι όπως το περιγράφεις τουλάχιστον) τρέφουν κάποιο σεβασμό για σένα... 

 

Τώρα όσο αναφορά γι αυτό που δεν θα σου επέτρεπε ο Χαλ προφανώς θα είναι κάποιου είδους χοντράδα που δεν τολμάς να πεις. Και όλα αυτά είπαμε... επειδή αγόρασαν iphone και σου είπαν ότι είναι το καλύτερο.

 

 

 

 

 

<p> φανταζομαι οι απαιτησεις σου ειναι μικρες αν εισαι απολυτα ικανοποιημενος.Εγω παντος απο την ωρα που ακομα και για μουσικη και ταινιες θες itunes,να μην μπορεις να κατεβασεις μια εφαρμογη απλα και να την βαλεις στο κινητο ταβλετ κλπ...δεν ειμαι ικανοποιημενος..

 

Α δηλαδή η εξειδικευμένη χρήση που κάνεις εσύ είναι ότι περνάς ταινίες και μουσική... χωρίς itunes.. ΟΚ.

Δεν μπορώ να καταλάβω το κόλλημα με το itunes παρεπιπτόντως. Εϊναι ένα πρόγραμμα εύκολο στη χρήση του με το οποίο μπορείς να κρατήσεις οργανωμένη τη μουσική σου και να έχεις πρόσβαση από παντού. Σου προσφέρει αξιόπιστο backup για οποιοδήποτε πρόβλημα παρουσιάσει η συσκευή σου.

Επίσης έχει πάψει να είναι υποχρεωτικό εδώ και πολύ καιρό.

 

Τι εννοείς ότι δεν μπορείς να περάσεις μια εφαρμογή απλά?? Μήπως υπερβάλλεις λίγο?

 

 

Σε κάθε περίπτωση, πιο ipad έχεις? Το πρώτο? Έχουν αλλάξει πάρα πολλά πράγματα αλλά αφού όπως λες το παράτησες σε ένα μήνα δεν το κόβω να πολυακολουθείς τις εξελίξεις. 

 

 

Όσο αναφορά τα περί μόστρας, υπάρχουν και άλλοι λόγοι που ξαναγύρισα σε iphone εκτός από το ios αλλά μάλλον θα χάσω το χρόνο μου να στους αναφέρω γιατί απ' ότι βλέπω έχεις βγάλει ήδη συμπέρασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμμμμμ οποτε το γεγονος οτι στο ipad το app insomnia ειναι ενα bug απο μονο του κατι μας λεει... :PSent from my iPad using Insomnia

 

το insomnia δεν ειναι εμπορικο site ρε ανθρωπε

απλα ελληνικα μιλαμε τι δεν καταλαβαινεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εν μέρει παραδέχεσαι ότι κι εσύ 2 μέτρα και 2 σταθμά έχεις γιατί ούτε εσύ λες πχ ότι είναι φυσική εξέλιξη της τεχνολογίας...  Η "Apple ακολουθεί τη Samsung", "δεν φταίει η Samsung που την αντιγράφουν".

Για τρελούς θα μας βγάλεις τώρα? Δηλαδή θα πρέπει να αρχίσω να κάνω πολλαπλά quote με αυτά που είπες για να αποδειχθεί ποιος έχει 2 μέτρα και 2 σταθμά στο τέλος??

 

 

 

Πολύ ενδιαφέρον αυτό που περιγράφεις. Ψυχολογικά προβλήματα ίσως... Φένεται ότι έχεις κατατάξει τους ανθρώπους σε ειδικές κατηγορίες σύμφωνα με τι είδους τηλέφωνο έχουν αγοράσει!! Και μάλιστα προσβάλλεις και άτομα τα οποία (έτσι όπως το περιγράφεις τουλάχιστον) τρέφουν κάποιο σεβασμό για σένα... 

 

Τώρα όσο αναφορά γι αυτό που δεν θα σου επέτρεπε ο Χαλ προφανώς θα είναι κάποιου είδους χοντράδα που δεν τολμάς να πεις. Και όλα αυτά είπαμε... επειδή αγόρασαν iphone και σου είπαν ότι είναι το καλύτερο.

 

 

 

 

 

 

Α δηλαδή η εξειδικευμένη χρήση που κάνεις εσύ είναι ότι περνάς ταινίες και μουσική... χωρίς itunes.. ΟΚ.

Δεν μπορώ να καταλάβω το κόλλημα με το itunes παρεπιπτόντως. Εϊναι ένα πρόγραμμα εύκολο στη χρήση του με το οποίο μπορείς να κρατήσεις οργανωμένη τη μουσική σου και να έχεις πρόσβαση από παντού. Σου προσφέρει αξιόπιστο backup για οποιοδήποτε πρόβλημα παρουσιάσει η συσκευή σου.

Επίσης έχει πάψει να είναι υποχρεωτικό εδώ και πολύ καιρό.

 

Τι εννοείς ότι δεν μπορείς να περάσεις μια εφαρμογή απλά?? Μήπως υπερβάλλεις λίγο?

 

 

Σε κάθε περίπτωση, πιο ipad έχεις? Το πρώτο? Έχουν αλλάξει πάρα πολλά πράγματα αλλά αφού όπως λες το παράτησες σε ένα μήνα δεν το κόβω να πολυακολουθείς τις εξελίξεις. 

 

 

Όσο αναφορά τα περί μόστρας, υπάρχουν και άλλοι λόγοι που ξαναγύρισα σε iphone εκτός από το ios αλλά μάλλον θα χάσω το χρόνο μου να στους αναφέρω γιατί απ' ότι βλέπω έχεις βγάλει ήδη συμπέρασμα.

επειδή ανέφερα καθαρά για παράδειγμα το itunes μην πιάνεσαι εκεί.Εγώ ανέφερα κάοια μικρά πράγματα τα οποία είναι εκνευριστικά.Δεν θα κάτσω καν να κάνω λίστα με πραγματικά εξειδικευμένα πράγματα.όταν δεν μπορεί τα απλά.

Το γνωρίζω ότι άλλαξε,εδώ είχε σχετικό άρθρο.Το mini έχω και η μόνη εξέλιξη που παρακολουθώ είναι ότι κολλάει σαν π******ς με το update στο 8...Όντως μην μου τους αναφέρεις γιατί όχι οτι έχω βγάλει συμπέρασμα,απλά δεν με νοιάζει.Αν είσαι ικανοποιημένος εσύ δεν μου πέφτει λόγος εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οι περισσοτεροι ειναι ασχετοι και απλα το παιρνουν για τη μοστρα αλλα δεν ειναι ολοι ετσι, ναι ειναι τερμα overpriced συσκευες απο καθαρα αποψη features με την εννοια "τι μπορεις να κανεις".

 

Αλλα υπαρχουν και καποιοι που δεν αντεχουν το android, ειναι ήδη δεσμευμένοι στο οικοσύστημα της Apple και για αυτο το λογο δεν σκεφτονται να αλλαξουν συσκευη συντομα γνωριζοντας φυσικα οτι δινουν παρα πολλα χρηματα. Εγω προσωπικα απο τη στιγμη που αλλαζω κινητο καθε 2 χρονια και εφοσον υπαρχει η επιλογη για jailbreak και με καλυπτει σε ολα δεν σκεφτομαι να παω σε android αν δεν αλλαξει κατι.

 

Ουτε καπιταλας ειμαι ουτε μοστρα πουλαω ας μην βαζουμε τους παντες στο ιδιο καζανι, εχουμε καταντησει εδω μεσα να πρεπει να απολογηθει ο αλλος αν προτιμαει το iphone ελεος.. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εν μέρει παραδέχεσαι ότι κι εσύ 2 μέτρα και 2 σταθμά έχεις γιατί ούτε εσύ λες πχ ότι είναι φυσική εξέλιξη της τεχνολογίας...  Η "Apple ακολουθεί τη Samsung", "δεν φταίει η Samsung που την αντιγράφουν".

Για τρελούς θα μας βγάλεις τώρα? Δηλαδή θα πρέπει να αρχίσω να κάνω πολλαπλά quote με αυτά που είπες για να αποδειχθεί ποιος έχει 2 μέτρα και 2 σταθμά στο τέλος??

 

Oχι, παραδεχομαι οτι ακολουθω την ορολογια που χρησιμοποιειται ηδη. Οπως η προσθηκη δαχτυλικο αποτυπωματος γραφτηκε πως ειναι αντιγραφη και οχι εξελιξη της τεχνολογιας, ε τοτε και η μεταβαση σε μεγαλες οθονες, μεγαλες αναλυσεις, διαφορα μεγεθη pads κλπα αντιγραφη ειναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κοίτα να κάνεις κάνα jailbreak μπας και φανεί χρήσιμο το κινητάκι σου και άσε τους άλλους πού αγοράζουν με το μυαλό και όχι με τα μάτια.

Εσυ με το μυαλο τι εχεις αγορασει ?Ρωταω εγω ως θυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...