Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ώπα' date=' τώρα είδα την λέξη "ροκ" στην πρώτη γραμμούλα :(

Αυτά που είπα είναι dance.[/quote']

Ε ναι, για να το παίζει στον Rock FM. :-P ;-)

 

Από ροκ μεριά δεν ξέρεις ποιο μπορεί να είναι δηλαδή ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι' date=' για να το παίζει στον [b']Rock[/b] FM. :-P ;-)

 

Από ροκ μεριά δεν ξέρεις ποιο μπορεί να είναι δηλαδή ε;

 

Αν και δεν είναι καινούριο, ίσως να θέλεις την διασκευή των Paradise Lost. blink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγουδι 80's ή 90's μαλλον που φερνει πολυ σε Αce of Base

Γυναικεια φωνη και οι στιχοι:

 

I'm feeling you ought to know..

και σε καποια φαση ακουγεται αντρικη φωνη με ενα στομφώδες tell me what are you feeling..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν είναι καινούριο, ίσως να θέλεις την διασκευή των Paradise Lost. [img']http://www.mplampla.gr/files/Trillian/blink.gif[/img]

Ναι αυτό είναι!Και μάλιστα τώρα που το έγραψες θυμήθηκα ότι... το είχα βρει παλιότερα!:shock:

 

Thanks.Είσαι αστέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγουδι 80's ή 90's μαλλον που φερνει πολυ σε Αce of Base

Γυναικεια φωνη και οι στιχοι:

 

I'm feeling you ought to know..

και σε καποια φαση ακουγεται αντρικη φωνη με ενα στομφώδες tell me what are you feeling..

 

Κάτι μου λέει...ότι τα έμπλεξες λίγο' date=' αλλά κατά 95% ζητάς το παρακάτω song:

 

Charles Shaw - I'm Feeling

 

[ nice track btw :) ]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ρίξω κι εγώ μία plea for help κι o Θεός βοηθός.

 

Πριν από κανένα μήνα πέτυχα τυχαία στο MAD ένα videoclip που διαδραματιζόταν σε ένα δάσος. Συγκρότημα με γυναικεία φωνητικά που το όλο feeling παρέπεμπε σε Coldplay. Σύμφωνα με τα λίγα που θυμάμαι από το concept μερικά από τα μέλη του συγκροτήματος φορούσαν μάσκες ζώων (κουνέλι και) και νομίζω πως σε μια φάση προς το τέλος ελευθερώνονταν κι άρπαζαν τα όργανα για να συνοδέψουν την τραγουδίστρια. Μελωδικό κομμάτι που και πάλι έχω την αίσθηση πως στο ρεφρέν έλεγε κάτι σαν "walk to me, talk to me" ή "walk with me, talk with me" (ή συνδυασμό! :) ).

 

Δεν το ξαναπέτυχα έκτοτε.

 

Και κάτι πρόσθετο...αμυδρότατη εντύπωση πως το όνομα της μπάντας ξεκινούσε από D (αλλά δεν ορκίζομαι κι όλας).

 

Καλή μου τύχη και thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hi everyone

mhpws kserei kaneis ena tragoudi pou akougetai mia kopela na.... vogkaei as to pw?? kai meta akougetai mia antrikh fwnh pou leei " ok let's go"!

 

mou eixan pei oti to lene automix i kati tetoio alla den thymamai!!

 

Ottomix - Raggasex

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

psaxnw kai egw ena tragoudi,ispaniko nomizw htan, rwthsa kati gnwstous de to hxeran,enas apo aytous mou eipe omws oti h tragoudistria onomazotan bepe,ela pou me to onoma ayto de briskw tipota

an xerei kanena sas mou steilei

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, έφαγα κόλημα με το θρυλικό τραγούδι από την ταινία με τον Ψάλτη που τον είχαν προσλάβει να φροντίζει ένα σκυλάκι. "Το μικρο πεκινουα" ή κάπως έτσι πρέπει να λέγεται το τραγουδάκι.

Ξέρει κανείς πώς λέγεται ο τραγουδιστής και που μπορώ να το βρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

psaxnw kai egw ena tragoudi' date='ispaniko nomizw htan, rwthsa kati gnwstous de to hxeran,enas apo aytous mou eipe omws oti h tragoudistria onomazotan bepe,ela pou me to onoma ayto de briskw tipota

an xerei kanena sas mou steilei[/quote']

 

Θες το

Bebe - Malo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...