Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.youtube.com/watch?v=mOsXDmY7Eg4

 

Σε αυτο το βιντεο το πρωτο τραγουδι ειναι καποιο ρεμιξ του usher-yeah και το δευτερο (απο 0:33) ρεμιξ του buss it wide open...Οποιο απτα 2 αν ξερετε θα ειμαι ευγνωμων! :D

(shazam-soundhound δεν αναγνωριζουν, και εχω ψαξει youtube και soundcloud για ωρα αλλα δε τα βρισκω!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μια φιλη ψαχνει ενα τραγουδι στυλ μπαλαντα του 2003-2004 περιπου, απο το οποιο θυμαται μονο το βιντεοκλιπ:
Ο πρωταγωνιστης (ξυρισμενο κεφαλι), ειναι μαλλον πεθαμενος και σαν ψυχη ακολουθει τη κοπελα του.. καπου δειχνει και νεκροταφειο..
στο τελος καπως την ακουμπαει και με αυτν τον τροπο την σωζει απο ενα λεωφορειο που θα την χτυπουσε....!

Ποιος το θυμαται please???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

απο 2.14 μεχρι 2.20 παιζει ενα τραγουδι, το γνωριζει κανεις? το shazam και το soundhound δεν προλαβαινουν να το αναγνωρισουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν.

 

Υπάρχει ένα αγγλικό τραγούδι που το ακούω στο ράδιο αλλά από τα λόγια που κράτησα όσο και να ψάξω στο internet δεν βγάζω άκρη με τίποτα. Η τραγουδίστρια στο 70% της διάρκειάς του κομματιού επαναλαμβάνει ένα ρεφρέν κάπως ή περίπου όπως παρακάτω:

 

If I am

If I am  

If I am believe to be .... 

 

Τώρα εκεί που είναι οι τελείες, λέει μια λέξη που αρχίζει από g και μάλλον εγώ δεν έχω ακούσει καλά, πιθανότατα girl, gay ή guy (αλλά δεν βγάζει νόημα η φράση μετά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Μια διασκευη του clandestino απο Manu Chao, που τραγουδάει μια γυναικα, σε πιο χαλαρό ρυθμό, την ξέρει κανεις;  Την ειχα ακουσει πριν απο ενα μηνα (μπορει και 2) στο Κόσμος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια διασκευη του clandestino απο Manu Chao, που τραγουδάει μια γυναικα, σε πιο χαλαρό ρυθμό, την ξέρει κανεις;  Την ειχα ακουσει πριν απο ενα μηνα (μπορει και 2) στο Κόσμος. 

 

Μήπως ...  ; 

 

 

 

Adriana Calcanhotto - Clandestino

 

https://www.youtube.com/watch?v=ydQD3nYy-Lw

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ακούω τελευταία στον pepper αλλά δεν έχουν πει τον τίτλο.

 

Τραγουδάει γυναίκα και μεταξύ άλλων λέει φράσεις "I talk for a reason" "I lost my mind" "say what you wanna say" και "open up your ____ and see"

 

Και στο ρεφρεν λέει κάτι του στυλ "oh my god, pa pa pa ra pa..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...