Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς σκληρών δίσκων


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aφού δίνεις 80€ κρίμα για ένα 20αρακι παραπάνω να μην πάρεις τη διπλάσια χωρητικότητα γενικά είναι κακό vfm 80€ για 120/8gb ssd.

https://www.skroutz.gr/s/6029439/Crucial-BX100-250GB.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ψαχνω για μηχανικο δισκο 3-4tb με εξωτερικη θηκη

 

Θα πρεπει να

-ειναι usb 3.0

-εχει κουμπι on/off η θηκη και να ειναι καλης σχετικα ποιοτητας(εχω 3-4 με 2,5αρηδες που με εχουν ταραξει στις αποσυνδεσεις)

-7200rpm(γιατι εχω αρχεια που δουλευω στο lightroom)

 

Θα χρησιμοποιηθει ως δευτερο back up(υπαρχει και πρωτο offline) φωτογραφιων/video.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφού δίνεις 80€ κρίμα για ένα 20αρακι παραπάνω να μην πάρεις τη διπλάσια χωρητικότητα γενικά είναι κακό vfm 80€ για 120/8gb ssd.

https://www.skroutz.gr/s/6029439/Crucial-BX100-250GB.html

τον ειχα δει αυτον η αληθεια ειναι απλα για τα λεφτα δεν ειμαι πολυ σιγουρος,

κατι που να αποτελει vfm στα 120gb?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εδω!

Εχω ενα λαπτοπ ASUS [email protected], 4Gb RAM kai vga nvidia M610 1Gb. Το αγορασα πριν εναμισυ χρονο περιπου και κοιταω να αλλαξω τον σκληρο με ενα ssd.

Το budget μου ειναι στα 100 ευρω +-10. και κοιταω για μεγεθος γυρω στα 240 -250 Gb

Ηδη απο το τοπικ εχω δει καλες κριτικες για τον sandisc ultra II.

Να σημειωσω οτι θα τρεχει σε SATA II λογω μητρικης.

Επισης ειμαι στο εξωτερικο οποτε η αγορα θα γινει απο καποιο site εξωτερικου.

 

Περιμενω τις προτασεις σας!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εχω μπερδευτει λιγο σχετικα με τους ssd. Εχω βρει δυο ζευγαρια συγκρισης:

 

sandisk ultra II 240 GB vs samsung 850 evo 250 GB  στα 83-84 λιρες

και sandisc extreme pro 240GB vs samsung 850 pro 256 GB στα 114 -115 λιρες

 

Γενικα απο ενα σαιτ συγκρισης δινει καλυτερους τους samsung αλλα σαν value for money τους sandisk.

 

Μπορειτε να με βοηθησετε στο ποιες ειναι οι ουσιαστικες διαφορες? Δεν μπορω να καταλαβω.

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και απο μενα
θελω καποιες προτασεις για εναν εξωτερικό μηχανικο καλης κατασκευης που δεν θα κανει πολλες αποσυνδεσεις ουτε θα κολλησει μια ωραια μερα για να απαιτησει φορματ (παλαιοτερες εμπειριες). Στα 60-70 ευρω περιπου και χωρητικοτητα 1-1.5 τερα (καλυτερα 1 για να μην ξεφυγει η τιμη και να μην πεσει η ποιοτητα κατασκευης, εκτος και αν υπαρχει καποιο οικονομικο μοντελο των 1.5 τερα που θα μου κρατησει)
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον ειχα κοζαρει αυτον μαζι με αλλους ειναι απο τους πιο φθηνους. αυτο που δεν ηξερα ειναι η ανθεκτικοτητα/αντοχη/ποιοτητα του. κατα πασα πιθανοτητα θα τον παραγγειλω. ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας! Θα ήθελα να μου προτείνετε έναν ssd για αναβάθμιση από κάτι wd green,blue που έχω τώρα:

 

- χρήση: λίγο απ'όλα και παιχνίδια (witcher,gta,dragon age)

- μπάτζετ: 100€

- από e-shop.gr μόνο

 

ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!

 

Έχω σε ένα παλιό laptop ενα δίσκο (Hitachi Travelstar Z5K320 HTS543232A7A384, 320 GB  5400 rpm) o οποίος είναι πάναργος.

Θα ήθελα έναν SSD μέχρι 120gb και τιμή max τα 70€. O V300 τελικά αξίζει για αύτην την δουλειά ή να πάω αλλού;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ελάχιστα παραπάνω παίρνεις έναν απ' αυτούς τους δύο. Αρκετά ανώτεροι του Kingston

http://www.e-shop.gr/ssd-samsung-mz-75e120b-eu-850-evo-series-120gb-25-sata3-p-PER.306097 (Κωδικός Newsletter: 1514, Νέα τιμή: 76.90 ευρώ)

http://www.e-shop.gr/ssd-sandisk-sdssdhii-120g-ultra-ii-120gb-sata3-p-PER.320914

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...