Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω και εγώ ένα ερώτημα για ΠΟΛΥ δυνατούς λύτες καθότι δεν ακούγονται και πολλά στην ηχογράφηση παρά μόνο ελάχιστα η μελωδία και φαντάζομαι ότι θα το καταλάβει κάποιος μόνο αν το έχει ακούσει και το ξέρει ήδη.

 

sample

 

Να κάνω ένα Up;

 

Τι να πω, έχω την εντύπωση ότι το Thread έχει 99% επιτυχία! Εγώ είμαι στο ριμάδι το 1% και δεν το ξέρει κανείς το κομάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γαμώτο... Ψιλοάσχετο άλλα σχετικό: επειδή κατεβάζουμε από rapidshare οι περισσότεροι, μήπως τα sample να ανέβαιναν σε κάναν άλλον hoster; :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω ένα Up;

 

Τι να πω' date=' έχω την εντύπωση ότι το Thread έχει 99% επιτυχία! Εγώ είμαι στο ριμάδι το 1% και δεν το ξέρει κανείς το κομάτι;[/quote']

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά το πρόβλημα δε νομίζω να είναι ότι δεν το ξέρει κάποιος, αλλά η κάκιστη ηχογράφιση που κάνει αδύνατη την αναγνώρισή του, ακόμα και αν το ξέρει κάποιος.

Προσωπικά, δεν κατάφερα ούτε μελωδία να ξεχωρίσω για να μπορέσω να πω ότι δεν το ξέρω.

 

 

 

 

 

 

Paidakia psaxno to ekshs kseno tragoudaki to opio sas to dino se rapidshare link :

 

----------------------------------------------------------------

http://rapidshare.de/files/31075925/pio_einai_to_tragoudi.mp3.html

----------------------------------------------------------------

 

 

Euxaristo poli!! ;)

 

Θα σε παρακαλούσα πολύ να ανεβάσεις ένα sample του τραγουδιού (και όχι όλο το τραγούδι ή σχεδόν όλο)' date=' [b']σε χαμηλό bitrate[/b] (προφανώς όχι σε 128 kbps. Στα 32 είναι μια χαρά).

 

Σχεδόν 5' τραγουδιού και σχεδόν 5mb αρχείο, ΔΕΝ είναι sample. blink.gif

 

 

Αν δεν έχεις το ανάλογο πρόγραμμα, μπορείς να προμηθευτείς το WavePad που είναι μικρό και απλό. blink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομιζω να διαβασες καλα το λινκ που σου εδωσε η MariaTs, φιλε degen90

 

11. Δεν επιτρέπονται posts που αναφέρονται σε downloading αρχείων mp3 που προστατεύονται από πνευματικά δικαιώματα μέσω ftp servers ή να δίνονται direct links, καθώς επίσης posts που ζητούν cracks ή serials για προγράμματα. Οι users που θα κάνουν τέτοια posts θα γίνονται ban για 7 ημέρες, το post θα κλειδώνεται ή θα διαγράφεται κατά την κρίση του moderator.

Γενικα οτιδηποτε προστατευεται απο copyright δε μπορεις να το δημοσιευσεις στο Insomnia για να το κατεβασει κανεις...

 

Πιο πολλα μπορεις να δεις και εδω για να μην σου ερθει κανενα ban ξαφνικο:

 

Υπενθύμιση - Επισήμανση

 

Φιλικα στα λεω αυτα, επειδη η φιλοσοφια του Insomnia ειναι διαφορετικη.

 

Ενα tip για καθε σου απορια και αναζητηση ειναι να κανεις μια ερευνα με το Google...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά, δεν κατάφερα ούτε μελωδία να ξεχωρίσω για να μπορέσω να πω ότι δεν το ξέρω.

 

Αν πιστεύεις ότι εκεί είναι το πρόβλημα επέτρεψε μου να κάνω μια στερνή προσπάθεια μόνο με ένα ελάχιστο τμήμα της μελωδίας στη… διαπασών από το συγκεκριμένο αρχείο.

 

Sample 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε... ουτε στο πρώτο, ουτε στο δεύτερο ξεχωρίζουμε μελωδία. Μόνο την φασαρία ακούμε... Ειδικά στο 2ο δεν καταλαβαίνεις Χριστό! Για ξαναγράψ'το πιο καθαρά και μετά έλα να σου πούμε και τι χρώμα βρακί φορούσε ο τραγουδιστής. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πιστεύεις ότι εκεί είναι το πρόβλημα επέτρεψε μου να κάνω μια στερνή προσπάθεια μόνο με ένα ελάχιστο τμήμα της μελωδίας στη… διαπασών από το συγκεκριμένο αρχείο.

 

Sample 2

Δεν εννοούσα πως υπάρχει πρόβλημα με την ένταση του ήχου. Την ένταση την αύξησα. Αλλά δεν ξεχωρίζει η μελωδία. Ακούγονται 1002 άλλα πράγματα, αλλά η μελωδία δεν ξεχωρίζει σε σημείο που να γίνει αναγνωρίσιμη.

Είναι ελαχιστότατο σε διάρκεια το σημείο που «ακούγεται» κάτι και καθόλου καθαρό το sample γενικότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά στο δεύτερο sample είναι επακριβώς το χαρακτηριστικό σημείο.

 

Θεωρώ λοιπόν ότι απλούστατα αν το είχατε ακούσει και το ξέρατε ήδη, θα καταλαβαίνατε αμέσως πιο είναι, οπότε μάλλον άδικα σας ταλαιπωρώ.

 

Ευχαριστώ πολύ για την προσπάθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους Στάβλους της Εριέτας Ζαϊμη

Ξέρει κανένας πως λεγόταν αυτό το τραγούδι που επαιζε στην αρχή;

Ελεγε "There is no one like me there is not posibility"....

 

Κοίτα εδώ, υπάρχει η απάντηση! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia iparxi kapio neo remix ektos ayto apo viton &stel kai aytoo p ixe kanei o kosmas E gia to wooden swordz aka xsilina spa8ia o vasilias tis skonis?

 

Wooden Swordz (Jose Zamora & Dousk JDK remix) apo thn audiotherapy se vinyl. Epishs allo vinul pali apo audiotherapy me Nikola Gala remix kai Christian Cambas remix. Sxoleia gia to 2o vinul.... "Release #13 from Dave Seaman's Audio Therapy label and the Greeks are all over this (which is never a bad thing). Up and coming Nikola Gala delivers his interpretation, which is a sunny and cool floor-mover. Where as Christian Cambas delivers a remix with a similar atmosphere, holding on to the New Order-esque guitar "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...