Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 16,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γειά σας παίδες.

 

Θέλω τη βοήθεια σας. Αναζητώ ένα τραγούδι παλιό, euro-trance του 2001, που μου έχει κολλήσει τελευταία. Λογικά είναι instrumental και πρέπει να'χει σχέση με το Love Parade, μια και στο video έχει πλάνα απ'αυτό...

Για να βοηθήσω ακόμα περισσότερο την κατάσταση, ιδού κ ένα μικρό sample.

 

Ευχαριστώ...

Track.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες στην παραλία ο DJ έβαλε ένα κομμάτι lounge θα το έλεγα, το οποίο ήταν instrumental και είχε sample τη μελωδία από το ο θαύμα του Παιδιού Θαύμα, ξέρετε, ελληνικό hip hop. Το κομμάτι ήταν ντυμένο με πολύ ωραία beats και χωρίς λόγια. Δε ξέρω αν το Παιδί Θαύμα έχει πάρει αυτό το sample από κάπου, αλλά ήταν πολύ ωραίο. Στους στίχους του ελληνικού κομματιού έλεγε "....κάν' το θαύμα σου...". Οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες στην παραλία ο DJ έβαλε ένα κομμάτι lounge θα το έλεγα, το οποίο ήταν instrumental και είχε sample τη μελωδία από το ο θαύμα του Παιδιού Θαύμα, ξέρετε, ελληνικό hip hop. Το κομμάτι ήταν ντυμένο με πολύ ωραία beats και χωρίς λόγια. Δε ξέρω αν το Παιδί Θαύμα έχει πάρει αυτό το sample από κάπου, αλλά ήταν πολύ ωραίο. Στους στίχους του ελληνικού κομματιού έλεγε "....κάν' το θαύμα σου...". Οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη.

 

Piano Fantasia - Song For Denise

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες στην παραλία ο DJ έβαλε ένα κομμάτι lounge θα το έλεγα, το οποίο ήταν instrumental και είχε sample τη μελωδία από το ο θαύμα του Παιδιού Θαύμα, ξέρετε, ελληνικό hip hop. Το κομμάτι ήταν ντυμένο με πολύ ωραία beats και χωρίς λόγια. Δε ξέρω αν το Παιδί Θαύμα έχει πάρει αυτό το sample από κάπου, αλλά ήταν πολύ ωραίο. Στους στίχους του ελληνικού κομματιού έλεγε "....κάν' το θαύμα σου...". Οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη.
Μήπως λές το 'Ketjak - Song For Her'??
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...