Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 16,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γειά σας, μετά από πολύχρονο ψάξιμο και αφού πλέον απελπίστηκα ότι δε θα το βρώ, προσπέφτω σε όλους εσάς και ζητώ τη βοήθειά σας για ένα μουσικό κομμάτι που χόρευα με τη σύζυγό μου γύρω στο 1988-89. Είναι slow κομμάτι, νομίζω με ιταλικό στίχο αν θυμάμαι καλά -πάνε κοντά 20 χρόνια- και θέλω να το χορέψω ξανά μαζι της στην επαίτειό μας.Δε θυμάμαι στίχους, θυμάμαι όμως τη μουσική και μην έχοντας άλλο στοιχείο να σας δώσω...σας το σφυρίζω. Συγχωρέστε για το τρόπο που σας δίνω στοιχεία, αλλά δεν ήξερα τι άλλο να κάνω. Αν μπορείτε παρακαλώ να με βοηθήσετε.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

http://rapidshare.de/files/31622669/remember_whistle.wav

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας' date=' μετά από πολύχρονο ψάξιμο και αφού πλέον απελπίστηκα ότι δε θα το βρώ, προσπέφτω σε όλους εσάς και ζητώ τη βοήθειά σας για ένα μουσικό κομμάτι που χόρευα με τη σύζυγό μου γύρω στο 1988-89. Είναι slow κομμάτι, νομίζω με ιταλικό στίχο αν θυμάμαι καλά -πάνε κοντά 20 χρόνια- και θέλω να το χορέψω ξανά μαζι της στην επαίτειό μας.Δε θυμάμαι στίχους, θυμάμαι όμως τη μουσική και μην έχοντας άλλο στοιχείο να σας δώσω...σας το σφυρίζω. Συγχωρέστε για το τρόπο που σας δίνω στοιχεία, αλλά δεν ήξερα τι άλλο να κάνω. Αν μπορείτε παρακαλώ να με βοηθήσετε.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

http://rapidshare.de/files/31622669/remember_whistle.wav[/quote']

 

Aaaah... Είναι υπέροχο τραγούδι...

(Μόνο που το sample ήταν κάπως μεγαλούτσικο...)

 

«Shimi Tavori - Remember»

 

Ελπίζω να περάσετε τέλεια στην επέτειό σας!

happy2.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πιστεύεις ότι εκεί είναι το πρόβλημα επέτρεψε μου να κάνω μια στερνή προσπάθεια μόνο με ένα ελάχιστο τμήμα της μελωδίας στη… διαπασών από το συγκεκριμένο αρχείο.

 

Sample 2

 

'Bellanova - And I Love Him' :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Bellanova - And I Love Him' :)

 

Φιλαράκι ότι και να πω, θα είναι λίγο!

 

:rolleyes: Χ Ι Λ Ι Α _ Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ω !!! :rolleyes:

 

Το έψαξα ASAP και προφανώς στο ξενοδοχείο που ήμουνα είχαν λιώσει τη συλλογή Sunset & Sunrise 5!!!

 

Φανταστικό κομματάκι, αναπόφευκτα το έχω συνδυάσει άρρηκτα με τις φετινές καλοκαιρινές διακοπές!

 

Αφιερωμένο σε όλα τα παιδιά που με την υπομονή τους μας χαρίζουν απίστευτες μικρές χαρές!

 

Να 'σαι καλά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Cristina:

Aaaah... Είναι υπέροχο τραγούδι...

(Μόνο που το sample ήταν κάπως μεγαλούτσικο...)

 

«Shimi Tavori - Remember»

 

Ελπίζω να περάσετε τέλεια στην επέτειό σας!

 

 

 

 

Αγαπητή Cristina σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση, όπως σε ευχαριστώ και για την ευχή σου. Να'σαι πάντα καλά!

 

Υ.Γ. έχεις δίκιο όπως σχεδόν πάντα βέβαια το sample ήταν όντως κάπως μεγάλο αλλά μεγάλη ήταν και η επιθυμία μας να βρούμε αυτό το κομμάτι.

 

Σε ευχαριστώ και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok meta apo epeksergasia dino to parakato link apo ena tragoudi kai psaxno ton titlo tou!!!

 

Euxaristo poli!!! ;) ;)

 

----------------------------------------------------

http://rapidshare.de/files/31729577/tragoudi.mp3.html

----------------------------------------------------

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν καλησπέρα σας!!!

 

Θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος κάτι γι'αυτό το τραγούδι να μου το πει!!!

Είναι σχετικό με το στρατό (το στυλ του σαν ραπ- π.χ. goin' through)

 

Help Pleaaaaaaaase!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν καλησπέρα σας!!!

 

Θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος κάτι γι'αυτό το τραγούδι ("τέλος"-Σ288 ) να μου το πει!!!

Είναι σχετικό με το στρατό (το στυλ του σαν ραπ- π.χ. goin' through)

 

Help Pleaaaaaaaase!!!!

.

.

Μπορεί κανείς να βοηθήσει????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ψάχνω ένα τραγούδι που νομίζω ότι άκουσα στον Best... το κομμάτι σαν μουσικί δεν θυμίζει ελληνικά, έχει μια κοπέλα να τραγουδάει, συγκράτησα ελάχιστους στίχους. "Φωτογραφίες" "στο μυαλό μου δεν έφυγες καιρό" κάπως έτσι, οποιαδήποτε βοήθεια καλοδεχούμενη.

 

 

πως ξέφυγε απο τόσο κόσμο;;;; Κωνσταντίνος Βασιλειάδης feat Μαριεν - Δεν Έφυγες Λεπτό (με το ρεμίξ του Ντιμι Φέιζ να είναι μοναδικό)

 

να ρωτήσω κι εγώ τώρα γιατί 2 μέρες τώρα έχω σκαλώσει.... μπιτ που έπαιζε πολύ φέτος καλοκαίρι με vocals : you 're so sexy...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...